Poradna > Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání

stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?

(1/2) > >>

MSkl:
Dobrý den vážení,

s obdivem pročítám fórum a děkuji za zajímavé příspěvky, které jsem měl možnost zde vidět.

Obracím se na Vás s dotazem/prosbou o radu:

Situace:
Parkujeme na ulici vedle našeho domu. Před lety, byla provedena rekonstrukce jejího starého škvárového povrhu a to tak, že šířka obousměrné silnice je méně jak 5metrů. Vedle našeho domu je zarostlý trávník následně obrubník a pak místo kde je v podstatě bláto s kameny (zde parkujeme) a pak až samotná vozovka. Místní strážníci nás z místa chtějí vypudit. Zatím jsem byl adresátem jen ústní výhružky, že to již řeší... Jiné parkovací možnosti tu jsou, ale je to poměrně daleko a přes frekventované silnice.

jedná se o ty dva Jeepy
https://mapy.cz/s/nusugekaco

Pasport město má, ale vůbec nerozlišuje co je silnice nebo zeleň. Dle KN jeden pozemek ostatní plocha -  komunikace a to až k našemu pozemku. Územní plán také nerozlišuje chodníky atd.

Důvod jejich prudění je nejspíše ve dvou věcech a to, že z druhé strany domu je autobusová zastávka kde město žádáme o úklid a podobné věci a druhý důvod bude patrně v tom, že návštěva zaparkovala naproti u parku (také švára) a já celou věc řeším ve správním řízení (zde chápu, že nejde překlopit na sprdel a dle načtených instrukcí postupuji).

Zajímavé je i to, že strážníky nechává naprosto chladnýma průjezd menší než 3 metry (to vadí zase mě, protože kvůli kousku obecního bláta je naše ulička dosti nepřehledná a pro mé děti tak není úplně přátelská když jedou třeba na kole). Také stání na zeleni tolerují ve všech okolních ulicích. Vyloženě selektivně řeší v našem okolí jen úsek asi 50metrů jinak nic.

Předpokládám, že přestupek bude jako stání na silniční vegetaci. Zatím jsem tedy v očekávání. Nicméně, rád bych věděl alespoň trochu předem jak v té situaci postupovat. Chtěl bych samozřejmě parkovat u domu a né někde v tramtárii když jsou tu na to podmínky i místo.

Případně napadne Vás jak místo posoudit jako krajnici - bohužel jsem se nebyl schopen zorientovat v rozdílu silniční zeleň a krajnice.

Děkuji za ochotu i rady

Eric:
Myslím, že pokud by se jednalo o uvažovaný přestupek, bylo by nejprve třeba postavit najisto, zda se skutečně jedná o silniční vegetaci. Pojem dodnes není nijak spolehivě definovaný, připadlo mi, že se trochu jedná o definici v kruhu. Nicméně je to souhra více skutečností včetně vlastnictví pozemků apod.

mhepp:
Také by stálo za to popřemýšlet nad tím, proč tam jsou nainstalované ty zátěžové betonové rošty, pokud je to zeleň, kde se nemá stát.

Edit: samozřejmě, myšleno ať přemýšlí SO.

MSkl:

Mhepp: Za námět ať si město zdůvodní betonové rošty děkuji. Také situaci vnímám tak, že mají zbytečně mnoho času a pak jen řeší hlouposti ;)


Eric: Přiznám se, že jsem čekal, že zeleň chodníky atd. budou jasně patrné v pasportu komunikací. Máte nějaký návrh jak ověřit o co se má v reálu jednat? KN - ostatní komunikace, Pasport nerozlišuje - komunikace, územní plán komunikace. Čekal jsem jasnou odpověď v tom pasportu...

Případně je nějaká cesta v tom, že město rekonstruovalo povrch této obousměrné silnice jen v šířce 4,6 metru? A tím pádem navíc ještě zanedbává péči o krajnice?

MSkl:
foto pasportu v příloze - šipkou označeno místo stání. Textová část která by nějak upřesnila povrchy, vymezení rozměrů atd. prý neexistuje.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi