Poradna > Potřebuji poradit - řidičské oprávnění, zákazy činnosti

Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený

(1/2) > >>

fabicz:
Od ledna policie nevyžaduje ŘP při kontrole, protože si ho najde v online systémech. Měl jsem alkohol v krvi a dostal jsem papír "Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený", který jsem odmítl podepsat. Bylo mi řečeno, že tento papír supluje odebrání řidičského průkazu a když budu řídit budu mařit úředni rozhodnutí. Je toto opravdu pravomocné odebrání průkazu?

Čekal bych, že se věc dostane do správního řízení a tam mě obešlou oficiálním datovou zprávou, kde mě budou informovat o odebrání a až ta bude mít právní účinnost.

Poraďtě.

urbann:
Bohužel, od ledna je to tak jak píšete.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p118b

fabicz:
Ano chapu to spravne, ale pujdu ted trochu na hranu. Kdyz jsem papir o prohlaseni ridicskeho prukazu za zadrzeny nepodepsal. Je tam validni fikce doruceni v den, kdy mi byl tento dokument ukazan. Rekneme ze jsem byl zadrzen pod vlivem alkoholu, omezen na svobode, nezpusobily jizde a tedy ani za me nezpusobily prebirani urednich dokumentu. Z jakeho prava ci zakona by melo byt odebrani ridicskeho prukazu brano fikci?

urbann:
Pletete si rozhodnutí správního úřadu a úkon policajta. Rozhodnutí úřadu nabyde právní moci doručením, případně fikcí nebo po uplynutí lhůty pro podání opravného prostředku. Úkon je platný okamžitě, bránit se můžete později ve správním řízení. Přiznam se že netuším k čemu je to lejstro o zadržení ŘP dobré, komu byste ho měl ukazovat. Proto je úplně jedno jak moc jste byl v danou chvíli vožralej.

fabicz:
Zjistoval sem u policistu jaky je muj stav ridicaku, a rikali, ze je tam poznamka o zadrzeni RP a ze je tam uvedeno zadrzeno fikci a to ke dni toho prestupku. Jen parafrazuji slova policie. Spravni rizeni teprve zacina to mate pravdu jinak.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi