30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise  (Přečteno 4530 krát)

František

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise
« kdy: 27 Března 2016, 15:09:08 »

Jakožto obviněný jsem po podání odporu absolvoval ústní jednání a seznámení se s podklady. Udivilo mě několik věcí:

1) Všechny dokumenty jsou pouze kopie
2) U dokumentů chybí podpisy - ať už podpisy policistů nebo vypovídajících
3) Dokumenty ve spise nejsou očíslované, ačkoli v některých dokumentech je odkazováno na jednotlivé "listy č. XY spisu"
4) Neodpovídají data: např. v dokumentu datovaném 11. 12. 2015 je odkazováno na výslech, ke kterému došlo až 13. 1. 2016

Co z bodů uvedených výše je v souladu se správním řádem, a co nikoli, a jak se proti tomu postavit?
Můžu žádat předložení originálů (zvláště s ohledem na nesrovnalosti v datech)?
Můžu žádat vyšetření nesrovnalostí a doložení dalších policejních podkladů? Jde mi o to, aby neřekli "no jo, tady a tady jsme se sekli v datu, obě data opravujeme". Eviduje policie něco dalšího (kromě daného dokumentu), z čeho se dá usoudit, kdy byl dokument vytvořen? Mám na mysli nějakou evidenci dokumentů, kterou nelze falšovat. Nebo evidenci dokumentů, které si jednotlivá policejní oddělení posílají mezi sebou (v tomto případě byla žádána policejní oddělení v jiných městech o součinnost).

Pozn.: Na mně to celé dělá dojem, jako by spis někdo vyráběl dodatečně. Odhaduji (ovšem jako člověk bez zkušeností s řízeními na dopravních odborech), že obvinění smetu ze stolu, ale štve mě, že musím na jednání jezdit 250 km daleko. Uvažuju proto i o něčem jako je podání trestního oznámení, a jde mi o to jak postupovat, aby věc nedokázali včas zaretušovat.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2016, 15:54:13 »

můžete ale otázka zní proč to chtít hned a ne v odvolání :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2016, 16:27:45 »

Hlavně si nechte celý spis okopírovat v tom stavu, jaký je.
IP zaznamenána

František

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2016, 18:47:50 »

To znamená, že všechny body 1-4 jsou špatně, tj. v rozporu se správním řádem? Říkal jsem si, že podpisy by se mohly standardně skrývat třeba kvůli nějakému utajení, a že originály si možná nechává policie a na správní úřad posílá jenom kopie, nebo že správní úřad originálystrčí někam do sklepa do archivu a pracuje se jenom s kopiemi ... 

mala.panda
:) Největší strach mám z toho, že odvolání nebude, protože obžalobu stáhnou. Oni nemají ani žádné důkazy, řekl bych že to bylo postavené na myšlence, že raději přijdu o kus bonusu u pojišťovny, než bych jezdil takovou dálku na správní úřad.

@opas:
Spis jsem si ofotil sám když jsem byl na ústním jednání. To má stejnou váhu jako když si nechám kopii spisu udělat od nich?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nesmyslné údaje a jiné nedostatky ve spise
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2016, 19:07:17 »

Jistě, je jedno, jestli si to zkopírujete ručně, nebo vám to udělá tamní mařena/pepa z úřadu…

Jinak asi spíš obvinění, obžaloba je u trestňáků :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky