30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Český řidič kamionu dostal ve Francii pokutu. Měl příliš nízkou mzdu  (Přečteno 3957 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

První věc, co mě napadla: proč si řidič nemůže s sebou vzít francouzsky psaný dokument, ve kterém je ho mzda správná? Copak si francouzský policajt to může ověřit na dálku? Takových potvrzení může vozit 20, pro každou zemi jednu (nejmenší společný jmenovatel :-) ).
Asi se zajdu zeptat na konzulát, kde dostanu ten papír. Jen tak, pro legraci.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

No tak tím v podstatě inkriminuju sám sebe a až budu za deset let někde u moře a zlustrujou mě tamní fízle, tak mě odvedou v klepetech, protože si (třeba i jednorázově) ten registr ze sociálky prostě s českou stranou vymění. Proto nemám tyhle legislativní sračky rád, otáčí to presumpci neviny na člověka, takhle fungoval minulej režim. Ne nějak takhle, ale přesně takhle.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil

Mas malu mzdu spravime ti z nej este mensi...
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

Tak holt nebudu jezdit k moři do Francie ;-) Já jsem dřív jezdil docela rád střílet do Anglie, ale v posledních pár letech se mi ta země zhnusila natolik, že tam jezdím jen není-li zbytí kvůli práci (a účtuju si za to tučný příplatek).

Každopádně to, že státy poskytují informace o svých občanech jiným státům mě štve jako máloco jiného.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil

sociálka ani žádný jiný státní orgán nemá přehled o aktuální mzdě člověka. Mají maximálně evidenční listy důchodového zabezpečení za předešlý rok a to někdy v únoru. Pak zas rok, každý měsíc mají od zaměstnavatelů jen jednu částku za všechny ovečky najednou a k tomu počet zaměstnanců a nějaké další hromadné cancy .....

takže vozit si papír ve fránině se mzdou třeba 20 euro na hodinu si může vozit každý bez obav  :)

ale že francouzský farmář dostane na jedno rajče 3x tolik, co český, a ten český to pak radši zabalí, to žabožrouti taktně neřeší..... magoři

tož tak na světě
IP zaznamenána
Concorde

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Pro ty, které to zajímá hlouběji jde o francouzskou implementaci nařízení 2014/67/EU. U té implementace zatím vůbec není jisté, zda je v souladu s evropským právem.

Více třeba také na http://www.dlabajova.eu/novinka/loi-macron-a-milog-konec-volneho-pohybu-v-eu
IP zaznamenána