30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Takový maličký win...  (Přečteno 6175 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Takový maličký win...
« kdy: 09 Listopadu 2016, 22:16:21 »

Přišla mi onehdy výzva k orálnímu jednání, oznámil jsem pachatele, tento bohužel nekontaktován (tím mě úředník poněkud zklamal, neb už jsem měl od něj plnou moc k zastupování), zastaveno.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2016, 23:30:59 »

To vypadá dobře, protože kdyby chtěl pokračovat sprdelí, tak by měl věc odložit podle par.66 odst.3 písm. g.
Asi úředníkovi někdo poslal anonymní odpověď, že jestli okamžitě nezastaví všechna řízení, tak bude zabita jeho manželka a znásilněna kočka. A tu kočku má fakt rád.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2016, 23:35:33 »

Nechci kazit radost, ale § 76(1)(c) PřesZ je stejně jako § 66(3)(g) PřesZ příprava na sprdel. On totiž § 125f odst. 4 ZPPK má dvě písmenka ...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2016, 23:47:33 »

Chtělo by to spis.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2016, 23:54:33 »

Nechci kazit radost, ale § 76(1)(c) PřesZ je stejně jako § 66(3)(g) PřesZ příprava na sprdel. On totiž § 125f odst. 4 ZPPK má dvě písmenka ...
"
(4) Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a
a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo
b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.
"
Tak to má tedy potom Otto předčasně stažené kalhoty a někde po cestě se blíží sprdel. Chtělo by jim tam tu Plnou moc ihned odeslat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2016, 00:30:35 »

Spis mám a plnou moc jim pochopitelně poslat mohu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2016, 07:38:24 »

Když máte spis, na základě čeho s vámi bylo zahájeno přestupkové řízení? Neřekl jste náhodou těm opičákům něco, z čeho si mozkovým myšlením dovodili, že jste tam to auto zaparkoval vy? Předcházela tomu přestupkovému řízení odpustková výzva? Pokud ne, tak si pročtěte rozsudek NSS 1 As 131/2014-45 ze dne 26. 11. 2014 (případně diskusi o něm zde na fóru, např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1725.msg32940#msg32940).

Úřad teď může udělat několik věcí. 1) nechat to být (WIN), 2) zahájit přestupkové řízení s udaným řidičem (kterého můžete v řízení zastoupit, je-li cílem, aby byl shledán vinným, pak zahájí-li úřad řízení, je to WIN), 3) rovnou zahájit řízení o správním deliktu (což by mělo jít odporovat odkazem na citovanou judikaturu), 4) dodatečně poslat odpustek.

Na to, kterou variantu úřad zvolí, si budete muset počkat, teď aktivně posílat PM nedává smysl. Nejpravděpodobnější je varianta 1 (úředník sice chce lidem škodit, ale taky je líný) a hned potom varianta 3 (protože úředník je obvykle též tupý a souvislosti s podmínkami pro zahájení sprdelního řízení mu nedocvaknou, pokud si to tedy zde nečte).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Takový maličký win...
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2017, 00:02:06 »

Když máte spis, na základě čeho s vámi bylo zahájeno přestupkové řízení? Neřekl jste náhodou těm opičákům něco, z čeho si mozkovým myšlením dovodili, že jste tam to auto zaparkoval vy? Předcházela tomu přestupkovému řízení odpustková výzva? Pokud ne, tak si pročtěte rozsudek NSS 1 As 131/2014-45 ze dne 26. 11. 2014 (případně diskusi o něm zde na fóru, např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1725.msg32940#msg32940).

Úřad teď může udělat několik věcí. 1) nechat to být (WIN), 2) zahájit přestupkové řízení s udaným řidičem (kterého můžete v řízení zastoupit, je-li cílem, aby byl shledán vinným, pak zahájí-li úřad řízení, je to WIN), 3) rovnou zahájit řízení o správním deliktu (což by mělo jít odporovat odkazem na citovanou judikaturu), 4) dodatečně poslat odpustek.

Na to, kterou variantu úřad zvolí, si budete muset počkat, teď aktivně posílat PM nedává smysl. Nejpravděpodobnější je varianta 1 (úředník sice chce lidem škodit, ale taky je líný) a hned potom varianta 3 (protože úředník je obvykle též tupý a souvislosti s podmínkami pro zahájení sprdelního řízení mu nedocvaknou, pokud si to tedy zde nečte).

Omlouvám se, že jsem nereagoval ihned, ne opicím jsem neřekl nic, jen je "vyfistil" stylem šup, šup, sundat botu, spěchám, správní a adios. Výzva o odpustek nebyla, jen předvolání na orálek s Mončou. Tam jsem naprášil pyjráta, ofotil cca 2 strany "spisu" kde bylo jen foto auta... a adios. Pyjrát bohužel obeslán nebyl. A za uplynulé 3+ měsíce nic nepřišlo, takže soukromě tipuju variantu win/spodek šuplíku. Vzhledem k novým úsekovkám v okolí má Monča patrně spoustu práce obesíláním výzev k zaplacení výpalného...
IP zaznamenána