Poradna > Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání

Parkování na invalidech, malé město

(1/4) > >>

Panov:
Dobrý večer,

po doporučení kolegy se chci obrátit na toto fórum s žádostí o radu k obdržené "Výzva k uhrazení určené částky". Jelikož jsem tady nový a je to má první výzva v životě, jsem poněkud zmaten a chci Vás tímto poprosit o nasměrování, jak se k celé situaci postavit. Přes hledání jsem pročetl snad všechna vlákna která se týkala tématu, i ta uzavřená a nenašel jsem jednoznačnou odpověď na svojí situaci. Do přílohy jsem proto přidal naskenovaný dokument a fotku parkovacího místa, na kterém bylo vozidlo nedopatřením a ne moji osobou přes noc zaparkováno. Jsem si vědom, že by vozidlo mohlo být v tomto případě zaparkováno na tomto místě neoprávněně, ale podoba parkovacího místa také není zcela bez chyby. Ještě upozorním, že se jedná o malé parkoviště za bytovými domy, na malém městě, kdy večer je kromě těchto míst parkoviště beznadějně obsazené a za dobu minimálně 5-ti let nikdy žádný invalida tyto parkovací místa nevyužil. Legislativně ale tato místa při stavbě vzniknout musela a teď by se hodila.
Svislé dopravní značení se značkou z Přílohy 5, č. IP 12 je v pořádku, ale domnívám se, že značka č. V 10f vodorovného dopravního značení neodpovídá svoji podobou Příloze 8 vyhlášky č. 294/2015 Sb i když se výzva na tyto značky odkazuje a vždy by měly být v souladu a s přesnou podobou dle vyhlášky.

Dokázal by mi prosím kdokoli z Vás poradit a pomoct, jakým způsobem dále postupovat? Dělat mrtvého brouka a čekat, či se jít udat, nebo udat řidiče, nebo nedej bože zaplatit "odpustek" stanovaný městským úřadem a mít vyřešeno? Dle mého se jednalo o udání na MP a proto se nechci s touto situací jen tak smířit. Zatím jsem nepodnikl žádné kroky, s nikým nekomunikoval, výzva je týden stará a spis s fotkami jsem neviděl.

Předem děkuji za pomoc a prosím o to, aby další postupy byly řešené raději neveřejně. S pozdějším uvolněním pro další inspiraci při řešení obdobných problémů souhlasím.

fu:
Nenasel jste jednoznacnou odpoved na jakou otazku?

Mate udat/zaplatit do dane lhuty, kdyz tak neucinite dopadne to na Vas jako na provozovatele vozidla.

Neodpovida, ale matne si pamatuji, ze treba na parkovaci cary k tomu nejaky judikat je.

Muzete zajistit spis co presne maji za dukazy...nec nerikat, idealne nic nepodepisovat bez radneho precteni, pak to bude jasnejsi.

Eric:
Připojuju se - zajděte na úřad, k ničemu se nevyjadřujte a pouze ofoťte celý spis. Musíte jej získat v úplnosti, tzn. včetně věcí typu seznam částí spisu, obálky, doručenky apod. Pokud se na to necítíte, dejte někomu plnou moc. Pokud tam půjdete sám a nemáte s úřady tohoto typu zkušenosti, musíte to brát tak, že cokoliv řeknete se budou snažit obratem zneužít, případně doplnit do spisu jako úřední záznam, proto zásadně nic k té věci neříkejte. Můžete podepsat jedině záznam o nahlížení do spisu, ale ani slovo navíc.
Potom bude dostatek času na reakci a rozhodnutí, a až tehdy se dá téma přesunout.
Judikát existuje a možná se i tady na fóru zmiňoval, pokud si dobře vzpomínám, jedno bez druhého nemůže být, tím vodorovným značením se teprve to místo definuje. Pokud ho tady nenajdeme, bude se muset zkusit vyhledávač NSS. Tadyto na fotce je skutečně lidová tvořivost, možná to mysleli dobře, ale jako řádně označené místo by to nemělo projít.

Ladislav Laker:

--- Citace: Eric  30 Dubna 2024, 07:57:14 ---Judikát existuje a možná se i tady na fóru zmiňoval, ...  jako řádně označené místo by to nemělo projít.
--- Konce citace ---

Judikát KS a NSS ohledně barvy značení byl zmíněn v příspěvku "Barva vodorovného značení nemusí být dodržena: 5 As 351/2021"  https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2E30kmh%2Ecz%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D13113%2E0&share_tid=13113&share_fid=1413147&share_type=t&link_source=app

V tomto případě půjde spíš o to, že mozaika amatérského dlaždiče v ničem nepřipomíná symbol osoby sedící na vozíku. Například typický prvek kružnice, který symbolizuje kolo vozíku, zde nenajdeme. Vidím tam zubatou šišku či kosočtverec s kratší osou asi 70 cm a delší osou asi 100 cm.
Zcela chybí vodorovná čára, která na správně provedeném vyobrazení představuje loketní opěru invalidního vozíku (nebo loket sedící osoby).

Hugo:
Ještě připomenu. Při nahlížení jako provozovatel nesmíte zmínit, že nevíte kdo řídil. I na zdánlivě nevinné otázky je třeba být ve střehu.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi