Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky

"Neuhradena" dialnicna znamka - Slovensko, chyba v systeme NDS

(1/3) > >>

kstano:
Zdravim,

este v maji som dostal vyzvu na uhradenie za to, ze som uzival dialnicu bez uhrady dialnicnej znamky. Kedze som si pamatal, ze som znamku kupoval, zistoval som k comu doslo. NDS ma chybu v systeme, pred dvoma rokmi zaviedli 365 dnovu znamku a toto nemaju osetrene: Ak kupujete rocnu znamku, a v tom case mate platnu 365 dnovu znamku, tak system akceptuje kupu, tvari sa, ze vsetko prebehlo v poriadku, ale nasledne transakciu system stornuje bez toho, aby uzivatela o storne informoval.

Nebudem to tu znova rozpisovat, je to popisane v odpor.pdf

Najviac ma dorazilo, ze ked som volal spravnemu organu a vysvetlil situaciu, tak tetuska co to mala pridelene mi povedala, ze mam zaplatit tych 150 Eur, ze to bude najjednoduchsie pre vsetkych

Mesiac a pol po doruceni odporu spravnemu organu som bol predvolany na ustne jednanie. Musel som cestovat tam a spat cez 300km, a spravny organ mal len otazku, ci trvam na podanom odpore a ci nechcem nieco dodat, inak v pripade nijako nekonal, ani nevykonal navrhnute dokazy, ani ich nezamietol, asi teta ten odpor citala prvykrat predo mnou na ustnom.

To ma dost nasrdilo, tak som tetusku sfukol, ze nech v pripade kona a nech zabezpeci dokazy, je to jej povinnost zo zakona, aby skumala okolnosti a zabezpecovala dokazy.

Popoludni mi volala, ze poslal e-mail do NDS a uz ma odpoved, ziadnu taku transakciu ako som popisoval neeviduju. Ten e-mail mi potom preposlala.

Tak som zasiel do banky a poziadal ich o pisomne potvrdenie, to mi zaslali o par dni. PotvrdenieSlSp.pdf

Medzitym mi do datovej schranky prisla ziadost spravneho organu o predlzenie lehoty. Najprv nic nerobia a potm chcu predlzovat lehoty, nastval som sa znova. Ziadali predlzit lehotu do 15.8.2022.

Tak som 11.7. poslal spravnemu organu prostrednictvom datovej schranky "Predloženie dôkazov a vyjadrenie ku konaniu OU-SN-OCDPK-2022/007181" - v prilohe ako vyjadrenie.pdf

Mozno bude zaujimavy este screen.png, priatelia z ceska nemusia vediet ako vyzera zrealizovana transakcia po kupe znamky (ak neboli dlho v Tatrach :-) )

Odvtedy sa neozvali, lehota uz uplynula, som nahnevany nad amaterizmom s akym konal nielen spravny organ, ale aj samotna NDS.

Co myslite, bude to mat este nejake pokracovanie a ak ano, tak ake?

Davam to sem aj preto, lebo toto forum rad citam a ked som dostal vyzvu, nenasiel som tu nic co sa tyka dialnicnej znamky zo Slovenska, mozno niekomu pomoze. Ale upozorujem, ze tie moje amaterske zdrapy nie su urcene ako vzor :-)


 

Ifik1979:
Asi se už neozvou,ale v podstatě přiznáváte,že tu známku jste neměl,a je otázka zda to ,že neproběhl obchod,nemáte reklamovat u toho u koho jste známku nakupoval a vymáhat náklady pokutu,atp.

kstano:

--- Citace: Ifik1979  23 Srpna 2022, 09:46:56 ---Asi se už neozvou,ale v podstatě přiznáváte,že tu známku jste neměl,a je otázka zda to ,že neproběhl obchod,nemáte reklamovat u toho u koho jste známku nakupoval a vymáhat náklady pokutu,atp.

--- Konce citace ---

Ja som si poriadne pozrel zakon, a priestupok nie je, ze nemam znamku, ale ze som zanedbal povinnost uhrady:
Úhrada diaľničnej známky

§ 4

(1) Povinnosť úhrady diaľničnej známky má vodič vozidla alebo vodič jazdnej súpravy (ďalej len „vodič“).

(2) Prevádzkovateľ vozidla je povinný zabezpečiť, aby pri užívaní vymedzených úsekov ciest vozidlom alebo jazdnou súpravou bola splnená povinnosť úhrady diaľničnej známky.

A davaju mi za vinu spravny delikt podla § 10a, ods. 1:

§ 10a
Správny delikt

(1) Správneho deliktu sa dopustí ten, kto ako prevádzkovateľ vozidla poruší povinnosť podľa § 4 ods. 2.

Ked som im pomocou 2 dokladov dokazal, ze ja som si znamku uhradil, nemohol som sa dopustit porusenia povinnosti "uhrady dialnicnej znamky". Ja som znamku uhradil, ale system NDS mi nasledne transakciu zrusil a prachy poslal spat - ale to nie je moje porusenie povinnosti a toboz uz nie protizakonne konanie.

A k tomu, ze ci to nemam reklamovat u predajcu - ja som to kupoval priamo od NDS, teda ich systemu eznamka.sk, na vypise transakcie figuruje SkyToll, co je slovensky vyberca myta. Cize ich system sposobil tu chybu a nasledne rovnaka spolocnost aj tie znamky kontroluje.

Ifik1979:
Je ta úhrada provedena nějakým zvláštním předpisem?

Ifik1979:
Chápu,že to berete tak,že jsou jedna grupa(úřad,výběrčí mýta......)......,ale z pohledu práva by měl být úřad ,,nestranný,,a vyšetřit všechny okolnosti pro ,,spravedlivé rozhodnutí,,

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi