30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dohoda o přenechání vozidla  (Přečteno 2955 krát)

DJManas

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Dohoda o přenechání vozidla
« kdy: 14 Listopadu 2016, 11:22:35 »

Dobrý den,

chci se zeptat, je možno přenechat vozidlo, někomu tak, aby veškerá práva a povinnosti přešly na něj, ale vlastník zůstal stejný? Teďka myslím i bez změny provozovatele v registru.

Trochu jsem googlil a našel možnost smlouvy o zápůjčce / pronájmu, ale co jsem pak hledal, tak to vypadá, že veškeré práva a povinnosti zůstávají na vlastníkovi.

Za odpověď děkuji,
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dohoda o přenechání vozidla
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2016, 11:54:18 »

Nejvíc povinností má v registru zapsaný provozovatel a to, komu auto doopravdy patří, či kdo ho komu půjčil, pronajal, či přenechal, už nikoho nezajímá...

Nejlepší způsob jak se zbavit povinností je nechat jako provozovatele zapsat Randalla Stephense.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

DJManas

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Dohoda o přenechání vozidla
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2016, 11:56:18 »

Jasně, takže pokud člověk chce mít klid, je nejlepší auto přepsat jinam, prostě ani pokud to napíši do smlouvy, tak to není směroplatný i když to říkala Máňa.

Děkuji,
IP zaznamenána

DJManas

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Dohoda o přenechání vozidla
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2016, 12:00:02 »

PS: Nevyjádřil jsem se přesně. Nejde mi ani tak o „fotky“ spíše odpovědnost za škody i když si ten člověk, komu bych to přenechal platil povinné ručení. Případně pokud by si „uživatel“ nezařídil technickou, jestli bych se mohl bránit tím, že mám platnou smlouvu, kde je uvedeno, že si tohle ten člověk bude řešit sám.
IP zaznamenána