Poradna > Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání

Výzva Policie ČR - odcizení botičky

(1/3) > >>

DerrickCuster:
Zdravím,
před nějakou dobou mi městapo v Plzni obulo vůz tím jejich plechovým krámem, já jsem ho následně demontoval i s kolem a po očištění možných otisků prstů nechal nepoškozený na frekventovaném místě, aby si ho mohli zase vzít zpátky.
Teď mi od Policie ČR přišel liebesbrief s výzvou k podání vysvětlení podle § 61 odst. 1 z.č. 273/2008 Sb. ve věci NP odcizení TPZOV z vozidla. Samozřejmě odmítnu vypovídat a moje otázka zní - je možné odmítnout výpověd korespondenčně (do datovky nebo doporučeným dopisem)? Nemám nejmenší zájem ztrácet čas návštěvou jejich obvodního oddělení, abych jim řekl, že jim nic neřeknu.
Za odpověď předem uctivě děkuji.

admin:
"Podání vysvětlení v předmětné věci činím písemnou formou a v této souvislosti se odkazuji na ustálenou judikaturu v této věci, jmenovitě na rozsudky NSS pod č.j. 5 As 37/2006-67 ze dne 11. 9. 2007 nebo rozsudek pod 1 As 32/2008-116 ze dne 5. 6. 2008."

Jinak bez diskuse, botička patří sundat. Já už delší dobu pošilhávám po aku flexe.

jkraus222:
Čtěte zde http://30kmh.cz/index.php?PHPSESSID=8og4e7rk52np35hn6h770dnu32&topic=338.msg809#msg809

Jinak v tomto případě bych i věřil, že se Vás možná pokusí předvést, pokud tam nepřijdete. Každopádně ať už písemně nebo ústně prostě odmítněte vypovídat a tímto hasne. Pokud byste tam šel, buďte připraven i na psychický nátlak, zkoušení různých fintiček, vyhrožování, lhaní, že vypovídat musíte apod.

DerrickCuster:
Děkuji za radu. Pošlu jim odmítnutí výpovědi písemně a počkám, co bude. Ještě čekám liebesbrief od městapa, resp. úřadu, ale řešení této lapálie už je tady na fóru rozebráno dostatečně.
Až to budu mí za sebou, napíšu sem jak to dopadlo.

1ac0:

--- Citace: Smrtihlav  12 Listopadu 2013, 07:14:05 ---Jinak bez diskuse, botička patří sundat. Já už delší dobu pošilhávám po aku flexe.

--- Konce citace ---

dobra rada o ktoru si neziadal: nesetrit na poriadnom brusnom diamantovom kotuci, stoji sice polovicku ceny flexky ale vydrzi vecnost (nepodstatne) a zelezo bude rezat ako maslo (dost podstatne), co sa o priemernych kotucoch neda povedat - pocitaj s tym, ze zvuk flexky na sidlisku za pol minuty postavi k oknam zvedavy dav a polovica toho zvedaveho davu bude mat po ruke mobil s fotakom.
ako aku flexku odporucam makitu gba452rfe, mam s nou dobre skusenosti (a nabijacka + baterky k nej sa daju dobre vyuzit do dalsieho makita naradia). rozbrusovaniu zdar, nebudes prvy!  ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi