Poradna > Potřebuji poradit - řidičské oprávnění, zákazy činnosti

Zadrzeny RP a prekluze

(1/5) > >>

Redik:
Zdravim vespolek. Mel bych takovy mozna netradicni dotaz.

Nejdrive drobne priblizeni situace. Pred vice nez rokem mi byl zadrzen RP kvuli tomu, ze jsem nadychal kousicek na fyziologickou hladinu, krev pak jiz byla v norme. Mistni urad rozhodl, ze mam zaplatit, po odvolani pak krajsky urad vratil vec k prezkoumani - abych to zkratil - situace se opakovala a takhle utekl cely rok, melo tedy dojit k prekluzi (uz je to asi rok a dva tydny od spachani a rok a tyden od zahajeni rizeni). Z uradu se mnou nikdo nekomunikuje, ale je pravda, ze jsem je kontaktoval jen mailem (na ktere driv normalne reagovali). Psal jsem jak na mistni, tak na krajsky - nic, takze ridicak zatim fyzicky zpatky nemam.

A ted ten slibovany dotaz: Jsem opravnen ridit, nebo proste musim pockat, az mi prijde "nejakej glejt"?

Zrovna ted by se mi auto velice hodilo a stve me, ze urednici nejsou schopni rok uznat omyl, a pak jeste muzou cloveka takhle bezduvodne dusit.
Pripadneho rizika, ze na me usili nejakou levou s fikci doruceni jsem si vedom, to prosim nezohlednujte.

Diky za pozornost a pripadne rady a odpovedi.

mala.panda:
no musíte mít řidičák samozřejmě, bych tam zašel a vyžádal si ho. jen doufám, že po celý ten rok máte schované doklady o náhradní dopravě , ať se trošku prohnou s náhradami

Redik:
To nemam, co jsem tak slysel, tak z nich nikdo jeste nic nevykopal, snad az na jednu vyjimku. Ale na to celkem kaslu, mne jde hlavne o to, abych jim nedal ani korunu, coz se prozatim darilo, a aby mi co nejdriv vratili tu hnusnou karticku s jeste husnejsi fotkou toho hnusnyho pana. Ja vim, ze "musim mit ridicak", ale ten se da treba zapomenout, zejo. Mne se jedna o to, co by videl svestkovej muzik v databazi, kdyby me zastavil a ja mu rek, ze RP u nemam u sebe...

iWarp:
No prvně musí vydat usnesení o odložení z důvodu zániku odpovědnosti (asi s tím nebudou spěchat, tak je potřeba zaurgovat) a teprve potom musí ŘP bez zbytečného odkladu vrátit. Do té doby by bylo řízení vozidla stále závažným přestupkem.

Redik:
Aha, takze jim to bude ted trvat jak lacnymu defekace a ja je muzu akorat buzerovat a doufat, ze je to prestane bavit :( To bych blil ovar z Humla :(

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi