Poradna > Potřebuji poradit - řidičské oprávnění, zákazy činnosti

Policejní kontrola po odpuštění zbytku zákazu se zahraničním ŘP

(1/4) > >>

Pongo:
Zdravím,

13.10.2023 jsem prohrál za rychlost na 6 měsíců. Během čekání na rozhodnutí od krajského úřadu, jsem lišácky vyměnil ŘP na zahraniční (dočasné bydliště, čili povinnost).
15.1.2024 žádám o zkrácení trestu (cestička vyšlapaná, rozhodnutí+nabytí pravní moci ještě ten den)
Otázka zní.. co se stane, pokud mě zastaví PČR na kontrolní kontrolu a v systému bude viset platný zákaz, protože ouřada zareaguje až za týden vzhledem k tomu, že nebudu žádat o vrácení ŘP. Jak to bude vypadat v případě nehody? Je lepší si rozhodnutí a nabytí právní moci vytisknout a vozit s sebou? Bude mít vůbec nějakou výpovědní hodnotu?

Všem kteří mají něco věcného k tématu, díky!

Hugo:
Pokud již neplatí ZŘMV. Můžete jezdit na zahraniční ŘP.

swenak:
Jenomže zrušení platnosti ZŘMV v popsané situaci není vyznačeno. To samo o sobě, pokud opravdu je pravomocně rozhodnuto o zrušení, není formální problém. Problém ovšem je, že při kontrolní kontrole toto není podstatné, resp. fízlové nemají jak (a proč) ověřovat, že sice vidí v systému platnost ZŘMV, ale řidič tvrdí, že je to jinak. Možná by pomohlo mít sebou nějaké pravomocné rozhodnutí, ověřené, ale na to dle mého taky hledět nemusí. Tedy, mohlo by se klidně stát, že řidičě zajistí, protože domněle maří úřední rozhodnutí. Samozřejmě, pak se řidič z toho dostane, pokud tedy neudělá extrémní botu, ale stejně to můžou být hodiny prudy s fízly na stanici a další věci kolem.

Hugo:
Zrušení platnosti ZŘMV je nutno ověřit v evidenční kartě řidiče.

Pongo:
Tedy nejlepší možnost bude si opatrně zajet na úřad s rozšířenou působností, předložit rozhodnutí+nabytí právní moci s prosbou o propsání do rejstříku řidičů.
Otázku řízení se zahraničním ŘP nezpochybňuju, vím že můžu.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi