30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - vjezd do zákazu mimo obsluhu  (Přečteno 4108 krát)

Odyone

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím Vás,
předem bych se rád omluvil, pokud tu podobné nebo stejné téma je. Ale všechna co jsem našel byla o parkování v zákazu.

A teď k věci.
Jednoho dne jsem svým služebním vozem jel za zákazníkem.
Považujme mne tedy za zásobování (- je to možné? Je slovo zásobování specifikováno v zákoně čím musíte zásobovat?) a potřeboval jsem zaparkovat v ulici ve které je jeho firma a také placená modrá zóna která se nachází v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu přimo v jeho ulici. Bylo to před 8 ranní, a strážník MP mne zastavil, po dotazech typu ke komu jedu, že půjde zazvonit atd. Jsem stále tvrdil, že jedu parkovat do modré zóny která v tomto zákazu byla a do zbytku mu uz nic není.
Navrhl pokutu 1000 kc, po té už jsem se s ním nebavil a řekl mu at to dá do správního.

Jaký postup by jste mi doporučovali?
Mám dokazovat, a obtěžovat klienta dokazováním toho, že jsem za ním jel?
Jsem celkem zmatený v tom jak se obhájit.
Nebo je možné žádat i výpověď strážníka, že? Jde jeho postup nějak napadnout?
Popř jinak zmařit celé toto jednání?

Děkuji Vám! VN

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - vjezd do zákazu mimo obsluhu
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2017, 22:36:21 »

Co google, znate?
http://www.autoweb.cz/dopravni-obsluha-a-zasobovani/

a jeste aktuální zákon
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294#Sum

BTW: bych spise pozadal hh o objasnení pojmu udrzbar/opravar ( jsem kominik, zednik, nebo admin a provadim opravu a udrzbu PC - obtizne prenositelneho)
« Poslední změna: 03 Ledna 2017, 22:44:04 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - vjezd do zákazu mimo obsluhu
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2017, 22:37:22 »

Ujasněme si nejdříve pojmy, které samozřejmě definovány jsou, to kupodivu přímo v popisu k DZ E 13, google je mocný čaroděj.

Je-li na dodatkové tabulce použit text s výrazem „dopravní obsluha“, rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

Je-li na dodatkové tabulce použit text s výrazem „zásobování“, rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby a vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou.

Takže se rozhodněte, co jste u zákazníka dělal či k němu vezl. Buď Vám to SO při podání vysvětlení sežere, nebo bude šťourat dál (=patrně s Vámi zahájí správní řízení). Teprv poté bude na čase vytáhnout vhodného hodného ctihodného zákazníka z klobouku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Odyone

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - vjezd do zákazu mimo obsluhu
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2017, 23:10:09 »

Tak jsem to myslel s tím zásobováním, a vím co ta značka znamená, proto jsem se sám zahrnul do zásobování.
Spíše jsem myslel pojem Zásobování jako takové, jelikož zásobovat můžete- tunu uhlí, 10 kg peří, 5 přepravek zeleniny, zivotne dulezite leky nebo papíry.
Tak jsem nevěděl aby nezpochybnili to, že jsem vezl hlavu motoru.
Nehodlám se handrkovat s těmito úřady je to pro mne časově náročné,
Ale zbytečně dávat státu peníze za pokutu taky nechci.

Proto jsem se ptal i na další řešení.

Ps: Ono je dost tezke se obhajit tím, že jste svému zákazníkovi nechal vybrousit hlavu motoru bez faktury.  Atd atd. To znamena cestne prohlaseni minimalne od toho kdo to delal, mechanika, a zákazníka.
A vsechno mimo faktury...

Kdyz bych se teoreticky ted priznal cele to jiz bude stát správní řízení a pokutu předpokládám. To se mi taky ani trochu nelíbí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - vjezd do zákazu mimo obsluhu
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2017, 23:53:21 »

Předpokládám, že MP vadil ten zákaz vjezdu. Pokud jste tam někomu vezl hlavu motoru, tak je to jednoznačně zásobování, co jiného by to bylo?

Jen tedy moc nechápu, když jste měl kus motoru v autě, znal jste název té firmy či osoby, které to vezete a která je za tou značkou, proč jste to tomu buzerantovi prostě neřekl, dal by pokoj.

Nehodlám se handrkovat s těmito úřady je to pro mne časově náročné, Ale zbytečně dávat státu peníze za pokutu taky nechci. Proto jsem se ptal i na další řešení.
Lehce si protiřečíte. Pokud jste se dostal orgánovi do hledáčku, tak jediné standardní možnosti jsou buď placení nebo handrkování. Další řešení, pokud nepočítáte střelbu atp., není.

Citace
Ps: Ono je dost tezke se obhajit tím, že jste svému zákazníkovi nechal vybrousit hlavu motoru bez faktury.  Atd atd. To znamena cestne prohlaseni minimalne od toho kdo to delal, mechanika, a zákazníka. A vsechno mimo faktury...
Na fakturu sere pes. Odhlédneme-li od toho, např. neexistuje povinnost vystavit daňový doklad v případě, že příjemce není plátce DPH, tak strážníkovi je kulový do toho, jestli s tím motorem vezete či nevezete nějaký papíry. A ani bych nepředpokládal, že by ho něco takového zajímalo.

Citace
Kdyz bych se teoreticky ted priznal cele to jiz bude stát správní řízení a pokutu předpokládám. To se mi taky ani trochu nelíbí.
Teď už vám hráblo totálně, protože nejdřív jste nechtěl platit ani handrkovat a teď nahlas uvažujete o tom, že si to dáte obojí a v koňské dávce. Ve skutečnosti je to jednoduché, odmítnutím bloku jste přehodil míček na stranu orgánů a teď v klidu vyčkejte, co se stane (taky je možné, že už se nestane nic). Dodatečně kapitulovat a uhrát co nejnižší sankci sice v principu lze, ale jestli souhlasí popsaná situace a něco v té vaší verzi nechybí či nepřebývá, tak nebude těžké to vyhrát. I když to možná bude znamenat nějaké to handrkování ...

« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 00:07:55 od hh »
IP zaznamenána