30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Koleč  (Přečteno 16500 krát)

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #15 kdy: 20 Května 2015, 20:38:25 »

IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #17 kdy: 01 Února 2016, 21:39:52 »

že by je někdo "udal"
jinak se mi nezdá aktivita PČR, stavět auto měšťáků...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #18 kdy: 01 Února 2016, 21:42:19 »

Kde je psano ze to bylo auto mp? Proc provadeli dech. zk. spolujezdce? Proc selhani spolujezdce kdyz neridil?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #19 kdy: 01 Února 2016, 21:50:00 »

no, pokud to byli MP ve službě, pak provedení dechové zkoušky i u druhého městapáka bylo na místě…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #20 kdy: 01 Února 2016, 22:04:25 »

A i kdyby snad nebyl ve službě, tak jsem v těch zprávách četl cosi o bouchačkách ...
IP zaznamenána

TomElefant750

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #21 kdy: 04 Února 2016, 19:57:54 »

IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #22 kdy: 06 Dubna 2016, 13:38:17 »

Pasívní čtení signálu přestupkem být nemůže, to, že se okolo vás signál vyskytuje není váš problém a vy si s ním můžete nakládat jak chcete. Potíž je v tom, že když se připojujete na WiFi, tak to není jen pasivní čtení - ty dvě zařízení aktivně komunikují a vy tak skutečně "používáte" cizí zařízení bez souhlasu vlastníka. To, že máte automatické přihlašování na nezabezpečené wifi sítě je váš problém, vy jste vlastník a provozovatel vašeho WiFi zařízení a jste za něj odpovědný. Tohle není objektivní odpovědnost, protože uživatelem jste také vy. Teoreticky by opravdu mohli buzerovat všechny, kteří okolo projedou a jejich telefon se zkusí k té wifině připojit. Znovu, problém není v tom, že telefon tu síť vidí, problém je v tom, že se k ní snaží připojit, to už jde za vámi.

Pro mě je tohle novina, protože vzhledem k naprostému diletanství státu v čemkoliv, co zavání IT by podle mě vůbec nebylo od věci se o to více zajímat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #23 kdy: 06 Dubna 2016, 14:00:25 »

Nezabezpečená wifi je problémem vlastníka a nikoliv toho, kdo se volně připojil, aniž by musel vynakládat jakékoliv úsilí o prolomení hesla, které neexistuje. To by u soudu neprošlo. Například v Německu je tuším pokuta za nezabezpečenou wifi ve výši symbolických 100 EUR a jednoznačně zodpovědnost nese provozovatel/vlastník…
Takže na věci nic nemění ať už se jedná o prostě signál, wifi či modrozub… pokud nic z toho není jakkoliv zabezpečené a „naslouchač“ nic neprolamoval.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #24 kdy: 06 Dubna 2016, 19:46:51 »

Tech vykladu je vice, dle zeme, kde se to resilo, od toho, ze pouziti wi-fi bez souhlasu vlastnika je trestny cin az po to, ze se nic nedeje.

U nas nevim o zadnem prikladu nahodne uziti, ktery by se resil ...

Btw: wifi u radaru, toje zajimava chalange, vcetne promazu vseho co tam maji az po update firmware :D ... pokud to ma lokalni storage, ani bych se nedivili, kdyby tam bylo neco jako ftp 8)

Jen pripominam, meni to navod, je to vtipna predstava, jak prasatum zmizi fotky za cely den  ;)
At za mnou pak neprijde nejaky mozkovy myslitel s tim, ze jsem nekoho navadel a on o tom cely tyden premyslel, jak to na neco v tr. zakoniku napasovat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #25 kdy: 06 Dubna 2016, 20:54:28 »

To už by bylo lepší jim tam podvrhnout trabanta se 180kmh :-D
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #26 kdy: 08 Dubna 2016, 14:05:01 »

Podle takového výkladu by měli stíhat majitele nezamčeného auta za to, že si jej nechal zlodějem ukradnout, protože zloděj se nikam neprolamoval. Je to stejně blbá úvaha, jako říkat, že když sis wifi nezamknul, tak já mám právo ji používat. Naprostá blbost, neobhajitelná před nejvyšší instancí. Nemám rád lidi, který ostatním říkaj, že "jim to patří", když si něco nezamkli, nebo nezabezpečili. Normální je nekrást a nepodvádět, a ne kydat sračky na někoho, kdo spoléhal na dodržování pravidel, ke kterým je sám zavázán. Pokud by policie dokázala takového člověka chytit při činu, výmluva na nezabezpečenou wifi by neobstála ani na místě, ani u soudu. Ten by probíhal nějak takto:

"Byla to vaše wifi, ke které jste se připojoval?"
"Ne, nebyla, ale byla nezabezpečená."
"Wifi nebyla vaše, což jste vědět mohl a měl, nejspíše jste to i věděl. Vaše věci lidé také nesmějí sebrat prostě proto, že je máte zrovna nezabezpečené. Vinen."

Pouze pokud by obviněný prokázal, že skutečně nevěděl, že k užívání té wifi sítě neměl nárok, podložený například tím, že v blízkosti se vyskytuje wifi, ke které nárok na použití má, a že způsobená škoda je zanedbatelná, pak by bylo možné případ odložit. Pokud žalující prokáže, že obžalovaná strana používala jeho zařízení bez vědomí a svolení vlastníka, pak prostě padá důkazní břemeno na vás, abyste prokázali, proč jste to dělali a proč to nebylo protizákonné.

Ta pokuta v Německu musí jít rozstřelit stejnou argumentací a důvod, proč existuje je jenom ten, že to ještě nikdo nedotáhnul dostatečně vysoko.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:MP Koleč
« Odpověď #27 kdy: 08 Dubna 2016, 15:22:22 »

posledni vozidlo co mi slohli me stalo 1k za jeho nezabezlecni proti kradezi, a to byla taky posledni blokova pokuta co jsem kdy podepsal, jelikoz to uz me dorazilo totalne
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.