30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Reseni rezidentniho parkovani formou zony zakazu stani  (Přečteno 1024 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Reseni rezidentniho parkovani formou zony zakazu stani
« kdy: 29 Prosince 2021, 18:50:49 »

V jedne stredoceske dire se pani radni rozhodli resit problem s parkovanim (ktery tam neexistuje) tim, ze zavedou parkovani jen pro rezidenty.

Nepodarilo se mi dohledat jinou vyhlasku nebo narizeni nez tu prilozenou. Tam se mluvi o parkovacim opravneni, zadne zony zakazu stani nejsou zmineny.

Chapu to tedy tak, ze je zona zakazu stani a tu prebije vydane parkovaci povoleni? To se mi zda jako uplne divne reseni. Jak moc je toto koser a pokud je vporadku (vim z tohoto fora, ze se podobne zony casto vyskytuji napriklad v Praze), proc tedy existuji veci jako je rezidentni parkovani?
« Poslední změna: 29 Prosince 2021, 18:55:48 od lerion »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Reseni rezidentniho parkovani formou zony zakazu stani
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2021, 19:44:40 »

Nepitval jsem to detailně, takže nemohu nic říct k tomu, jak moc košer to kosmonoské rezidenční parkování zrealizovali, ale v obecné rovině to značkou na fotce lze upravit.

Základní pravidla hry jsou v § 23 PozKom. Rozdíl proti běžné značkotvorbě v gesci silničního správního orgánu spočívá v tom, že tady je základní rozhodnutí o tom, jak bude užití komunikací pro parkování omezeno/podmíněno, je svěřeno obci (konkrétně v režimu přenesené působnosti radě obce). V tom § 23 jsou i nějaké limity (např. není připuštěna kreativita obce ohledně toho, koho bude považovat za rezidenta, protože to definuje jednoznačně přímo zákon). Podkladem pro instalaci fyzických značek tak nebude OOP vydané podle § 77 ZPPK, ale právě to nařízení rady obce. Je dobrým zvykem to značení v podkladovém rozhodnutí konkretizovat (zde konkrétně nějaký náznak je, detailně jsem nezkoumal), ale v principu to není nutné - pak je ponechána realizátorovi značení určitá volnost, jaké značky použít, bude-li výsledek odpovídat nařízení.

Obvyklým řešením je ta vymezená místa označit IP 12, což může (ale nemusí) být kombinováno se zónou B 28/29 (podle toho, o jakou jde oblast, a jestli tam reálně existuje možnost v souladu s obecnou úpravou parkovat i na místech explicitně neoznačených jako parkoviště). Ale i ta zóna s výjimkou bude fungovat (to, že IZ 8a nemusí obsahovat jen značku, ale i nějaké komplexnější podmínky jinak vyjadřované pomocí DT, je přímo uvedeno v její definici).
IP zaznamenána