30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízdy na skútru Praha  (Přečteno 10355 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Jízdy na skútru Praha
« kdy: 15 Června 2016, 17:40:50 »

Snad se to sem hodí, kdyžtak pls přesun.

Do původního místa Poradna > Komerční služby, advokáti se to fakt nehodí, přesunuto. --HH

Sháním někoho s vlastním skútrem z Prahy, kdo by mi dal pár jízd. Dlouho jsem tak příležitostně pokukoval, poptával známý, nikdo nic, teď se mi hodí jezdit na nový směny skútrem (je to 7 km což je na odkurvení auta, to se skorem ani nezahřeje, nenabije baterka), takže bych si nějakej pořídil a jezdit na tom. Takže to tak přišlo že už se fakt hodí, tak bych do toho rád trochu šlápnul. Akorát že sem to nikdy něřídil, takže se chci naučit nějaký ovládání a pak se vopatrně rozjezdím. Nějaká 100-125ka s automatem mi úplně stačí, na B s tím jezdit můžu, ale jízdy v motoškole na tomhle asi nedostanu (tak slabýho snad nic nemaj, navíc pro dva lidi je to fakt s tím omezením na B hodně slabý) a platit si celou motoškolu na vyšší skupinu je nyní overkill.

Po cestě jsou naštěstí skoro samý vedlejší kde dávám přednost já, tak se tam snad zvládnu rozjedit aniž bych přišel k úrazu že by mě někdo smetl. V autě mám naježděno, takže provoz není problém, jen prostě potřebuju naučit to ovládání jinýho stroje a trochu základy, než si koupim vlastní. Zas nejsem sebevrah abych si něco koupil a hned na to podruhý sed a někam jel.

Jsem na SH, tady je plno prostorů kde se dá jezdit do kola. Odměna za promarněnej čas+proplacený náklady samozřejmostí.
« Poslední změna: 15 Června 2016, 18:23:38 od hh »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 18:08:13 »

co to řešit třeba takto:
http://www.all.cz/cz/vozovy-park.html
http://www.autoskolavrsovice.cz/index.php/cs/vycvik-ridicu/kondicni-jizdy
tohle jsem našel během chvíle na googlu...

jinak aktuálně může žák autoškoly jet na motorce sám a instruktor jede na doprovodném vozidle...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 18:25:25 »

No tak abych jel sám na motorce když jsem to v životě neřídil je přesně to, co potřebuju, že? Kdybych poptával jízdy v motoškole, tak nepíšu, že hledám někoho tady z fóra ochotnýho mě zaučit, žejo. To je jak když bude někdo na zbranekvalitne.cz poptávat někoho, kdo ho naučí ke zkouškám, a vy mu řeknete, ať si jde koupit kurz. To je výborný, tak děkuju.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 20:05:52 »

Ta opatrnost je fajn, řešil jsem to taky, ale nakonec jsem napřed koupil padesátku od kolegy v práci, za rok najel opatrně asi 4 tisíce km. Ono to je vlastně takovy težší kolo s motorkem. Letos už jsem koupil 125ccm a vysloveně si to užívám. Do práce to mám přes město pět kiláků a pokud je počasí, tak je to rozhodně lepší volba než auto. Stačí být opatrný, nedělat nepředvídatelné akce a uvědomit si, že vy jste na silnici ten slabší.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2016, 20:37:50 »

Kámoš má kratší pojíždky motorovou koloběžku, vypadá to srandovně, ale prý to dá i 60. Nebo motoběžku.
http://technet.idnes.cz/ceska-motorova-kolobezka-crosco-das-/tec_technika.aspx?c=A140624_134823_tec_technika_nyv
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2016, 20:46:09 »

V úseku je jeden táhlej kopec se 70kou, tam bych nebezpečně překážel…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2016, 22:45:57 »

Já nemyslel celý kurz. Já bych viděl jako ideální kondiční jízdy. Určitě to půjde domluvit na nějaké cvičné ploše. Protože pokud řídíte auto tak není potřeba moc ježdění v provozu ale jde hlavně o ovládání... Což se dá rozumně zvládnout za hodinu...

Jinak volba skútru 125 bude na toto použití dobrá... Nejenom na cestu do práce, ale časem i na popojíždky po celém městě. Protože se tím člověk částečně zbaví kolon...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2016, 23:01:30 »

Já se na něco takovýho už poptával a nedělaj nic, na co nemám oprávnění, protože na tom můžu jezdit jedině v rámci celé školy. Tak jedině jestli by měli 125ku automat do 100 W/kg a to fakt nevim esli dva odveze teda. A stejně když už teda něco takovýho, tak by se šiklo doporučení konkrétného člověka z takové firmy kterýho znáte osobně a se kterým se dá domluvit, ne že „támle sem něco vygůgloval“. Většina dnešních firem je příjemná jak osina a úplně ochota sama…kde cokoli poptávám tak na mě 2/3 firem serou jak na placatej kámen, jak nechci něco co maj v tabulce, tak z toho smrdí ten přístup „co zas votravuje“.

Proto se poptávám přímo tady, snad tu bude někdo z Phy nebo okolí, kdy se domluvíme ke vzájemné spokojenosti P2P a budeme z toho těžit oba, ne? I bez bureše a jinejch státních vometáků.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2016, 08:56:41 »

Umíte jezdit na kole? Jestli jo, tak sedněte na skůtr někde, kdde neni provoz a jeďte... je to jednodušší, nemusí se šlapat...
Pro bezpečné ježdění na jednostopém vozidle to chce stejně praxi - vyjezdit se někde stranou od možného provozu, ideálně si i vyzkoušet jízdu na kluzkém povrchu (skůtr je na ovládání ve skluzu fakt napytel...)
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2016, 11:03:32 »

Ja si tiez myslim, ze na tom nic extra nie je. Dodnes si pamatam, ako som bol v ~2003 na dovolenke na Lefkade. Chceli sme si pozicat 50-tku, v pozicovni uz nic nemali, ale pod oknami nam od nich stala vratena 125, alebo dokonca 160. Po kratkej debate a otazkach agenta pozicovne, ci na to mam papiere, som ho "presvedcil" ze mam  ;), tak sme si ju zobrali za cenu 50-tky.

Bolo to najlepsie zvezenie, automat, do kopcov pohoda (Lefkada je hornata jak svina), obisli sme na nej cely ostrov. Druhy den nas chytila burka, motorka sice dosla na apartman v pohode, ale do rana chcipla a nesla uz ani nakopnut.

S velkou slavou a cervenou stuhou nam doviezli teda tu zaplatenu 50-tku - a zacalo peklo typu "nejde to, zlez nez vyjdem tamten kopec", "kurva kedy uz bude ta cerpacka" a tak podobne.

Ked je clovek opatrny, je to v pohode. Casom moze pridavat ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2016, 13:21:26 »

Já se na něco takovýho už poptával a nedělaj nic, na co nemám oprávnění, protože na tom můžu jezdit jedině v rámci celé školy.

Proč? Přece můžu s instruktorem jet i když nemám ŘP.. jaký je rozdíl když s tou samou motorkou a tím samým instruktorem pojedu výukovou jízdu a kondiční jízdu?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2016, 13:33:29 »

Mě bylo řečeno, že tato výjimka je jenom když sem zapsanej do školy. Vono se to nějak hlásí místnímu úřadu atd. Bez papírů nebo celýho kurzu prostě ne. A teď zrovna nepotřebuju za X tisíc absolvovat totální zbytečnosti abych si dělal o něco vyšší třídu, když to nevyužiju.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2016, 14:38:22 »

Aha.. ale zase to moc nejde kontrolovat a tak by někde mohli zájemcům vyjít vstříc..

A nebo se zeptat tam kde dělají skupiny A1 a AM.. tam přece musejí mít něco na co se může s řidičákem na auto..
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2016, 01:50:57 »

Já mam co dělat abych se nezabil v autě, lidi sou dementní a neznají základní souvislosti v dopravě ... a ty přemýšlíš o skútru? To bereš jako adrenalinovej sport nebo se fakt chceš zabít?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdy na skútru Praha
« Odpověď #14 kdy: 17 Června 2016, 02:34:16 »

Chci to hlavně do Phy, tak tady z větší části odpadá sestřelení na vedlejší v kile…aspoň to nejhorší no.

Jezdit autem 7 km je tak akorát abych zase odkurvil ne zrovna levně čerstvě zgenerálkovanej motor. Prostě to potřebuje nějakou vzdálenost než se to zahřeje a vůbec. Jo kdybych sehnal s motorkovým motorem něco s kastlí za slušnej peníz, ale tipuju, že do 20 to asi nevyjde, že? Když to nový stojí jako plnohodnotný auto, takže to nikdo nekupuje.

Takhle leda Trabanta, tomu dvoutaktu by to vadit nemuselo. Ale tam ta pasivní bezpečnost taky asi nebude nic moc, že…náklady na provoz rostou, člověk tím neprojede kolony (poslední dobou je to na JS úplně v pi*i ve třetinu případů kdy tam jedu, asi bych na tom nakonec jezdil i do školy). Skutr má prostě svoje.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky