30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h  (Přečteno 9249 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« kdy: 30 Srpna 2021, 11:12:05 »

Uz je to tady. Nechtel bych tam bydlet. Kazdopadne ja bych dvojku nezaradil. Automat do manualu a pekne na jednicku.

https://www.novinky.cz/auto/clanek/pariz-omezila-maximalni-rychlost-na-30-km-h-40370507
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2021, 23:38:23 »

stejně je to pořád moc rychlé, moc zplodin z výfuku, moc rámusu... každý by měl svoje auto tlačit a bez hekání..
« Poslední změna: 31 Srpna 2021, 15:11:12 od éRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2021, 00:46:30 »

éRooo > jste moc zpátečnický, nač takový skepticismus.. vždyť si můžete za pár mega koupit Teslu nebo Porsche Taycan, které jsou přeci absolutně tiché, ekologické a bez splodin zplodin :)
« Poslední změna: 31 Srpna 2021, 20:24:58 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2021, 07:10:02 »

grammar nazi: zplodiny
Ale jinak je to klasická cesta do pekla, vzrostou jim emise a hluk, ukáže se tedy, že zpomalení kupodivu nepomáhá a další krok bude úplný zákaz.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2021, 15:12:34 »

johncreek: to potřebujete víc takových aut, jedno na cestu tam a druhé na cestu zpět.. :))
cyklista: ou shit, díky za opravu. stydím se!
IP zaznamenána
In dubio pro reo

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2021, 20:14:35 »

éRooo > Nikoliv. Po cestě se zastavíte na superchargeru a dáte si sojovo-dýňové latté za stovku a 3 nožičky párku za 170 Kč, vyfotíte to na instagram a nabíjení uteče jako voda :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2021, 20:18:59 »

cyklista: ou shit, díky za opravu. stydím se!
Vy to máte dobře, johncreek špatně  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #7 kdy: 01 Září 2021, 09:19:42 »

cyklista: protoze jsem to opravil po Vasi kontrole:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2021, 21:50:58 »

Já hlavně nechápu, proč lidem v Praze vadí auta.. Dprdele, je to Praha.. Hlavní město.. Město má být rušné, pokud chcete klid, jděte na vesnici. Město není všudypřítomná oáza lázeňského klidu. Jako člověka co v Praze studuje mě na autodopravě sere jediné - ten smrad, který musím čichat při čekání na MHD. Na tom smradu je však zajímavá jedna věc. Prakticky žádný necítím, když kolem jedou novější auta a "zdravá" auta. Může to být klidně EURO 4. Pokud je nahřátý motor a má vše co má mít (katalyzátor, filtr pevnejch částic), žádný smrad... A pak kolem projede jedna Felicie, nebo 1.9 TDI a já mohu spolu s ostatními lidmi na zastávce padnout.

Jediná regulace autodopravy, která je za mě OK (a vím, že za to tady nejspíš schytám hate) je zákaz vjezdu opravdu starých aut, případně dieselů bez filtrů. Vše, co je EURO4 a vyšší bych nechal. Sehnat EURO4 auto nebude výrazný problém (bazarový trh je jich plný) ani pro relativně chudší rodinu. Alternativně by z těchto regulací mohla liberovat přestavba na LPG/CNG, která sice co do CO2 moc nepomůže, ovšem v ostatních emisích a zejména smradu je to zásadní rozdíl (osobní opakovaná zkušenost s LPG vozy)..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2021, 22:10:20 »

Par let nazpet jsem se v Nemecku prochazel nejakym lazenskym mesteckem a na travnatem placku pobliz centra se konaly zavody starych traktoru. A myslite ze to nekomu vadilo? Dymu bylo spoustu. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2021, 22:15:47 »

Asi chápete rozdíl mezi symbolickým jednorázovým závodem starých traktorů (případně veteránů) a smradlavými Favority a "tuningovými" Passaty každý den, každou druhou minutu...

Pokud by se udělala regulace kterou navrhuji, odpadl by argument se znečištěním ovzduší. Minimálně s tím cítitelným. Jenže všichni rovněž víme, že je to argument jen zástupný a že smyslem je zakázat auta ve městěch kompletně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #13 kdy: 01 Září 2021, 23:08:16 »

Město má být rušné, pokud chcete klid, jděte na vesnici.

Jo jo a pak slycham nestastne zname, jak jim vyhrozuje nove pristehovany soused, protoze jim stekaji psi a kokrha kohout a on sel na vesnici za klidem...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Paříž omezila maximální rychlost na 30 km/h
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2021, 23:15:34 »

Jediná regulace autodopravy, která je za mě OK (a vím, že za to tady nejspíš schytám hate) je zákaz vjezdu opravdu starých aut,
Když se oprostíme od moderního trendu chtít všecko hned, pak je i taková regulace zbytečná. Kolik let vydrží auto než nás STK rozdělí? Pokud se na trhu nesmí prodávat nevyhovující auta, pak ta stará postupně shnijí a nahradí je nová. Myslím, že máloco překoná např. pragu V3S ve verzi hovnocuc, na druhou stranu kolik jich vůbec jezdí a kolik v Praze? Nechme invalidům a milovníkům veteránů jejich youngtimery, na ovzduší to má minimální vliv.
IP zaznamenána