30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost  (Přečteno 9447 krát)

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 12:13:55 od Omega »
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

První linkované místo by šlo v pohodě zabezpečit svodidly, to druhé vypadá jako trojka s minimálním provozem. Ono když se všechno vykácí, taxe zas "experti" budou strašně divit, kde se berou na silnici závěje... Mi to stromořadí přijde jako psychologický omezovač rychlosti, kdysi jsem na to viděl i nějakou studii...
Řešení omezením rychlosti, no co taky čekat  od "expertů"...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 035
    • Zobrazit profil

Omega> Já bych řekl, že mnohem častěji než do stromu se bourá do škodovky (a nebo alespoň ve škodovce). Lepší by bylo zakázat škodovky úplně a nebo minimálně alespoň na silnicích první třídy...
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Já vidím problém v tom, že dokud tam budou ty stromy, tak se trasa té silnice nikdy nenarovná.

Svodidla v tom prvním místě silnici jen dále zúží, nehledě na to, že co se na silnici semele tam taky potom zůstane.

U toho druhého místa se podívejte na asfaltovou záplatu před každým stromem (zvlnění = další náklady na údržbu). Navíc, když se potkají dva NA, tak jeden musí úplně zastavit.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Číkus: To není o zákazu, ale o technickém řešení. Už se prostě nejezdí kočárem taženým koňmi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

Kurňa tak přece vidím kudy jedu a podle toho se chovám. Já bych těm potencionálním držitelům Darwinovy ceny zase tak ty cestičky neumetal.....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Když vidím stromy u silnic tak jedu ve vlastním zájmu velice obezřetně, stromy u silnic mi nevadí ale bylo by vážně lepší kdyby tam nebyly. Nevidím problém je všechny pokácet a někde jinde na oplátku vypěstovat nové lesy.

A co bilboardy u silnic? Už jsou všechny pryč? Nejsou, to i ty stromy dřiv shnijou než to ten buzna tým z ŘSD v čele s maskotem Rýdlem vyřešej...

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Kurňa tak přece vidím kudy jedu a podle toho se chovám. Já bych těm potencionálním držitelům Darwinovy ceny zase tak ty cestičky neumetal.....

V DE maj za zatáčkama v místech kde to namrzá kolem stromů svodidla. Myslim jako fakt kolem stromů, ne u krajnice. Az to zas uvidim tak to zkusim vyfotit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil

Číkus: To není o zákazu, ale o technickém řešení. Už se prostě nejezdí kočárem taženým koňmi.
ovšem stomořadí tu vznikla proto, aby vojáci marie-terezie nepochodovali na přímém slunci
dokonce jsem četl, že bylo i dáno, jak má být osázeno, co se týče druhů
tedy aby se střídaly jabloně, švestky, hrušně...
prostě aby od jara do podzimu mohl pochodující vojáček i semtam něco utrhnout

a nic z toho již dnes tak nějak nevyužijeme  8)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

a nic z toho již dnes tak nějak nevyužijeme  8)

Ja to treba trham, ale moc se to nedá žrát.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

A není to tak, že nekryté silnice jsou více vystaveny povětrnostním vlivům? Nekamenujte mne, nicméně je to stejné jkao ty "sněholamy" co stávaly u krajnic, než je potřební odnesli a rozkradli. Od té doby co tam nejsou, tak jsou silnic zasypány sněhovými jazyky. Předtím se sníh nahrnul za ty zábrany a pohoda. Neplní podobnou funkci ty stromy?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil

zábrany byly výrazně nižší než stromy
a byly jaksi od země
číli na stejnou funkci by okolo silnic musely být keře a ne stromy
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil

No nevím, když si vezmu kinetickou energii průměrného vozidla při rychlosti hodně výrazně nad 30 kmh (asociace s názvem serveru nikoliv náhodná), tak to křovinstvo by muselo být hodně husté, aby se jeho zpomalovací (či pohlcovací) efekt výrazněji projevil. Tedy alespoň podle mého názoru…
IP zaznamenána