30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - špatné doručení poštou  (Přečteno 387 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil
Výzva - špatné doručení poštou
« kdy: 30 Dubna 2024, 11:20:45 »

Zdravím,

služby poskytované v naší oblasti Českou poštou se v tomto roce defacto zhroutily. Pošta doručuje dvakrát týdně a dopisy vydává prakticky komukoliv, kdo na dané adrese vystrčí hlavu ze dveří. Tak se stalo, že Výzvu určenou otci převzala babička, ani občanku nepotřebovala. Domnívám se, že to je vcelku triviální win, ale protože v praxi neřeším přestupky často, tak bych si rád ověřil, že je moje taktika obhajoby OK.

1) Včera doručena otci Výzva. Převzata jinou osobou, která ani nemusela dát číslo OP.
2) Držíme radiový klid.
3) Po 60+ dnech přichází zahájení přestupku provozovatele, předpokládám příkazem.
4) Otec podává odpor. V něm uvádí, že mu před příkazem nebylo nic doručeno a rovnou v odporu udává mě jako řidiče.
5) Úřad u pošty zjistí vadu doručení Výzvy. Na řidiče už nemůže, protože odložil, a na provozovatele také ne, protože ten udal.

Šach mat. Co vy na to? :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatné doručení poštou
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2024, 12:22:58 »

Za mně OK
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatné doručení poštou
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2024, 18:34:59 »

V podstatě souhlas s jednou připomínkou:

1) Včera doručena otci Výzva. Převzata jinou osobou, která ani nemusela dát číslo OP.
Nikoli. Výzva otci nebyla doručena.

edit: se dvěma připomínkami.

4) Otec podává odpor. V něm uvádí, že mu před příkazem nebylo nic doručeno a rovnou v odporu udává mě jako řidiče.
Proč hned v odporu? Času dost, jen ať si úřední parazit zaúřaduje.
« Poslední změna: 30 Dubna 2024, 18:36:33 od Číkus »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatné doručení poštou
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2024, 09:20:31 »

Vice mene pro moje vlastni vzdelavani se - tim, ze nebyla dorucena vyzva, nemuze byt ani zahajeno spravni rizeni s provozovatelem, resp. pokud bude zahajeno (asi prikazem), bude zahajeno protipravne, ne? Tudiz ten konstrukt s nemoznosti zahajeni SR s pozdeji udanym ridicem mi prijde prilis optimisticky. Nebo mi neco unika?
« Poslední změna: 01 Května 2024, 09:24:23 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatné doručení poštou
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2024, 09:22:51 »

Ano. § 125g(1) ZPPK říká, že pokud bylo zahájeno řízení s provozovatelem, už není možné zahájit řízení s řidičem. Neříká nic o tom, že řízení s provozovatelem musí být zahájeno v souladu se zákonem.

Samozřejmě je potřeba počkat na to, až úřední parazit řízení s provozovatelem zahájí (neboť se mylně domnívá, že má doručenou sprdelní výzvu).

edit: Řízení se zahajuje až oznámením o zahájení řízení (případně příkazem). Sprdelní výzva správní řízení nezahajuje, ani pokud je doručena.
« Poslední změna: 01 Května 2024, 09:24:22 od Číkus »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatné doručení poštou
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2024, 15:38:05 »

Číkus: máte pravdu. Ostatně na nedoručení Výzvy to celé stojí. Co se úřadování týká, osobně jsem pro, ale pro rodinu se snažím postup co nejvíc zjednodušit a minimalizovat počet interakcí s orgánem. Pokud bude chuť a čas, trochu to potaháme.

Každopádně pánové díky za kontrolu postupu. Budeme se těšit na zahájení řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána