30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Autor Téma: [WIN] Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou  (Přečteno 18252 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #90 kdy: 30 Srpna 2023, 20:18:48 »

Zda chcete udělat maximum pro vítězství již v tomto kole.
(trochu jsem se rozvášnil, počkejte až někdo fundovaný návrh odvolání přepracuje nebo poskytne jiné)

Použil bych základ z odvolání (první odstavec), které tak skvěle připravil pan hh. Druhý odstavec bych změnil na aktuální stav.

K věci samotné opakuji, co jsem uvedl už v řízení předcházejícím vydání Rozhodnutí, tedy že přestupek byl zaevidován neoprávněně. Jelikož příkazový blok nesplňuje zákonné náležitosti, dle §92 250/2016
Příkaz na místě a příkazový blok
(1) Je-li příkazem na místě ukládána pokuta nebo peněžitá záruka za splnění povinnosti, obdrží obviněný příkazový blok. Podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím. Nemůže-li obviněný peněžitou povinnost na místě splnit, vydá se mu příkazový blok na peněžitou povinnost na místě nezaplacenou s poučením o způsobu zaplacení, o lhůtě splatnosti a o následcích nezaplacení.

(2) V příkazovém bloku se uvede
d) podpis obviněného nebo osoby jednající za obviněného, který je právnickou nebo podnikající fyzickou osobou,

Další vyjádření považuji za nadbytečné. Věřím, že odvolací orgán toto hrubé pochybení napraví.

Jelikož se jedná o již druhé naprosto fatální porušení zákona ze strany správního orgánu vůči mé osobě během krátkého období.
A jak jsem zmiňoval v závěru minulého odvolání, v kterém mi dal odvolací orgán za pravdu, buď Komise rozhodla úmyslně, což by byl trestný čin, nebo z neznalosti.

Je-li i toto Rozhodnutí nezákonné a odvolací orgán to potvrdí, zůstává jen jedna varianta a to, že SO postupuje nezákonně  s cílem poškodit a způsobit závaznou újmu zcela úmyslně a s plným vědomím. Tedy je i na uvážení odvolacího orgánu, zda tato pochybení naplňují § 329 odst. 1 písm. a) 40/2009  TZ.
A vyzývám odvolací orgán aby v tom případě neprodleně konal.
« Poslední změna: 30 Srpna 2023, 20:21:03 od Hugo »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #91 kdy: 30 Srpna 2023, 20:36:26 »

Hugo: odvolací orgán neuváží a konat nebude (kapr nesežere kapra), takže pokud máte za to, že to naplňuje parametry TČ, pak podejte TO. Když tak to zamítnou a není nijak spoplatněno…
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 351
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #92 kdy: 30 Srpna 2023, 20:41:28 »

V metodickém doporučení MV je zmíněno rozhodnutí NSS se stejným problémem.

Za pravomocný, a tedy ani za způsobilý být podkladem pro zápis bodů
do registru, nelze např. považovat pokutový blok, na kterém chybí podpis
přestupce.“ (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. září 2011, č. j. 8 As
69/2011 - 40)


https://www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-vady-prikazovych-bloku-jejich-dusledky-a-jejich-mozna-naprava.aspx
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #93 kdy: 30 Srpna 2023, 21:04:11 »

Hugo: odvolací orgán neuváží a konat nebude (kapr nesežere kapra), takže pokud máte za to, že to naplňuje parametry TČ, pak podejte TO. Když tak to zamítnou a není nijak spoplatněno…

To mi je celkem jasné, ale takové malé pošťouchnutí, které stejně nic nezmění. (A neuvědomil jsem si, že to nespadá pod § 368 Neoznámení trestného činu)

Ano, osobně v tom spatřuji TČ. Proto bych volil delší cestu a moc bych SO2 nepomáhal a raději to vzal přes KS. Někdy mě i mrzí, že já jsem nikdy neměl takhle nabito. Ale to rozhodnutí musí udělat pan jazaseja. Zejména, že to je opravdu po druhé v krátkém čase.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 351
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #94 kdy: 30 Srpna 2023, 22:26:02 »

Hugo> Co vás vede k dojmu, že KS bude mít vliv na úspěšnost TO? Na 99.999% si s ním na státním zastupitelství vytřou zadek.

Aby daný čin byl trestný, musí kromě toho, že vykazuje znaky uvedené v příslušném paragrafu TrZ, byt také "společensky škodlivý". Jedná se o uplatnění zásady ultima ratio – trestní represe by se měla uplatňovat pouze tam, kde jiné právní prostředky selhávají. Státní zástupce se k tomu vyjádří tak, že postačí řešení na úrovni pracovně právniho vztahu mezi referentem a jeho nadřízeným.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #95 kdy: 30 Srpna 2023, 22:52:26 »

Upřímně vůbec netuším po právní stránce, ale je mi jasný, že žádná změna pro ty parazity.

A když si ty dva případy vezmu vcelku, tak to nějak zacloumalo mým vnitřním klidem. Co všechno jsou schopni vyplodit, jen aby zkasírovali.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #96 kdy: 03 Září 2023, 10:53:07 »

Zdravím všechny spolubojovníky .... tak tedy zkopírují a odešlu to co poslal pan Hugo. Otázkou jestli i s "zda tato pochybení naplňují § 329 odst. 1 písm. a) 40/2009  TZ." nebo tohle vynechat ????

A nebo vzhledem k tomu co poslal pan Urban, má to vůbec cenu ????

"V metodickém doporučení MV je zmíněno rozhodnutí NSS se stejným problémem.
Za pravomocný, a tedy ani za způsobilý být podkladem pro zápis bodů
do registru, nelze např. považovat pokutový blok, na kterém chybí podpis
přestupce.“ (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. září 2011, č. j. 8 As
69/2011 - 40)"

Děkuji za další rady.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #97 kdy: 03 Září 2023, 12:14:02 »

Vynechte to. A co jestli má cenu?
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #98 kdy: 03 Září 2023, 18:28:35 »

No, pokud je pravda to co napsal pan Urban:

V metodickém doporučení MV je zmíněno rozhodnutí NSS se stejným problémem.
Za pravomocný, a tedy ani za způsobilý být podkladem pro zápis bodů
do registru, nelze např. považovat pokutový blok, na kterém chybí podpis
přestupce.“ (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. září 2011, č. j. 8 As
69/2011 - 40)

Tak chápu, že NSS už rozhodl, že je možné body odečíst i bez podpisu bloku. Tak oni se na to odvolají a tím to skončí ... nebo se pletu ???
Díky
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #99 kdy: 04 Září 2023, 01:25:48 »

Domnívám se, že to chápete špatně.

V metodickém doporučení MV je zmíněno rozhodnutí NSS se stejným problémem. Za pravomocný, a tedy ani za způsobilý být podkladem pro zápis bodů do registru, nelze např. považovat pokutový blok, na kterém chybí podpis přestupce.“ (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. září 2011, č. j. 8 Az 69/2011 - 40)
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #100 kdy: 04 Září 2023, 07:31:59 »

Zdravím, aha, tak já to pochopil opačně ... díky. Dobře do odvolání uvedu:


"K věci samotné opakuji, co jsem uvedl už v řízení předcházejícím vydání Rozhodnutí, tedy že přestupek byl zaevidován neoprávněně. Jelikož příkazový blok nesplňuje zákonné náležitosti, dle §92 250/2016
Příkaz na místě a příkazový blok
(1) Je-li příkazem na místě ukládána pokuta nebo peněžitá záruka za splnění povinnosti, obdrží obviněný příkazový blok. Podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím. Nemůže-li obviněný peněžitou povinnost na místě splnit, vydá se mu příkazový blok na peněžitou povinnost na místě nezaplacenou s poučením o způsobu zaplacení, o lhůtě splatnosti a o následcích nezaplacení.

(2) V příkazovém bloku se uvede
d) podpis obviněného nebo osoby jednající za obviněného, který je právnickou nebo podnikající fyzickou osobou,

Další vyjádření považuji za nadbytečné. Věřím, že odvolací orgán toto hrubé pochybení napraví."



Stačí takto nebo myslíte ještě něco přidat ???
Díky
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #101 kdy: 04 Září 2023, 08:24:34 »

Možná bych jen zlehka upravil aby bylo i deb.lovi jasné:
"K věci samotné opakuji, co jsem uvedl už v řízení předcházejícím vydání Rozhodnutí, tedy že přestupek byl zaevidován neoprávněně. Jelikož příkazový blok nesplňuje zákonné náležitosti, dle §92 250/2016 - konkrétně na pokutovém bloku není podpis obviněného, viz právní předpisy:
Příkaz na místě a příkazový blok
(1) Je-li příkazem na místě ukládána pokuta nebo peněžitá záruka za splnění povinnosti, obdrží obviněný příkazový blok. Podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím. Nemůže-li obviněný peněžitou povinnost na místě splnit, vydá se mu příkazový blok na peněžitou povinnost na místě nezaplacenou s poučením o způsobu zaplacení, o lhůtě splatnosti a o následcích nezaplacení.

(2) V příkazovém bloku se uvede
d) podpis obviněného nebo osoby jednající za obviněného, který je právnickou nebo podnikající fyzickou osobou,

Další vyjádření považuji za nadbytečné. Věřím, že odvolací orgán toto hrubé pochybení napraví."



Stačí takto nebo myslíte ještě něco přidat ???
Díky
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #102 kdy: 20 Října 2023, 12:31:27 »

Zdravím všechny, co v tom už přes rok jedou se mnou ....
Krajský úřad rozhodl o odvolání .... čtěte, za mě asi dobrý, ale proč rovnou nějak nerozhodl ???? Taky je mi nabízena možnost se odvolat. Co radíte dál ???
Díky mooooooc !!!!!

IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #103 kdy: 20 Října 2023, 13:32:02 »

Chybí tam poslední strana s poučením.
Za mě je to velice dobré a jasné rozhodnutí a asi můžeme gratulovat k budoucímu výmazu.
Jinak proč odvolací orgán nerozhodl - to je v pořádku, rozhodl o zrušení prvostupňového rozhodnutí, které je věcně špatné, a nemá pravomoc rozhodovat o prvoinstanční věci. Prvostupňový orgán nemá moc šancí, jak rozhodnout opačně, než jak odvolací orgán postuloval.
Nerozumím jen té zmínce o možnosti se odvolat, proti druhoinstančnímu rozhodnutí se odvolat nelze.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #104 kdy: 20 Října 2023, 13:38:39 »

Na poslední straně jen věta, že NENÍ možné se proti tomuto rozhodnutí obvolat a razítko ....
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9