30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička  (Přečteno 4928 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

V pátek jsem se při pozdním obědě díval na ČT zprávy a málem jsem se poblil. Někde (nestačil jsem si zapamatovat) vyhlásili akci "pěšky do školy"  (jedná se o první stupeň - tedy o prvňáčky). Ráno se postupně (a samozřejmě potupně) učitelka (SOUDRUŽKA) zeptá všech jak se dítě do školy dostalo a děti, které do školy rodiče přivezou MHD , na kole, pěšky a tak podobně, dostanou nějakou kartičku a když jich nazbírají několik, tak budou odměněny tím, že jim bude odpuštěn domácí úkol a tak podobně. Hned po tom co jsem to "upolykal" jsem si sice oddechl, že mám děti už dávno tomuto odrostlé, protože nevím jak bych na takovou věc reagoval i když jsem do školy děti vozit nemusel. Ale prostě ta představa, že něco takového tady existuje, že nějaký prvňáček bude muset první hodinu ve škole vstát a potupně - ty kurvy kantorský tomu ten nádech daj - se přiznat, že bohužel jeho zaměstnaní rodiče nemají čas ráno jet třeba blbých 25 minut ke škole, ale pak zase dalších 25 minut zpět aby stihli dorazit do zaměstnání tak, aby dítě zase reálně mohli vyzvednout z družiny....já nevim mně to přijde asi tak milionkrát horší než nějaké poklonkování hradního šaška číňanovi...nemůžu si pomoc, ale je to jak padesátá léta a  jde mi z toho mráz po zádech.
« Poslední změna: 25 Dubna 2016, 03:06:48 od pk202 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2016, 08:00:02 »

Navrhuji založit fórum pro děti, něco jako alík, kde by se řešily ... domácí úkoly ... nasbírané tímto způsobem. SDF FTW!
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2016, 09:07:19 »

Zcela běžně už od mateřských škol probíhají ve vzdělávacích zařízeních návštěvy policistů (státních i MP) za účelem indoktrinace. Velmi mě to rozčiluje, když se dozvím od dětí, že budou mít návštěvu policajty. Jednou jsem byl jako poškozený podat vysvětlení na služebnu a našel jsem tam letáček pro děti, jak se mají chovat k policii. Nadpis byl něco jako "Policista je tvůj kamarád".

A všichni ti malí kluci jsou z policajtů úplně vedle. Místo aby si odplivli.:-)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2016, 09:22:23 »

no, ono záleží na výchově. Třeba já kupříkladu své děti neumím moc vychovávat, když si mi paňčitelka ze školky stěžovala, že na dopravním hřišti moje dcerka pokřikovala na ty hodné soudruhy strážníky „zloději aut, fuj!“. Tak jsem ji vysvětlil, že na dcerku zjevně udělalo špatný dojem, když párkrát na cestě do školky viděla, jak městapáci odtahují před nemocnicí zaparkovaná auta nebohých pacientů…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2016, 09:28:25 »

Mladý pán prvňák je proškolen, že s policajtem se nebavíme. Řekne jméno a kde bydlí a na cokoli dalšího se má pan fízl optat pánů rodičů. Ti samozřejmě nic neřeknou.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2016, 11:03:36 »

My se zatím se synem omezujeme na výraz "bleble-fuj", víc ještě nezvládá.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2016, 20:38:49 »

My se zatím se synem omezujeme na výraz "bleble-fuj", víc ještě nezvládá.

Ve finále se při konfrontaci s bengem dá i s tímhle poměrně pohodlně vystačit i v dospělosti :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pěšky do školy ... aneb ... poznávej dopravní fašismus odmalička
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2016, 20:47:51 »

No ale je dobrý mít pro jistotu v zásobě víc slovíček, kdyby člověk narazil na aktivního blba co by měl tendence jednoho odvézt na záchytku…nebo psychiatrii.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky