30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakovaná výzva  (Přečteno 6540 krát)

Nechda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Opakovaná výzva
« kdy: 06 Prosince 2016, 09:14:03 »

Dobrý den pánové,

přišla mi výzva k podání vysvětlení za překročení rychlosti, změřena jedna moje známá osoba, civilní oktávkou.
Podle toho co jsem si zde přečetl, že základní pravidlem je nebavit se s PČR, tak jsem první výzvu od PČR ignoroval a vyhodil do koše.
Nicméně by teď přišla výzva č. 2, selský rozum mi radí udělat to samé jako s prvním vydíráním.

Otázkou tedy je, kolik výzev mi ještě může PČR poslat, než to přehodí na magistrát? S magistrátem už to poté budu muset vyřešit písemně přes článek č. 37 LZPS?, je to tak?

Předem Vám děkuji.

 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2016, 09:30:55 »

Na lživé a výhružné dopisy nereagovat a pokud možno ani nepřebírat. Postupujete správně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2016, 09:46:50 »

Byla řidička ztotožněna?
Zatím studujte https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0, patrně jste to přehlédl - je to hned první vlákno s tučným topicem. Když bude něco nejasného, ptejte se. 37 LZPS či ignorace úřadu = sprdel. Ignorace policie je zcela na místě.
« Poslední změna: 06 Prosince 2016, 10:44:48 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2016, 12:27:22 »

Otázkou tedy je, kolik výzev mi ještě může PČR poslat, než to přehodí na magistrát?

Teoreticky asi neomezeně.. v praxi asi když by těch výzev bylo podezřele hodně tak by možná měl opletečky ten policajt že nepoužil smysluplnější postup..

ale z pohledu provozovatele a řidiče je to ideální.. když jen posílají výzvy místo aby to předali na úřad.
IP zaznamenána

Nechda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2016, 15:11:01 »

Děkuji vám za reakci pánové,
Byla řidička ztotožněna?
Zatím studujte https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0, patrně jste to přehlédl - je to hned první vlákno s tučným topicem. Když bude něco nejasného, ptejte se. 37 LZPS či ignorace úřadu = sprdel. Ignorace policie je zcela na místě.
FSM jsem si pročetl, pravděpodobně jsem si pár věcí asi špatně vyložil. Řidička ztotožněna nebyla. Měl jsem za to, že pokud poté co to předají úřadu a já jím podám vysvětlení s tím, že se jednalo o osobu mne blízkou (nebo-li prostě odepřu podat vysvětlení dle LZSP č.37), tak vzhledem k tomu, že se nejednalo o automatické měření (pokud jsem si měření z civilní octavie nevyložil špatně), tak záležitost nelze SPRDELizovat a oni budou muset dotyčnou osobu najít na vlastní pěst.

Děkuji za všechny rady.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2016, 15:24:41 »

Teoreticky by měření z auta neměl být automatizovaný prostředek, ovšem je u Rameru 10C, zabudovaného v autě, existuje automatický režim a úřady to zkouší touto cestou. Nevím, zda to již nějaký judikát zabil či posvětil.
Uvidíte, co přijde z úřadu - pokud vůbec něco, vyvěste to pak anonymizované sem a budeme mudrovat. Dopředu nemá smysl spřádat jakékoli strategie.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2016, 13:54:17 »

Jestli se to pokusí sprdelizovat poznáte jednoduše podle toho, že úřad pošle jako první výzvu k uhrazení určené částky (tedy pokud to nebyl nějaký hrdelní zložin 40+ ve městě).
IP zaznamenána

Nechda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2016, 20:09:23 »

Pánové děkuji vám za rady,

zatím tedy budu pokračovat v ignorování PČR a uvidím co přijde od Magistrátu. Jestli se mě pokusí SPRDELizovat, tak určitě dám vědět a napíšu to sem do tohoto postu.

Pokud by mi od Magistrátu přišlo přímo podání k vysvětlení, tak to udělám přes LZPS. Doufám, že moje úvaha je v tuto chvíli správná a pokusím se to řešit tak, pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám a budu rád, když mě opravíte.

Ještě jednou děkuji.

Pěkný večer
IP zaznamenána

Homer

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2016, 12:07:52 »

Zdravím pánové, napadla mě ještě jedna varianta - zdržovačka - když se bude kolega švestkám po výzvě omlouvat, že se ze závažných důvodů nemůže dostavit, a bude si domlouvat nové termíny pro podání vysvětlení, tak minimálně půl rok (nebo i déle) by tím mohl získat ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #9 kdy: 16 Prosince 2016, 12:16:14 »

Chvíli tím získá, ale i švesty mají nějaké zbytkové množství mozku v lebce a pravděpodobně to po x-té omluvě pochopí a postoupí úřadu. Pokud pak zkusíte to samé na úřad, tak budou mít z policejního spisu podklad pro přísnější posouzení následných „omluvenek“.
IP zaznamenána

Homer

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #10 kdy: 16 Prosince 2016, 12:27:33 »

V případném sprdelu pak ale budou muset dokázat, že si ty omluvenky vymyslel ne? Pokud to nedokáží (což asi není jak), tak byla vyvíjená minimálně dobrá vůle, nicméně závažné důvody podání vysvětlení nedovolily.. tj v zásadě je pak ten sprdel zahájen neoprávněně. Je to jen nápad..;-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #11 kdy: 16 Prosince 2016, 13:09:50 »

U omluvenek je důkazní břemeno na straně toho, kdo se omlouvá. Já jen upozornil na to, že pokud se někdo bude účelově omlouvat PČR, což se pozná podle výsledku (např. 5 různých termínů v průběhu 1/2 roku a jako na potvoru pokaždé nějaký závažný důvod, který vyšel najevo den předem), tak může očekávat, že při prvním pokusu se z něčeho omluvit v téže věci u SO to bude s ohledem na tuto historii automaticky považováno za další výmluvu a pokud omlouvající se nedoloží, že mu zrovna prováděli transplantaci 3 různých orgánů, nebude to SO považovat za náležitou omluvu a případný odpor dotčeného proti takovému postupu bude neúspěšný.

Takže omluva ano, klidně něco naivního v tom smyslu, že jim předvolaný rád podá vysvětlení, až se po X měsících vrátí z ciziny, ale opakované omluvy bych si schoval až k úřadu, lze-li tam očekávat pokračování.
IP zaznamenána

Homer

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #12 kdy: 16 Prosince 2016, 13:23:14 »

Díky moc! Zdravím
IP zaznamenána