30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokutový blok - storno ?  (Přečteno 4921 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Pokutový blok - storno ?
« kdy: 12 Listopadu 2014, 21:00:13 »

Zajímavé - problematiku jsem zatím nikde nenašel ...... vjel jsem do zákazu vjezdu, byl jsem zastaven hlídkou MP. Plná hlava starostí, nesoustředěnost. Orgán MP byl celkem vstřícný, zkusil jsem navrhnout "domluvu", neprošlo, protinávrh " za kilo, bez bodu". Po zaváhání jsem podal kilo - jako že teda jo. Orgán po chvíli vrací doklady a podává vyplněný pokutový blok, jako že k podepsání. V mžiku vyklíčila pochybnost ohledně bodu/nebodu a hledal jsem skulinu.... a že teda jako nepodepíšu. Po chvíli loudění mi předali ten blok bez podepsání. Překvapení - po dvou dnech doporučený dopis - Výzva k doplnění. S tím, že pokud nedoplním podpis, že bude blok  s t o r n o v á n , kilo vráceno a věc předána do správního řízení. Nikde jsem nenalezl zákonem uloženou povinnost k podpisu, o možnosti stornovat blok úředně ( je na něm uvedeno jako obvykle, že se nelze odvolat ) jsem ještě také neslyšel...... Nebo se mýlím ? Uvítám radu, popř. s omluvou odkaz na dotčený již uveřejněný článek v 30kmh ...... S díky a pozdravem JS
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Pokutový blok - storno ?
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2014, 01:03:20 »

Za vjezd do zákazu vjezdu se od 1.8.2011 nepřipisuje ani ten jeden bod. Takže je to jednoduchý - buďto malá pokuta v rámci stokorun nebo správní řízení s hrozbou 1500-2500 Kč. Jak již víme, v případě účinné obrany ve správním řízení se doberete úspěšného konce bez ztráty koruny s největší pravděpodobností skoro vždy. Já osobně bych volil radši 100 Kč než-li jakkoukoli práci, byť zrovna hlídce MP bych si to vyčítal. Taky by mě zajímalo jak si představujou blok k podepsání. To Vám jako poslali poštou blok, abyste jim to podškrtnul a poslal zpět? ;D To by mě dostali do kolen.  ;D
« Poslední změna: 13 Listopadu 2014, 01:09:44 od unlimited »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokutový blok - storno ?
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2014, 07:05:13 »

Zajímavé - problematiku jsem zatím nikde nenašel ...... vjel jsem do zákazu vjezdu, byl jsem zastaven hlídkou MP. Plná hlava starostí, nesoustředěnost. Orgán MP byl celkem vstřícný, zkusil jsem navrhnout "domluvu", neprošlo, protinávrh " za kilo, bez bodu". Po zaváhání jsem podal kilo - jako že teda jo. Orgán po chvíli vrací doklady a podává vyplněný pokutový blok, jako že k podepsání. V mžiku vyklíčila pochybnost ohledně bodu/nebodu a hledal jsem skulinu.... a že teda jako nepodepíšu. Po chvíli loudění mi předali ten blok bez podepsání. Překvapení - po dvou dnech doporučený dopis - Výzva k doplnění. S tím, že pokud nedoplním podpis, že bude blok  s t o r n o v á n , kilo vráceno a věc předána do správního řízení. Nikde jsem nenalezl zákonem uloženou povinnost k podpisu, o možnosti stornovat blok úředně ( je na něm uvedeno jako obvykle, že se nelze odvolat ) jsem ještě také neslyšel...... Nebo se mýlím ? Uvítám radu, popř. s omluvou odkaz na dotčený již uveřejněný článek v 30kmh ...... S díky a pozdravem JS

Tak jsou dvě možnosti.

1. Dojít tam, podepsat a už se tím nezabývat = záznam přestupku v evidenční kartě osoby bez bodů.
2. Ignorovat, čekat až vrátí 100,- Kč a přijde canc od úřadu. Zde bych rozmýšlel jestli se to vyplatí, pokud mám datovku, el. podpis k emailu nebo se úřad nachází v místě bydliště, tak klidně, protože mě poštovné nic nestojí. Pokud je to z ruky, tak se v průběhu roku může stát, že náklady na komunikaci s úřadem mohou být více než 100,-. Jsou také lidi, co si zakládají na tom, že nemají ani jeden přestupek v kartě a hájí se bez ohledu na to kolik to bude stát :)

Blok na pokutu je bez podpisu neplatný a popsaný již npoužitelný, takže plky o jeho stronování jsou liché.
Vyzývat k doplnění podpisu by mohli, ale jen v případě nějakého podání osoby vůči orgánu nikoliv obráceně, tedy když orgán provede neplatný úkon a chce to nějakým způsobem napravit, tak na něho můžeme z vysoka sr...
Někdy takové bloky přikládají k oznámení přestupku, aby podpořili tvrzení, že podezřelý s přestupkem nejprve souhlasil, nebo si je archivují u sebe, přestupky mají skartační lhůtu 5 let.

Oni nepostupovali v souladu se zákonem, měli na místě sepsat oznámení přestupku.
Dá se klidně na jejich postup stěžovat, ovšem na další řízení tato jejich chyba nebude mít vliv, kromě využití podání námitky podjatosti ve vhodný okamžik.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Pokutový blok - storno ?
« Odpověď #3 kdy: 18 Listopadu 2014, 20:14:59 »

Happy end této story - dnes jsem se dostavil, bez ohlášení, neboť jsem shodou okolností měl cestu okolo..... ani jsem netušil, jaké vyvolám nadšení..... že prý ani nedoufali.... že jsem mohl jen zavolat, že by rádi za mnou i zajeli, jen když podepíšu a vyřeším jejich nebývalý problém... že se nemohli ani dohodnout co s tím, tak to zkusili.... když jsem zkusmo naznačil něco jako esli tuší o rozhodnutích NSS, tak dle reakce ani ťuk.....  8)
Takže díky všem za podnětné reakce.
JJB
IP zaznamenána