30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nepomuk-výzva za pirátské řádění v obci  (Přečteno 14238 krát)

IllidanCZ

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Nepomuk-výzva za pirátské řádění v obci
« kdy: 17 Listopadu 2014, 02:18:40 »

Zdravím
Potřeboval  bych poradit v poněkud zamotané situaci, do které jsem se dostal dvěma jízdami v květnu a červenci přes Nepomuk.

Situace se má tak, že poprvé jsem jel někdy v květnu přes Nepomuk, nemaje potuchy o radaru. Někdy v srpnu mi přišla výzva, že jsem jel něco málo přes 50, fotka hodně mizerná. Chtěl jsem se bránit, nicméně v rodině mají z odporování úřadům téměř panickou hrůzu, tak mi na pokutu dali a já jí s pokrčením ramen zaplatil.

Nedávno na konci října, mi přišla druhá výzva za jízdu tolik a tolik, o tom že vyfotili pouze šmouhu v temnotě netřeba se zmiňovat.
Tentokrát jsem se už dopálil a jelikož nejsem v tomto zběhlý, použil jsem taktiku osoby mrtvé (nefiktivní), načež mi přišel dopis obsahující zjednodušeně toto.

"Dne 7. 11. jsme od Vás obdrželi údaje o řidiči, který měl tehdy a takhle řídit motorové vozidlo značky **** v obci Nepomuk, viz příloha.
Bohužel vám sdělujeme, že osoba uvedená ve formuláři nebyla nalezena, resp. po zadání uvedených údajů nebyl v registru obyvatel nalezen záznam o existenci této osoby.

Dále sděluji, že předchozí přestupek byl zaplacen, přičemž z fotek je nepochybné, že osoba řidiče je totožná. Zdejší správní orgán vašemu tvrzení nevěří a považuje je za účelové.
V případě, že částka nebude uhrazena nebo nevyužijete práva podat jiné vysvětlení, bude zahájeno sprdel s možným předvoláním pro vysvětlení"

Inu, ne že bych byl bezradný, ale nevím jak to navléknout. Proto bych se rád zeptal zkušenějších řidičů na 2 hlavní body:

Jak napadnout ty očividný kecy o nenacházení osoby mrtvé a totožných tváří z fotek?

Mám do toho tahat další argumenty jako např. materiální stránku přestupku?

Děkuji za radu.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2014, 23:15:48 od IllidanCZ »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2014, 09:22:59 »

Pošlete jim co nejdřív žádost o kopii spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Jestli poprvé bylo nebo nebylo zaplaceno, s tím si můžou políbit prdel, to přece nedokazuje, že neřídil tentýž člověk.

Nijak bych na to dál nereagoval. Až něco přijde (spis nebo další žvást), dejte vědět přes soukromou zprávu a budeme to řešit. Hlídejte lhůtu 15 dní od doručení žádosti o kopii spisu, ve které jsou povinni spis poskytnout.

Pokud ten člověk reálně existoval a oni tvrdí, že ne, tzn. prokazatelně lžou, tak je docela dobře možné, že se na to sami vyserou a nechají to vyhnít. V jednom případě SprDel nám např. úřad tvrdil, že si řidiče-cizince nechal prolustrovat u cizinecké policie a ta mu sdělila, že se na území ČR nikdy nepohyboval. Když jsme si vyžádali spis, z něhož bylo jasné, že to je lež, vůbec u fízlů nic nezjišťovali a prostě si to vymysleli, už se dál nic nestalo, ačkoliv jsme byli ve fázi před vydáním rozhodnutí  :)
IP zaznamenána

IllidanCZ

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2014, 11:28:56 »

Pošlete jim co nejdřív žádost o kopii spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Jestli poprvé bylo nebo nebylo zaplaceno, s tím si můžou políbit prdel, to přece nedokazuje, že neřídil tentýž člověk.

Nijak bych na to dál nereagoval. Až něco přijde (spis nebo další žvást), dejte vědět přes soukromou zprávu a budeme to řešit. Hlídejte lhůtu 15 dní od doručení žádosti o kopii spisu, ve které jsou povinni spis poskytnout.

Pokud ten člověk reálně existoval a oni tvrdí, že ne, tzn. prokazatelně lžou, tak je docela dobře možné, že se na to sami vyserou a nechají to vyhnít. V jednom případě SprDel nám např. úřad tvrdil, že si řidiče-cizince nechal prolustrovat u cizinecké policie a ta mu sdělila, že se na území ČR nikdy nepohyboval. Když jsme si vyžádali spis, z něhož bylo jasné, že to je lež, vůbec u fízlů nic nezjišťovali a prostě si to vymysleli, už se dál nic nestalo, ačkoliv jsme byli ve fázi před vydáním rozhodnutí  :)

Děkuju moc za radu, pošlu jim to tedy tento týden. Z předchozí odpovědi nevím jak dlouhou lhůtu na reakci mám.

Jinak, mám tedy jen poslat tu žádost a zatím vyčkávat, nijak neargumentovat?  Apelování na materiální stránku jsem považoval za jeden ze svých hlavních opěrných bodů. Nebo na to přijde čas později?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2014, 12:53:06 »

Žádost o spis pošlete co nejdřív, kolik času na reakci máte by mělo být jasné z jejich dopisu - měli by v něm určit nějakou lhůtu, pokud Vám nabízejí podání "jiného vysvětlení". Jelikož bych ale doporučoval na to nereagovat vůbec nijak, tak je jedno, jak dlouhá je lhůta na reakci.

Materiální aspekt atd. - to přijde na řadu až v odvolání poté, co vydají rozhodnutí. Nemá cenu je nakrmit argumenty už v průběhu řízení, aby se s nimi pak v rozhodnutí vypořádali a při psaní odvolání člověku zůstaly prázdné ruce.
IP zaznamenána

IllidanCZ

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2014, 13:10:04 »

Žádost o spis pošlete co nejdřív, kolik času na reakci máte by mělo být jasné z jejich dopisu - měli by v něm určit nějakou lhůtu, pokud Vám nabízejí podání "jiného vysvětlení". Jelikož bych ale doporučoval na to nereagovat vůbec nijak, tak je jedno, jak dlouhá je lhůta na reakci.

Materiální aspekt atd. - to přijde na řadu až v odvolání poté, co vydají rozhodnutí. Nemá cenu je nakrmit argumenty už v průběhu řízení, aby se s nimi pak v rozhodnutí vypořádali a při psaní odvolání člověku zůstaly prázdné ruce.
Tu reakční lhůtu právě vůbec neurčili, viz můj přepis v úvodním příspěvku. Obecně je tedy nepravděpodobné, že by při zhlédnutí množství argumentů řízení zastavili rovnou?
Vycházím z předpokladů, že úředníci jsou ve své práci líní, dělají chyby a jde jim o zisk z těch, co neremcaj a když vidí kvalifikovaný odpor, zaleknou se a zkasírují radši 10 jiných.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #5 kdy: 17 Listopadu 2014, 13:18:26 »

"Dne 7. 11. jsme od Vás obdrželi údaje o řidiči, který měl 19. 7. 2014 v 2:00 řídit motorové vozidlo značky **** v obci Nepomuk, viz příloha.
Bohužel vám sdělujeme, že osoba uvedená ve formuláři nebyla nalezena, resp. po zadání uvedených údajů nebyl v registru obyvatel nalezen záznam o existenci této osoby.

Protiargument: Trvat na existenci osoby. Možná zkontrolovat jestli jste nespletl údaje a zkusit si připravit další důkazy.

Dále sděluji, že předchozí přestupek byl zaplacen, přičemž z fotek je nepochybné, že osoba řidiče je totožná. Zdejší správní orgán vašemu tvrzení nevěří a považuje je za účelové.

Protiargument: Za první přestupek pokuta zaplacena nebyla. Byla provozovatelem zaplacena stanovená částka a přestupek tedy nebyl vůbec projednán a řidič zjištěn.
Z toho ale nevyplývá provozovateli povinnost stejně postupovat i u dalších přestupků a to ani kdyby řidičem byla stejná osoba.

Mám do toho tahat další argumenty jako např. materiální stránku přestupku?

Zatím ne.
IP zaznamenána

IllidanCZ

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #6 kdy: 17 Listopadu 2014, 16:27:52 »

Rozumím. Možná jsem se seknul v datu narození, to jsem odpočetl z parte (ten člověk nebyl v živnost. rejstříku, jinak byl ideální).
Děkuji za rady, zatím se neumím rozhodnout, nač to v této situaci hrát. Zda na odložení před řízením, na výhru v něm nebo na prekluzi. Nebo od každého něco?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #7 kdy: 17 Listopadu 2014, 16:49:38 »

Tu reakční lhůtu právě vůbec neurčili, viz můj přepis v úvodním příspěvku. Obecně je tedy nepravděpodobné, že by při zhlédnutí množství argumentů řízení zastavili rovnou?
Vycházím z předpokladů, že úředníci jsou ve své práci líní, dělají chyby a jde jim o zisk z těch, co neremcaj a když vidí kvalifikovaný odpor, zaleknou se a zkasírují radši 10 jiných.
To je konkrétně v tomto případě nepravděpodobné, jelikož když si s tím dali už tolik práce, že Vás dokonce vyzývají ke "druhému podání vysvětlení" apod., tak je jasné, že to jen tak vyšumět nenechají. Nemají důvod.

Pokud ten dopis obsahově odpovídá výzvě k doplnění podání a přitom neurčili lhůtu, do kdy to máte udělat, je to fajn bod do odvolání.

Rozumím. Možná jsem se seknul v datu narození, to jsem odpočetl z parte (ten člověk nebyl v živnost. rejstříku, jinak byl ideální).
To bude ten problém, zjevně jste to odpočetl špatně. V tom případě si v klidu obhájí tvrzení, že jste nesdělil konkrétního dohledatelného řidiče, což ale pro další řízení není až tak zásadní problém.

Děkuji za rady, zatím se neumím rozhodnout, nač to v této situaci hrát. Zda na odložení před řízením, na výhru v něm nebo na prekluzi. Nebo od každého něco?
Na odložení zapomeňte, na prekluzi bych musel vědět, kolik do ní zbývá času a výhra je naprosto bez problému  8)
IP zaznamenána

IllidanCZ

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2014, 17:55:11 »

To je konkrétně v tomto případě nepravděpodobné, jelikož když si s tím dali už tolik práce, že Vás dokonce vyzývají ke "druhému podání vysvětlení" apod., tak je jasné, že to jen tak vyšumět nenechají. Nemají důvod.
Ok, tak tedy do zbraně.  ;D


To bude ten problém, zjevně jste to odpočetl špatně. V tom případě si v klidu obhájí tvrzení, že jste nesdělil konkrétního dohledatelného řidiče, což ale pro další řízení není až tak zásadní problém.
Co konkrétně to pro mě znamená? Mám jim říci, že ho mají najít podle adresy?


Na odložení zapomeňte, na prekluzi bych musel vědět, kolik do ní zbývá času a výhra je naprosto bez problému  8)
Do prekluze zbývá od zítřka přesně 8 měsíců. Nečekám, že by se to úplně povedlo, ale trochu natahovat tomu určitě neuškodí.
Každopádně opět, děkuji velmi za pomoc, bude to pro mě velmi cenná zkušennost.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepomuk-výzva za 60 v obci
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2014, 20:29:43 »

Co konkrétně to pro mě znamená? Mám jim říci, že ho mají najít podle adresy?
Oni budou argumentovat tím, že bez datumu narození nejsou schopni ztotožnit konkrétní osobu. Pokud nejste schopen zjistit datum narození, tak bych to nechal plavat a nereagoval na to vůbec nijak.

Do prekluze zbývá od zítřka přesně 8 měsíců. Nečekám, že by se to úplně povedlo, ale trochu natahovat tomu určitě neuškodí.
Tak to každopádně, ale je třeba sypat písek do soukolí už z principu. Navíc čím později padne rozhodnutí, tím lépe – to platí vždy bez výjimky. Nebude problém jim ve finále rozhodnutí rozebrat jak lego, takže v klidu :)
IP zaznamenána