Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky

Říčany - výzva k zaplacení určené částky

(1/2) > >>

Paulie455:
Ahoj,

rád bych se zeptal, zda tady někdo nemá zkušenost z poslední doby s ouřadama z Říčan. Objevil jsem toto téma, ale je bohužel zamknuté.

Zeptám se, když bonzujete komunikujícího Helmuta s českou adresou, musí mít platný ŘP a být dohledatelný? Možná blbá otázka, nicméně mě překvapilo, že do té výzvy přiložili bonzovací formulář, kde se tyto věci snaží vyzjistit - včetně podpisu samotného řidiče :D.

Předpokládám, že správný postup je formulář ignorovat a poslat jim pouze jméno a adresu.

Co se stane, když se Helmut přizná a nezaplatí výpalné? Stává se, že ho předvolají?

Díky.

Rada:
V Říčanech poslední dobou pár správních řízení sleduji, probíhají zatím takovým způsobem, že se vždy správnímu orgánu povedlo zahájit správní řízení s provozovatelem a vydat příkaz. Na příkaz provozovatel vždy reaguje neodůvodněným odporem. Správní orgán následně už žádné kroky nepodniká a navždy se odmlčí.
Bonzovací formulář nepoužíváme, protože by obsahoval spoustu prázdných kolonek a to není vůbec hezké, proto reagujeme vždy volnou formou.

Lafayette:
Úřadu se sděluje jméno a příjmení Helmuta, jeho datum narození a adresa, kam mu můžou napsat pozdrav.
Nic víc.
Možná ještě žádost, aby byl Helmut potrestán co nejpřísněji.

Číkus:
A ještě adresa trvalého bydliště, pokud se liší od (kontaktní/doručovací) adresy, kam chce dostávat pozdravy.

Lafayette:
Na druhou stranu, pokud neznáme trvalou adresu, tak ji můžeme nechat úřad zjistit, ne?

Už jsem třeba uváděl místo adresy jen identifikátor datové schránky.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi