30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku  (Přečteno 6682 krát)

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

dobry den chtel bych se zeptat jestli se stimto pripadem da neco delat jestli se muzu na neco odvolat

co mam cekat za trest pokutu a na jak dlouho to vydite s odebranim ridicskeho prukazu
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2014, 16:24:30 »

co mam cekat za trest pokutu a na jak dlouho to vydite s odebranim ridicskeho prukazu
Kdyby jen pokutu.

Tady se bavíme o obvinění z trestného činu.
Za §148 odst. 2 TZ můžete dostat až 3 roky vězení. Místo vězení lze uložit podmínku nebo veřejně prospěšné práce, případně i upustit od potrestání (to nevypadá reálně).

Zákaz činnosti (řízení) lze uložit na 1-10 let.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2014, 17:07:40 »

mam si najit nejake pravnika a pozadat o pomoc , muze mi nejak pomoct vubec nebo si odemne vezme penize a rekne mi ze se neda nic delat ?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2014, 17:39:41 »

tohle už se tu řešilo ne ? spojil bych to s minulým tématem ...
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2014, 17:46:44 »

posles mi prosim odkaz kde se to resilo ?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2014, 22:30:27 »

mam si najit nejake pravnika a pozadat o pomoc , muze mi nejak pomoct vubec nebo si odemne vezme penize a rekne mi ze se neda nic delat ?

Nejhorší trest co hrozí jsou 3 roky vězení a 10 let zákaz řízení, takže se tam dá dělat sakra hodně řekl bych.

Advokáta lze jedině doporučit. Hlavně při Vašem stylu obhajoby (z minulé debaty).
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2014, 09:41:17 »

Pravnika jedine doporucit.

Existuje moznost, ze za predpokladu, ze jste dosud beztrestny, jedna se zjevne o neumyslny cin, tak za predpokladu, ze nejakym zpusobem odskodnite poskozene nad ramec plneni povinneho ruceni a oni budou souhlasit (stejne jako st. zastupce), uplatnit §307 trestniho radu, dostanete tzv. zkusebni dobu (nikoli podminku) behem ktere se nesmite dopustit zavaznejsiho prestupku. Pote se rizeni ukonci a bude na Vas pohlizeno jako na netrestaneho. (omluvam se za laicke terminy, nejsem pravnik - nicmene ma s timto prubehem osobni zkusenost).
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2014, 09:43:46 »

Pravnika jedine doporucit.

Existuje moznost, ze za predpokladu, ze jste dosud beztrestny, jedna se zjevne o neumyslny cin, tak za predpokladu, ze nejakym zpusobem odskodnite poskozene nad ramec plneni povinneho ruceni a oni budou souhlasit (stejne jako st. zastupce), uplatnit §307 trestniho radu, dostanete tzv. zkusebni dobu (nikoli podminku) behem ktere se nesmite dopustit zavaznejsiho prestupku. Pote se rizeni ukonci a bude na Vas pohlizeno jako na netrestaneho. (omluvam se za laicke terminy, nejsem pravnik - nicmene ma s timto prubehem osobni zkusenost).

Jeste jedna poznamka, pravnik ktery se mnou takovou kauzu resil mi rikal, ze obdobnym zpusobem se podarilo vyresit i prejete cikane (mrtve) - ridic pry jel na zelenou, ale vyrazne neprimerenou rychlosti ... a bylo treba navstivit pavlacovy dum obyvany cikany, odskodnit je cache a nechat si podepsat, ze netrvaji na trestnim rizeni - pry slusna masirka, ale klaplo to.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2014, 09:46:43 »

Doporučuji jednoznačně advokáta. Jeden známý byl odsouzen za ublížení na zdraví, které měl spáchat tím, že (údajně neoprávněně) zatroubil před přechodem u autobusové zastávky, nějaká babka se lekla, upadla a zlomila si palec na ruce. Dostal podmínku a rok bez řidičáku (bohužel jsem se o tom dozvěděl až ve chvíli, kdy se ptal na postup kolem vrácení řidičáku).
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:ublizeni na zdravi z nedbalosti § 148 odstavec 2 trestniho zakoniku
« Odpověď #10 kdy: 01 Října 2014, 12:00:01 »

Bez advokáta v trestním řízení ani ránu. Ideálně ani výpověď.
IP zaznamenána