Poradna > Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání

Parkování na údajném zákazu

(1/6) > >>

ALFONSXIII:
Dobrý den,

jdu si pro radu, pokud v tomto případě vůbec nějaká bude. Dnes jsem dostal za stěrač výzvu od MP s tím, že jsem stál v údajném zákazu stání. S kolegou jsme jeli na oběd a jelikož nebylo volné místo na vyznačeném parkovacím stání, tak jsme se postavili za sebe k obrubníku. Zákaz stání, ani zastavení nikde není. Před nás se následně postavila další dvě nebo tři auta. Po návratu z obědu jsme měli všichni za stěračem výzvu. Rovnou jsem jel na MP, poměrně dost naštvaný, takže se se mnou strážník nechtěl ani bavit a rovnou to dal ke správnímu řízení, i když jsem po něm chtěl vědět, jaká bude pokuta. Dal jsem mu jen OP, protože mě vyzval. Předpokládám, že teď mně tedy přijde dopis ze správního orgánu, abych se dostavil k projednání přestupku.

Při odchodu ze stanice se zrovna strážníci vraceli. Byli 4 a všichni spolu dávali za stěrač ty asi 4 výzvy  ;D

Přidávám také fotku výzvy a místa, kde k údajnému přestupku došlo.

Je nějaké možné řešení, jak z toho vyjít s čistým štítem, jelikož si myslím? Domnívám se, že jsem žádnou chybu neudělal, ale třeba se pletu. Ještě jsem šel schválně pro parkovací lístek do automatu, aby bylo vše v pořádku  :)

Z náměstí udělali betonové montrum, všude jenom dlažba a parkovacích míst jako šafránu. Ještě dodám, že tak jak jsem tam stál dnes, tak tam běžně auta stávají a ještě nikdy jsem neviděl, že by někomu dali výzvu za stěrač.

Ještě dodám, že auto je firemní a jako řidiče mě neztotožnili. Jen si na stanici vyžádal OP, když jsem tam přišel.

Fogyn:
Na prvni pohled bych rekl, ze jste nenechali 6 metru prujezdne vozovky...

ALFONSXIII:
Kolega na stanici volal a strážník mu řekli, že je tam nějaká označená zóna už při vjezdu na náměstí, tak jsem se teď díval na mapy a nikde značka nějaké zóny není. Co mně vlastně ve správním řízení nyní hrozí?

Lafayette:
Lístek jste měli samozřejmě ignorovat a nikam nechodit. Teď prostě jen počkejte, stane-li se něco.

ALFONSXIII:
Tak jsem to jel ještě jednou projet a je tam zóna, ale teď nevím, jak se prokazuje stání a zastavení. Tato značka je v jiné ulici. Zastavil jsem tam asi na 20 minut pro oběd.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi