Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky

Výzva - §125c

<< < (2/10) > >>

Číkus:

--- Citace: SP  29 Listopadu 2020, 21:14:57 ---Úředník mi mezi 4ma očima řekl, že to nemá smysl. Poradil mi, abych si koupi nějaký starý auto a jel mu to bývalé moje nabořit a tím znepojízdnět, že si tím ušetřím mnoho nepříjemností a i peněz.

--- Konce citace ---
Máte nahrávku?

SP:
No nemám, to bylo hned na začátku, kdy jsem si ještě myslel, že není možný, aby měl podvodník větší práva, než spořádaný občan  ;D.

Číkus:
Škoda. Pro příště už víte, že je vhodné každou interakci s fízlem, úředníkem, či jiným parazitem nahrávat.

IZS:
No to by byla vskutku povedená nahrávka, úřední osoba nabádající ke spáchání pojistného podvodu.

Článek, který sem postoval keymaker mě zaujal, nicméně § 8a odst. 1 ZPPPK hovoří pouze o nahrazení projevu vůle druhé strany, bohužel nestanoví žádnou výjímku z doložení protokolu evidenční prohlídky atd.

IMHO je to prostě jedna obrovská past - jako kradené auto hlásit sice můžete, ale nejspíš bez výsledku, protože jestli je věc kradená se bude posuzovat podle té soukromoprávní roviny, kde je vlastníkem kupující (v rámci chytání se stébla by to asi šlo zkusit, třeba kupující ztratil kupní smlouvu a titul k autu neprokáže).

johncreek:
Jako úplně nevím, jestli když mi úředník "důvěrně" a "mezi čtyřma očima" něco říká, jestli to není spíš důvod, proč mu nevěřit o to víc :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi