30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?  (Přečteno 3910 krát)

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil

Máte někdo zkušenost, kam adresovat podnět k provedení přezkumného řízení proti rozhodnutí odvolacího orgánu (Krajského úřadu)?
Asi by to šlo poslat i přímo na kraj a oni by to měli postoupit, ale mám trochu obavu, že se jim to "ztratí".

Díky
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2022, 12:47:08 »

Teď se možná ponížím neznalostí, nicméně pokud byl SO1 nějaký obecní úřad, odvolací SO2 krajský úřad, pak by se měl podnět k zahájení přezkumného řízení adresovat SO3, kterým v případě dopravního přestupku bude Ministerstvo dopravy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2022, 13:33:16 »

Ano, tak nějak to je. Volal jsem na krajský úřad a prý to mám podat prostřednictvím kraje, že oni k tomu přibalí spis a pošlou to na ministerstvo.
Tak nevím. Není lepší to poslat na ministerstvo přímo?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2022, 20:55:41 »

Samozřejmě, že ano. Pokud to uděláte prostřednictvím KÚ (což je asi ryze formálně o něco ideálnější postup), pak bude mít KÚ rovnou přístup k vašemu podání, bude moct přibalit vyjádření, ve kterém může vaše argumenty vyvracet. Alternativně, ale to už je docela divoký, by mohl manipulovat se spisem tak, aby svědčil ve váš neprospěch.
« Poslední změna: 19 Března 2022, 13:03:03 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2022, 21:28:42 »

Alternativně, ale to už je docela divoký, by mohl manipulovat se spisem tak, aby svědčil ve váš neprospěch.

To by v tomto případě mohl, ale naštěstí mám kopii, takže by se na to přišlo a bylo by to na trestní oznámení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2022, 21:29:55 »

Vy byste se nedozvěděl, v jaké podobě se spis dostal na SO3, který vašemu podnětu nevyhověl.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #6 kdy: 23 Srpna 2023, 20:03:44 »

Stejný dotaz, ale k přestupku proti veřejnému pořádku neoprávněného záboru veřejného prostranství
Rozhodoval vnitřní odbor kraje, SO1 byla přestupková komise města. Původně to bylo stání na zeleni.

To nebude MD, coz?

Ale kam s tím netuším :D

Mát někdo zkušenost?
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #7 kdy: 23 Srpna 2023, 21:29:57 »

To je nezplaceni nejakeho mistnoho poplatku, tak bych rekl kdyz to bylo mesto, pak to bude kraj a pak MF... ale ruku do ohne bych za to dal, jedine ze by byla nejakeho fizla ci urednika
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2023, 21:54:21 »

Mně se zdá, že vnitro.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Komu adresovat podnět k provedení přezkumného řízení?
« Odpověď #9 kdy: 24 Srpna 2023, 11:21:19 »

Já bych také volil vnitro. Ale i kdyby to bylo špatně, nic strašného by se nestalo.
IP zaznamenána