30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."  (Přečteno 13361 krát)

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« kdy: 16 Července 2014, 21:46:47 »

zdravim vsetkych,

v ramci spravneho konania na jednom papieri s mestskym uradom je napisana kuzelna veta "Proti tomuto rozhodnutí lze podat do 15 dnů ode dne doručení odvolání ke Krajskému úřadu cestou zdejšího správního odboru. Včas podané odvolání má odkladný účinek."

zaujimalo by ma, ci to odvolanie je povinnost podat ku krajskemu uradu prostrednictvom mestskeho uradu (tak tu vetu chapem) alebo je mozne sa na to vykaslat a rovno poslat na kraj a obec z toho uplne vynechat?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2014, 22:31:09 »

je povinnost podat ku krajskemu uradu prostrednictvom mestskeho uradu (tak tu vetu chapem)

Ano, tak je to správně.
Je samozřejmě možné poslat odvolání přímo na krajský úřad, ale ten to ihned vrací tomu zdejšímu :)
Akorát je nutné si dát pozor, protože špatně adresované odvolání může být taky opožděné.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2014, 10:34:31 »

podal bych to na kraj, než si to předaji uplyne zase trošku času k dobru  ;)
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2014, 10:46:04 »

Souhlasím s Mršťou. Odvolání je třeba poslat na úřad, který záležitost řešil v 1. kole, podání na kraj může způsobit zmeškání lhůty.
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2014, 11:15:23 »

Přesně. Podáním na kraj nezískáte žádný čas k dobru, naopak pravděpodobně odvolání zmeškáte. Protože pokud je podáte na poště třeba 10tý den lhůty, 13tý den lhůty dorazí na kraj, než tam zjistí, co s tím, tak to pošlou třeba až 15 den lhůty a to už je pozdě, protože to na 1. stupeň dojde tak 16tý a to je pozdě bez ohledu na to, kdy jste to podali vy, protože vy jste to podali špatně, přestože jste byli poučeni... lepší posílat poslední den lhůty na správný úřad, leda tím získáte nejvíc času...
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2014, 22:11:50 »

Přesně. Podáním na kraj nezískáte žádný čas k dobru, naopak pravděpodobně odvolání zmeškáte. Protože pokud je podáte na poště třeba 10tý den lhůty, 13tý den lhůty dorazí na kraj, než tam zjistí, co s tím, tak to pošlou třeba až 15 den lhůty a to už je pozdě, protože to na 1. stupeň dojde tak 16tý a to je pozdě bez ohledu na to, kdy jste to podali vy, protože vy jste to podali špatně, přestože jste byli poučeni... lepší posílat poslední den lhůty na správný úřad, leda tím získáte nejvíc času...
priznam sa, tomuto velmi nerozumiem. odvolavam sa voci rozhodnutiu obecneho uradu ku krajskemu uradu. netusim preto preco by to kraj posielal zpatky na obec, maximalne si tak moze vyziadat od obce podklady ale dorucene to dostane v termine. nikde v spravnim radu som nenasiel, ze odvolanie na kraj sa musi podat prostrednictvom obecneho uradu ktory v prvom kole vyniesol nejaky vyrok.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2014, 22:21:40 »

Já Vám doporučím jednu věc - odvolávat vždy přes obec, protože je-li to slušně postavené odvolání, stojící na pevných základech a několika paragrafech, stává se mi, že se obec nechce ztrapňovat před krajem a zatutlají to do prekluze.

Jsou masochisti, jako třeba v Židlochovicích, kde to na kraj poslali a ten jim to s fanfárkami o jejich blbosti vrátil zpět. Ale třeba v Praze se mi nikdy odvolačka z Ministerstva dopravy neozvala, že by odvolání řešila - pražáci to odkládají už na jejich úrovni, platících oveček mají dostatek.
IP zaznamenána
Concorde

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #7 kdy: 17 Července 2014, 22:45:12 »

Přesně. Podáním na kraj nezískáte žádný čas k dobru, naopak pravděpodobně odvolání zmeškáte. Protože pokud je podáte na poště třeba 10tý den lhůty, 13tý den lhůty dorazí na kraj, než tam zjistí, co s tím, tak to pošlou třeba až 15 den lhůty a to už je pozdě, protože to na 1. stupeň dojde tak 16tý a to je pozdě bez ohledu na to, kdy jste to podali vy, protože vy jste to podali špatně, přestože jste byli poučeni... lepší posílat poslední den lhůty na správný úřad, leda tím získáte nejvíc času...
priznam sa, tomuto velmi nerozumiem. odvolavam sa voci rozhodnutiu obecneho uradu ku krajskemu uradu. netusim preto preco by to kraj posielal zpatky na obec, maximalne si tak moze vyziadat od obce podklady ale dorucene to dostane v termine. nikde v spravnim radu som nenasiel, ze odvolanie na kraj sa musi podat prostrednictvom obecneho uradu ktory v prvom kole vyniesol nejaky vyrok.
tak som to nasiel, spravny rad, paragraf 86, odstavec jedna. tym to mam zodpovedane, dakujem vsetkym za snahu :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #8 kdy: 17 Července 2014, 22:58:08 »

Ale třeba v Praze se mi nikdy odvolačka z Ministerstva dopravy neozvala, že by odvolání řešila - pražáci to odkládají už na jejich úrovni, platících oveček mají dostatek.
To není tím. MHMP ta odvolání na ministerstvo normálně odesílá, oni si žádný jiný postup ani nemohou dovolit. Dokonce mě v poslední době iniciativně vyrozumívají o tom, že dne XY odvolání poslali, což jim žádný zákon nenařizuje a dělat to nemusí. Sere na to samo ministerstvo, které rozhodnutí, jež by muselo zrušit, mnohdy prostě vůbec neřeší a nerozhodne o nich nijak.

Mám tam i dva a půl roku staré odvolání, o kterém nikdy nebylo rozhodnuto. Když jsem (po prekluzi) podal žádost o odstranění nečinnosti, opět se nic nestalo. Když jsem se dotazoval, jak byla tato žádost vyřízena a kdy bylo vydáno rozhodnutí, tak napsali, že a) příslušný odbor byl upozorněn, aby rozhodnutí vydal a žádost byla následně založena (nezákonný postup) a b) rozhodnutí vydáno nebylo, jelikož jsou odvolacím orgánem pro celou Prahu a jsou tím zavalení, takže nestíhají, ale rozhodnutí mi bude v brzké době doručeno (napsáno asi před rokem  ;D ). Samozřejmě bych si to rozhodnutí mohl vysoudit, ale srát se s tím jen kvůli tomu, abych dostal černé na bílém, že se přestupek odkládá z důvodu prekluze, na to fakt čas ani chuť nemám.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #9 kdy: 17 Července 2014, 23:06:21 »

takže Židlochovice si naběhnou u kraje znovu a znovu ? :-)  no to mi je jich líto, protože Brno evidentně stíhá a taktéž jim to dalo sežrat bez ubrousků....
tak pak chápu, že jejich jedinou možnou obranou (tedy krom obesílání asijců) je whitelist
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #10 kdy: 18 Července 2014, 09:34:31 »

Jakmile jim rozhodnutí odvolačka spláchnula a vrátila k novému projednání, tak tam už to mnohdy nechají uplynout prekluzí a nic nedělají (i když i to je nezákonné, pořád pro ně platí lhůta pro vydání rozhodnutí), ale že by si nějaký úřad dovolil nepředat odvolání nadřízenému orgánu, to jsem nezažil. Oni k tomu ani nemají důvod - no tak jim to zruší, a co? Pro dotyčného úředníka z toho nic nevyplývá.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2014, 09:50:11 »

no já vím, že z toho nemají žádný postih. I když nějaké statistiky vrácených odvolání jim musí kazit image, ne ?
Mi spíš jde o to, že oni vytrvale odmítají kontaktovat japonce a stále stejnou chybu jim bude Brno vracet. Tak jestli jim nevadí, že jsou za idioty - byť užitečné  8)
IP zaznamenána
Concorde

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #12 kdy: 18 Července 2014, 10:03:29 »

Záleží jak kde, některé obce jsou zapojeny do projektu, který statisticky sleduje rozhodnutí, odvolání, prekluze atd. Ale je to jen statistika, jestliže toho řeší hodně, pak se to ztratí (jsou sledována všechna rozhodnutí v rámci úřadu). Někde se to sleduje v rámci odboru nadřízeným, hlídá se právě prekluze.

Z toho důvodu mi v nejmenované obci došlo už v prvním kole rozhodnutí o zastavení, i když jsem očekával, že to spíše nechají vyhnít. Když jsem se dotazoval, bylo mi řečeno, že vzhledem k argumentaci šlo zdůvodnit odložení (nekvalitní fotka, nedodržení návodu k obsluze při měření), za prekluzi by dotyčný musel na koberec.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:odvolanie "...cestou zdejšího správního odboru..."
« Odpověď #13 kdy: 18 Července 2014, 23:33:37 »

no já vím, že z toho nemají žádný postih. I když nějaké statistiky vrácených odvolání jim musí kazit image, ne ?

U koho? Veřejnost o statistikách neví, úředníkům je to (až na aktivní blbce) jedno a zastupitelé většinou ani nevědí, co se na úřadech děje.
IP zaznamenána