30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 7861 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
předvolání k podání vysvětlení
« kdy: 03 Února 2017, 19:20:10 »

minulý rok mi došel od magistratu papír: Sdělení osobě podezřelé ze spáchání přestupku -
s tím, že mám -li zájem to řešit blokově tak se mám dostavit...  Nedostavil jsem se..

Dnes došla obálka s červeným pruhem a v ní : Předvolání k podání vysvětlení a že se mám dostavit za 10 dní...
za účelem podání vysvětlení ve věci podezření z přestupku, kterého jsem se měl jako řidič dopustit. dne....

Výzva přiložena a nerozumím těm sankcím:
1) podle par 60 zák 200/1990 přestupkový : kdo se nedostaví tam může dostat pokutu až 5.000,-Kč
2) dle ust par 62 zák 500/2004 správní řád : kdo stěžuje postup tím, že se bez omluvy nedostaví tak pokuta až  50.000,-Kč

Takže se tedy mám dostavit??

A pak je tam na druhé straně poučení ohledně náhrady výdajů:
nerozumím tomu co je myšleno osobou jinou?

Jsem OSVC , tak bych jim nauctoval 486000/( 52 týdnů *40hod) = 234,-Kč/hod    - bohužel budu muset přerušit práci na  zakázce, takže naúčtuji 8x234,-Kč  a tím, že pracuji mimo město, kde sídlí orgán, tak mu mohu vyúčtovat i cestovné dle náhrad?

A mohu ještě předem nějak zažádat o spis, abych věděl do čeho jdu?? Obavám se, že běžnou žádost o zaslání spisu asi do 10 dní nevyřídí. A když bych tam šel osobně, tak už mne asi budou vyslýchat  ::)


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2017, 19:32:18 »

Byl tehdy řidič zastaven a ztotožněn? Pokud ne, mělo by stačit odmítnutí vysvětlení (stačí písemně). Zákaz vjezdu není sprdelizovatelný.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2017, 19:49:11 »

Nebyl.. na autě byla bota, tak se volali opičky jen na sundání.Banán za to ale nedostali, takže podepsán jen papír , kde jsem napsal, že s výše uvedeným nesouhlasím. A místo podpisu jen tiskacím jméno.
Zákaz vjezdu není sprdelizovatelný,ale parkování v zákazu ano..
www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx
Ale je pravda, že ve sdělení je porušení zančky B1  ( v předvolání je porušení značky B11) :-)
« Poslední změna: 03 Února 2017, 20:00:57 od sennheiser »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2017, 20:12:28 »

To je ovšem pěkné svinstvo, děkuji za odkaz. Pak se ovšem nabízí Helmut.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2017, 20:30:08 »

No já bych zkusil jít na to takhle:
1) jít na ten výslech
2) počkat jestli přijde poučení.. ( když ne tak dát stížnost podle par 175 správního řádu)
3) Odepření výpovědi z důvodu újmy sobě nebo osobě blízké
4) Sprdel dát nemůžou když řeší porušení značky B11
5) zažádat o náklady na čas a cestu
6) nevím co se bude dít dál :-)

« Poslední změna: 03 Února 2017, 20:36:32 od sennheiser »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2017, 21:11:55 »

S tímhle přístupem pak nejspíš přijde ten sprdel, když jim to sám poradíte.

Zatím jste předvolán k podání vysvětlení. Zda to budou chtít sprdelizovat se teprve uvidí, vaši pozici vylepšuje, že vůbec nepřišla výzva podle § 125h (odpustek). To je podle relevantní judikatury možné jen v případě, že z podkladu je znám přestupce - tomu by pak mělo být umožněno to řešit blokově (čemuž by snad odpovídala i první výzva).

Na podání vysvětlení nemá smysl se jít hádat či rozdávat stížnosti. Můžete tam přijet kapitulovat (vyřešit to blokem). Pokud tam chcete jen přijet prohlásit, že jim nic neřeknete, tak to je jednodušší udělat písemně. Pokud chcete někoho udat, také je to snazší písemně. Chcete-li se mimo záznam dozvědět nějaké informace, tak si tam asi můžete zajet popovídat, ale pokud tu hru neumíte hrát, spíš si vás podá úředník než vy jeho.

Zkuste si vzpomenout, co přesně jste napsal a podepsal (není podstatné, že tiskace) těm policajtům.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2017, 21:34:22 »

sprdelizovat ten zákaz vjezdu přece nemohou? nebo se mýlím? nerespektování značky B11
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2017, 21:46:31 »

Nechcete trochu zpomalit a před dalšími dotazy si nejdřív zkusit něco najít a sám si to promyslet?

Stanovisko MV jste sám našel a i zde jsme jej opakovaně probírali. Jestli podle toho budou SO postupovat a bude jim to procházet se zatím neví, možné to je, relevantní argumenty existují pro sprdelizovatelnost i nesprdelizovatelnost. Co je ale naprosto jasné i bez hluboké analýzy, že bude-li sprdelizovatelné (jinak povolené) parkování za B1, tak i za B11.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2017, 22:35:53 »

ups  je tam i ta B11 v tom výkladu ( jsem ji přehlídl)

těm MP jsem ohledně domnělého přestupku neřekl vůbec nic - nebavil jsem se s nima.na papír napsáno jen: s výše uvedeným nesouhlasím.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak místo osobního dostavení mohu poslat email se zaručeným el. podpisem, že nebudu vypovídat-
( pokutu 5.000 ani 50.000 bych tedy neměl dostat)

A oni bud a) správní řízení přímo se mnou ( pokud tedy mají nějaký důkaz že jsem to byl já - možná kamera??)
              b) sprdelizují
              c) nebudou dál řešit - na to teda noc nespoléhám
           
A nebo zkusit tam jít a říct jim jak to bylo ( práce pro úřad a proto tam stálo auto - mohu doložit i písemnou objednávkou přímo
od magistrátu)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2017, 23:49:22 »

Kamerou řidiče hledat nebudou.

Pokud od MP nemá úřad opravdu nic k osobě řidiče (jen domněnku, že autem tam přijel stejný řidič, který jej chtěl odbotičkovat), tak po případné sprdelizaci by měli (kromě samotné nejasnosti, zda takovou věc vůbec lze sprdelizovat) problém právě i s tím, že nebyl odpustek.

K tomu, jak se omluvit z předvolání na podání vysvětlení (s ohledem na potenciálně hrozící pořádkovou pokutu), je tu plno námětů.

Ano, s úřadem můžete komunikovat e-mailem s uznávaným el. podpisem (máte-li), musíte ale striktně využívat adresu e-podatelny, kterou mají zveřejněnou, e-mail zaslaný jinam nebude považován za podání ve smyslu SprŘ.

Jestli to na úřad zkusit, že jste vlastně jejich, to si musíte vyhodnotit sám.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2017, 10:04:42 »

Zkuste si vzpomenout, co přesně jste napsal a podepsal (není podstatné, že tiskace) těm policajtům.

A pozor i při případném dalším podání vysvětlení, protože protokol o podání vysvětlení může být důkazem.

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0270_7As__1600042_20161206120359_prevedeno.pdf
IP zaznamenána