30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Redl

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - rychlost / rychlost - úsekové měření
« kdy: 30 Března 2023, 19:50:26 »
Ahoj,
chci se poradit na postupu

koncem minulého roku přišla výzva k úhradě částky, kde bylo uvedeno v hlavičce jako místo pouze "obec A ve směru obec B" v čase třeba 12:05:43, přestupek: překročení rychlosti v obci 65kmh (62kmh po odečtení tolerance 3kmh).

v popisu je uvedeno že byla nezjištěnému řidiči naměřena rychlost 65(resp 62 po odečtu tolrance).

Udal jsem řidiče, ten všechno popřel a jako další krok nyní přišel do datovky příkaz k pokutě na provozovatele.
v příkaze je napsáno správně moje jméno, ičo, ulice, ale nesprávné PSČ(např místo 15500 napsali 11500)

V něm je již napsano, že se jedná o měřený úsek s podrobným popisem místa a konce (č.p. domů) o dělce přibližně xy metrů.

Poradíte jak dále postupovat?

zaplatit? nebo podat odpor a má jedna z výše uvedených věci šanci uspět (nesprávná celá adresa, fakt že ve výzvě napsali že mi byla rychlost změřená, i když změřen byl čas a rychlost spočtena, že ve výzvě nebylo blíže specifikováno místo měření a v příkazu kde je již napsáno že šlo o usekové měření je vzdálenost vyjadřena "přibližně", jak kdyby nevěděli jak je ten usek vlastně dlouý).

Ve chvíli kdy se to řeší s provozovatelem, má cenu rozporovat přestupek řidiče? nebo se bere že řidič přestupek spáchal a provozovatel už musí obhájit jenom přestupek provozovatele?

dík všem za rady

2
Jestli někdo poradí : na křižovatce Ječná x Sokolská v Praze někdo s mým vozem projel  cca 20.40hod  36,5s po rozsvícení červené. resp bylo zaznamenáno přejetí příčné čáry souvislé a následné zastavení. cca 40cm za čárou a stále před přechodem. Vše úspšně ignorováno, dospělo to do stíhání provozovatele. a co ted s tím? zákon uvadí povinnost zastavit vozidlo, tedy přerušit jízdu před čárou, ale teoreticky mohl řidič jízdu přerušit a následně popojet pro lepší výhled na semafor čímž přejel čáru,kterou těsně před autem už neviděl. splnil řidič zastavením svou povinnost? v zákonu není uvedeno že tam má zustat stát než padne oranžová, nebo jen čistě materiální aspekt a dál to nerozvíjet? nebo poukázat že v zákonu stojí že "tam kde příčná čára není má zastavit před semaforem", tedy že není duležitý zda li auto zastavilo o pár centimetrů dál nebo ne?

Stran: [1]