30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti o 70 km/hod. na dálnici - správní řízení na cestě  (Přečteno 49091 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Opicajtovi a úřeníkovi věřit jen ve speciálních případech kdy toho člověka velmi důvěrně znám a vím, že se na něj dá spolehnout…takováhle akce je velmi riskantní a zavání průserem.

Jinak pokud jezdíte tolik a je to pro vás důležité, určitě zvažte minimálně do budoucna např. Řešení pokut. Nabízí za úplatu i řešení případů zpětně, kdy jste nebyl klient, možná by rovněž stálo za to se obrátit na ně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

zajímal by mě i váš názor na řešení "smírem", které mi doporučuje jeden policista
To se rovná spoléhat na to, že narazíte na "hodného úředníka", tzn. vložit svůj osud do rukou náhody. Osobně bych nikdy nesázel na spoléhání na něco, co sám nemůžu nijak ovlivnit. Navíc tady z jejich strany nevidím důvod jít do nějakého "smíru". Budou to považovat za jednoznačně dokázané, za možnost udělat si snadnou čárku do statistik a zbavit se "nebezpečného piráta silnic". Je to jako hodit si kostkou a doufat, že padne šestka.
IP zaznamenána

cruchot

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Tak mi dal Magistrát našeho města krásný dárek, když jsem právě včera obdržel do schránky (podezřele bez nutnosti cokoliv podepsat) výzvu k řešení přestupku datovanou dne 9.12. (2 týdny na doručení???!!), viz příloha. Nakonec jsem se rozhodl jít cestou odporu, takže prosím o radu jak dál postupovat. Díky moc a přeju všem krásné svátky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Tak mi dal Magistrát našeho města krásný dárek, když jsem právě včera obdržel do schránky (podezřele bez nutnosti cokoliv podepsat) výzvu k řešení přestupku datovanou dne 9.12. (2 týdny na doručení???!!), viz příloha.
Fakt to přišlo jako obyčejný dopis, nebo to 10 dní leželo na poště a pak to hodili do schránky z důvodu nevyzvednutí? Pokud platí varianta a, tak jednoznačně nereagovat a nedělat nic. V opačném případě to pořešíme  8)
IP zaznamenána

cruchot

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Bylo to v obálce "Doporučeně do vlastních do rukou" s červeným pruhem, razítko odeslání 6.12., zaškrtnuto "nevracet, vložit do schránky, uložit jen 10 dní".  Adresát údajně 9.12. nezastižen, uloženo do 19.12., do schránky vhozeno 23.12. Je zvláštní, že mi ale nenechali žádné oznámení o uložení zásilky... Jak to pořešíme?  :-[
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Zaslána soukromá zpráva.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Tak ve věci kolegy, co svištěl rychlostí 200 km/h, bylo rozhodnuto: i s náklady na řízení pokuta 8500 Kč + 9 měsíců bez papírů.
Takové rozhodnutí se nám nelíbí, a proto proti němu podáváme odvolání (viz přílohy).

Odesílat se bude až zhruba za týden, takže kdyby k tomu někdo měl nějaký zásadní podnět, lze to tam ještě zapracovat.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Nic zásadního, jenom v rozhodnutí na druhé straně je skriplený obrázek a v odvolání střídáte první a třetí osobu (já vs. obviněný), což je poněkud matoucí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Nic zásadního, jenom v rozhodnutí na druhé straně je skriplený obrázek a v odvolání střídáte první a třetí osobu (já vs. obviněný), což je poněkud matoucí.
První a třetí osoba mě taky zarazila, ale myslím, že třetí používá jen v citacích rozsudků (odvolání je v první osobě, ale cituje rozsudky psané ve třetí osobě).

Já narazil jen na nepatrný detail, jednou je místo "postavit najisto" napsáno "postavit napevno".
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil

Proč vždycky vystřílíte tolik munice hned na začátku? Ke zrušení by stačila nemožnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, pro jistotu lze ještě přihodit projednání v nepřítomnosti. Materiální aspekt, zavinění, krajní nouzi, nepoužitelnost důkazů atd. je podle mého názoru lepší nechat na později, za 8 měsíců se v případě vysoké pokuty a papírů stihnou vydat klidně ještě tři rozhodnutí.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Proč vždycky vystřílíte tolik munice hned na začátku?

Protože v odvolacím řízení se už nedají dohazovat další argumenty. To ustanovení o možnosti přihodit další důkazy platí jenom pro první instanci a v odvolacím řízení je naopak potřeba jim to hodit na hlavu všechno, aby se v tom důkladně zamotali. Tedy pokud si to dobře pamatuju.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Proč vždycky vystřílíte tolik munice hned na začátku?
Aby se tím odvolacímu orgánu ani nechtělo zabývat a nechal to uplynout prekluzí. Případně aby jasně pochopil, že to je na zrušení a kdyby to náhodou neudělal, u soudu to neustojí.

Ke zrušení by stačila nemožnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, pro jistotu lze ještě přihodit projednání v nepřítomnosti.
Nikdy nespoléhám na to, že stačí jeden dva důvody. Správní orgán to klidně může vyhodnotit tak, že to nějak vyargumentuje a potvrdí. Navíc zrovna to projednání v nepřítomnosti pokládám za nejslabší argument.

Materiální aspekt, zavinění, krajní nouzi, nepoužitelnost důkazů atd. je podle mého názoru lepší nechat na později
Háček je v tom, že u odvolání nikdy nemáte jistotu, že nějaké "později" ještě bude.

za 8 měsíců se v případě vysoké pokuty a papírů stihnou vydat klidně ještě tři rozhodnutí.
Ani náhodou. Od podání odvolání to bude už jen 7 měsíců, kdyby hodně rychle, tak to odvolačka vrátí za 2 měsíce a bude jich chybět 5. Pak budou následovat námitky podjatosti, návrhy na výslechy svědků (nemocných), plné moci apod.
Plus je jasné, že neexistuje žádné video z toho přestupku, takže na tom je uvařím zcela v klidu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Já narazil jen na nepatrný detail, jednou je místo "postavit najisto" napsáno "postavit napevno".
Jo, ale to postavit napevno je taky citát z judikátu, takže s tím nešlo nic dělat  ;)
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil

Zajímalo by mě, jestli má případ nějaký vývoj?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

V dané situaci mě ještě napadá - co si koupit odpustek a umazat pár bodů na "kurzu bezpečné jízdy" (Most, Sosnová, Vysoké Mýto)? Body za toto překročení rychlosti ještě přiděleny nebyly, mohlo by to jít.

Bohužel tento samotný přestupek je o papíry, takže bojovat je samozřejmě potřeba. Osobně bych se k tomu stavěl tak, že pokud bez řidičáku nemůžu existovat, umazával bych cokoliv nad 5 bodů....
IP zaznamenána