30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou  (Přečteno 7031 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« kdy: 09 Července 2023, 01:46:11 »

U jednoho případu mi začaly chodit pozdravy od soudu, do vlastních rukou, nevhazovat. První jsem vyzvedl na poště, vyřešeno, poslal jsem reakci.

Po nějaké době dorazil další pozdrav, který ale pošťák vhodil do schránky hned při prvním pokusu. V tomhle případě šlo o případnou reakci na komentáře protistrany, kde bych měl patrně co dodat, ale nakonec jsem to vyhodnotil tak, že vše důležité zaznělo, a pokud by moje chybějící reakce vedla k prohře, mohla by to být munice.

Teď mi dorazil (opět rovnou do schránky) další pozdrav, rovnou pozvánka k soudu někdy na září, kam jsem povinnen se dostavit, v případě nedostavení hrozí pokuta. Jde mi o to, co teď? U toho soudu by se to mohlo třeba rovnou rozseknout a byl by klid. Pokud ne, mohl bych případně časem vytáhnout tohle eso, že jsem nemohl adekvátně reagovat, jelikož se ke mě dopisy nedostaly, i když vlastně dostaly.

Pokud bych se na ten soud vykašlal, jaké by mohly být potenciální další kroky, případně kdy a jak bych měl korektně zareagovat? Počítám s tím, že pokud se pošťák probere, tak zareaguju, že dopisy se ke mě nedostaly a co s tím budeme dělat, ať mi třeba zavolají a domluvíme se, když pošta nefunguje. Pokud by se to nějak lámalo, asi jim poslat pozdrav, že jsem našel v popelnici dopis a viz výše. A nebo existuje něco žaloba proti nečinnosti soudu?

Se soudem jsem dosud komunikoval přes datovku na OSVČ, odkud dopisy přijímají, ale nemůžou na ně sem reagovat. Případ, resp. reakce na předžalobní výzvu od právníka protistrany začala někdy na jaře. Potenciálně tedy hrozí, v případě, že bych nadále nereagoval, že to soud vyhodnotí bez účasti a skončí exekucí. Zároveň teda počítám s tím, že pošťák bude minimálně doručovat stejně debilním způsobem a nepřepne skutečně do módu popelnice. Adresa je moje trvalé bydliště, kde bydlí rodiče, bydlím asi 70km daleko, kde jsem se v obou případech chybného doručení vyskytoval, což můžu prokázat gps záznamem z telefonu a svědectvím rodičů. Podpis si musel dát pošťák sám, nejsem si jistej, jestli na tyhle obsílky píše i číslo OP, k tomu netuším, kde by přišel.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2023, 13:03:56 »

A jste si jistý, že šlo opravdu o doručování do vlastních rukou (§ 50 OSŘ) a ne o méně přísné doručování jiných písemností (§ 51 OSŘ, na obálce se zeleným pruhem označeno jako tzv. "typ III.")?

Pokud je postup soudu formálně správný, je to jen trochu jiná forma fikce doručení, jinak je to podobné jako ve správním řízení. Dopis je fiktivně doručen už vhozením, pokud si ho nepřečtete (nebo s velkým zpožděním), většinou nehrozí přímé sankce (typu pořádkových pokut, pokud tedy natvrdo neprohlásíte, že jste to četl a ignoroval), ale zmeškáte-li nějaké úkony nebo možnost uplatnit svá procesní práva, nemůžete to později chtít nějak zhojit či kompenzovat jen z důvodu způsobu doručování.

A nebo existuje něco žaloba proti nečinnosti soudu?
Nějaké možnosti jsou. Dokud řízení ještě běží, lze navrhovat vyslovení neúčinnosti doručení (§ 50d OSŘ, v podstatě ekvivalent § 41 a § 24(2) správního řádu), lze to řešit v rámci řádných opravných prostředků (a domáhat se výjimek z různých koncentrací a jiných překážek pro opožděné uplatnění procesních práv), a v krajním případě, proti pravomocnému rozhodnutí někdy může zafungovat žaloba pro zmatečnost. Ale málokdy dává z hlediska celkové taktiky smysl nejdřív něco schválně zmeškat (i když se k vám dopis fakticky dostal) a později se různými méně či více komplikovanými způsoby domáhat nápravy. Může to výjimečně dávat smysl, pokud jen potřebujete získat čas, případně pokud máte nějaké "eso" v rukávu, ale můžete ho vynést jen s absolutní jistotou o tom, co přesně má/nemá a ví/neví protistrana, nebo třeba doufáte, že se povede protistranu utahat a vzdá to, že oslábnou nějaké důkazy atp. Chybí základní důvod, proč to často funguje u přestupkového řízení - tedy že komplikovaný a procesně zpackaný případ nechá SO cíleně vyhnít a promlčet.
« Poslední změna: 09 Července 2023, 13:05:41 od hh »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2023, 18:42:52 »

Je to tak, tj. zelený pruh typ III., nicméně nahoře je uvedeno "doporučeně do vlastních rukou, neukládat". Předchozí je stejný, kdežto první byl typ II., ten nebylo možné předat jiné osobě, ani vhodit po dohodě, musel jsem pro něj fyzicky na poštu.

Co se týče strategie, jednou z mi přitěžujících okolností (aspoň myslím) je ignorace předžalobní výzvy, která byla doručena fikcí doručení. V plánu mám argumentovat, že pošťák prostě dopisy házel do koše, tedy až by se začal lámat chleba, k čemuž by ale mohl jít použít už ten předchozí dopis. Ale právě mi teď chybí jak se k tomu korektně postavit. Napadá mě leda, že by prostě předchozí pozdravy omylem hodil do jiné schránky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2023, 20:51:03 »

Pro poštu jsou všechny ty pruhované obálky "do vlastních rukou", kdyby vás pošťák zastihl, předá vám to taky proti podpisu a ověření totožnosti. V poštovní branži je v tomto směru asi trochu posunuté chápání, když se začtete do podmínek obecných poštovních služeb, zjistíte, že "do vlastních rukou" znamená, že to dají kdekomu na potkání (pokud na tom záleží, je třeba volit službu "do vlastních rukou výhradně jen adresáta", ani tady se sice nedá poště věřit, ale aspoň si dají víc záležet, až budou vzniklý problém zametat pod koberec).

Každopádně pokud je na obálce III., je to jednoznačně § 50 OSŘ. Pokud to chcete hrotit, tak si v prvním kole ujasněte, o jaký šlo úkon (zda náhodou zákon nepřikazuje doručení do vlastních rukou - ve smyslu OSŘ, nikoliv poštovního slangu), a v druhém, zda by vám k něčemu byla mezihra v podobě návrhu dle § 50d OSŘ (ale bacha, to, že na trvalé adrese fakticky nebydlíte, není uznatelný důvod, muselo by jít např. o hospitalizaci, delší pracovní/zahraniční cestu atp.).

Je to tak, tj. zelený pruh typ III., nicméně nahoře je uvedeno "doporučeně do vlastních rukou, neukládat". Předchozí je stejný, kdežto první byl typ II., ten nebylo možné předat jiné osobě, ani vhodit po dohodě, musel jsem pro něj fyzicky na poštu.
Typ I. je obecné doručení do vlastních rukou, § 49(1-4) OSŘ, typ II. jsou zvláštní případy, kde je vyloučeno doručení fikcí, § 49(5) OSŘ, typicky doručování platebních rozkazů nebo přípravy na kontumační rozsudek. Typ II. může mít smysl ignorovat, protože pokud to vyloženě explicitně neodmítnete (nebo si pošta odmítnutí nevymyslí), tak soud zkrátka nemá doručeno a musí volit jiný postup. Opět ale platí, že civilním řízení tím sice trochu (někdy i více než trochu) zpomalíte, ale žádná instantní výhoda z toho není.

Co se týče strategie, jednou z mi přitěžujících okolností (aspoň myslím) je ignorace předžalobní výzvy, která byla doručena fikcí doručení.
Předžalobní výzva je soukromoprávní úkon mezi (budoucími) stranami sporu, ta soud zajímá jen kvůli přiznání náhrady nákladů, rozhodně to není "přitěžující okolnost" ve vztahu k samotnému meritu sporu, a hodně bych se divil i oslím můstkům mezi např. nevyzvednutím předžalobní výzvy na poště a plněním procesních povinností (např. že by to soud použil jako záminku k neuznání jinak odůvodněné omluvy z jednání). Jinak i pro hmotněprávní úkony funguje něco jako fikce doručení (srov. § 573 OZ), ale tady je to ještě jednodušší, povinností (budoucího) žalobce je pouze výzvu odeslat a pouze to soudu prokazuje, jestli a kdy si to adresát převezme není vůbec relevantní (judikatura sice dovodila nějaká pravidla, např. že by žalobce měl vyvinout náležitou snahu při volbě adresy a způsobu doručení výzvy, tak, aby maximalizoval možnost adresáta se s výzvou seznámit, a zvolený způsob a adresu by měl být schopen soudu vysvětlit, ale v praxi se to moc nehrotí).

V plánu mám argumentovat, že pošťák prostě dopisy házel do koše, tedy až by se začal lámat chleba, k čemuž by ale mohl jít použít už ten předchozí dopis. Ale právě mi teď chybí jak se k tomu korektně postavit. Napadá mě leda, že by prostě předchozí pozdravy omylem hodil do jiné schránky.
A co vlastně chcete dosáhnout? Účinek předžalobní výzvy asi těžko zvrátíte, tedy pokud spor projedete a/nebo se s protistranou nedohodnete jinak, náklady soud protistraně přizná. Pokud vám poslali doporučený dopis na jim poslední známou adresu a zároveň aktuální adresu vašeho trvalého pobytu a mají od toho podací lístek, není o čem. Leda byste prokázal třeba to, že jste jim oznamoval jinou adresu a žádal, aby vám na ni doručovali. Nebo že tu výzvu poslali schválně tak, abyste se s ní neseznámil a přitom se nabízel nějaký mnohem efektivnější způsob, např. kdyby si takto poštou dopisoval zaměstnavatel se zaměstnancem, který k němu denně osobně dochází na pracoviště.

Pro dopis, který vám doručovali typem II., jste, cituji "musel fyzicky na poštu", což čtu tak, že jste si ho tam převzal, opět není co řešit. Teď vám tedy III. přišla nejdřív nějaká reakce žalobce s možností repliky (hádám, že ta reakce byla na odpor a vyjádření, které jste posílal vy v reakci na platební rozkaz, který přišel tou II.) a následně předvolání k jednání. Ani jedno z toho nemusí soud doručovat do vlastních rukou, tedy formálně je to doručeno korektně. Vzhledem k faktickému převzetí toho zahajovacího úkonu a tomu, že i vy jste už v té věci evidentně nějaké úkony činil, ani nemůžete věrohodně tvrdit, že jste o žádném řízení nevěděl a nemohl si to hlídat. I tak byste případné fatální selhání pošty (typu doručování do koše či cizí schránky) musel prokázat, pouhé tvrzení takové možnosti nestačí. Pokud na nařízené jednání nedorazíte, ani nepošlete důvodnou omluvu, bude na místě konstatováno, že vám bylo doručeno, lhůta pro přípravu zachována, že jste se nedostavil bez omluvy, a pokud nejde o věc, kde by z hlediska podstaty sporu byla vaše osobní účast nezbytná, tak si to tam v klidu upečou bez vás. Nejde-li o bagatelní spor, budete sice moct podat odvolání, ale vzhledem ke koncentraci řízení budete mít dost omezenou možnost přijít s něčím novým, co jste dosud v řízení neuplatnil. Naopak s tou replikou si nemá smysl dělat hlavu, pokud na jednání dorazíte, můžete vše, co k tomu ještě chcete říct či navrhnout, učinit tam, nebo si po poučení o koncetraci vyžádat dodatečnou přiměřenou lhůtu.

Obecně ale platí, že těmi procesními tanečky toho moc nedosáhnete (zejména pokud se to učíte za pochodu). Zaměřil bych se spíš na meritum věci a pokud žalobou uplatněný nárok sám považujete za (částečně) důvodný nebo vaši případnou obranu za beznadějnou, asi nemá smysl umělým protahováním řízení jen šroubovat nahoru náklady, které ve finále půjdou za vámi. Naopak, pokud to považujete za neopodstatněný nárok a věříte si, má smysl na to jednání dorazit a všechno to tam vybalit, případně není-li to úplně přímočaré, přibrat si na to advokáta, nebo to aspoň s nějakým právníkem předem konzultovat, ať na tom jednání nejste za úplného pitomce.
« Poslední změna: 09 Července 2023, 20:55:26 od hh »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2023, 21:56:04 »

Díky za vyčerpávající popis. Vlastně o advokátovi jsem přestal kdysi přemýšlet, ale na tu osobní pozvánku by nejspíš dával smysl. Jinak pro pochopení, resp. spíše ukojení zvědavosti, celý případ je v zásadě o ne úplně korektní výpovědi energetické společnosti. V zásadě jsem se odstěhoval, čím z logiky věci zaniklo odběrné místo, nicméně dodavateli se nelíbí, že místo korektní výpovědi, resp. žádosti o ukonční odběru bylo odběrné místo "ukradeno" tak, že jsem novému nájemníkovi dal plnou moc k přepisu. Vyměnili jsme si několik mejlů a v zásadě po posledním, ve kterém jsem uvedl pár odstavců po konzultaci s právníkem, mi došlo pouze potvrzení o přečtení, ale už reakce žádná.

Následovala předžalobní výzva od jejich právního zástupce (tady už si nejsem jist, jestli to bylo doporučeně s vhozením nebo obyč dopis), který jsem vyignoroval. Více méně protože jsem to považoval za pokus situaci vyřešit alternativně, aniž by se museli zabývat tím posledním mejlem.

Následně dorazil platební rozkaz, na který jsem posílal odpor a vyjádření přes datovku osvč a zároveň zkusil opět kontaktovat původní firmu. Ti se po pár dnech ozvali, že se omlouvají, že došlo k lidské chybě, díky čemuž se zpráva nezprocesovala, nicméně ve zkratce, že je žádné vyjádření nezajímá, jede se podle smlouvy a mám týden na zaplacení (čímž vlastně rozbili celý proces a zajímalo by mě, co by se vlastně stalo, kdybych skutečně zaplatil).

Následovala reakce právníka protistrany na moje vyjádření, což bylo první vhození, na které jsem nijak nereagoval. Moje předchozí reakce byla, že jsem se celou situaci řešit snažil, ale k soudu to dala protistrana, takže by si měla nést náklady. Jejich právník na to reagoval, že tu byla ta vyignorovaná předžalobní výzva, což mi právě úplně nesedí do vlastní argumentace, a sic nemám důkazy, pokud bych konkrétně u tohoto pozdravu prokázal (podepsané potvrzení o převzetí ne mnou), že ten dopis skončil kdoví kde, mohl bych argumentovat, že pošta tady evidentně nefunguje i ta předžalobní výzva skončila kdovíkde.

Smlouva obsahuje dost kostrbaté penále, na které dojelo už i pár lidí z mýho okolí (ti jen slepě zaplatili) a moje argumentace je, že konkrétně toto penále má pokrýt ztrátu způsobenou přepisem odběrného místa, nicméně jelikož jsem se jednoduše odstěhoval, k žádné škodě dojít nemohlo, čili jde pouze o to jakým způsobem byla smlouva ukončena. Dle vyjádření právníka je, po srovnání konkurence, tento způsob ukončení zcela běžný, nicméně k soudu úplně jít nedoporučoval, protože ten výsledek může být neodhadnutelný.

Což vlastně dává smysl, teď mám dva měsíce na to vymyslet, jestli dává smysl tam vůbec jet, případně jestli tam poslat jen právníka, nebo tam být rovnou ve dvou. V zásadě úplně nepočítám s tím, že bych vyhrál, ale kdyby ano, mohl by to být dobrý plivanec korporátním mrdkám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2023, 22:41:43 »

V zásadě jsem se odstěhoval, čím z logiky věci zaniklo odběrné místo,
Tak možná v říši za zrcadlem, v této realitě ani náhodou.

nicméně dodavateli se nelíbí, že místo korektní výpovědi, resp. žádosti o ukonční odběru bylo odběrné místo "ukradeno" tak, že jsem novému nájemníkovi dal plnou moc k přepisu. Vyměnili jsme si několik mejlů a v zásadě po posledním, ve kterém jsem uvedl pár odstavců po konzultaci s právníkem, mi došlo pouze potvrzení o přečtení, ale už reakce žádná.
Ďábel bude ukryt v detailu, ale pokud jste ukončení odběru řešil tak, že jste někomu dal plnou moc a dál se o to nestaral, tak nevím, čemu se divíte. Pokud jste to následně přecijen řešil nějakými maily (po konzultaci s právníkem) a zároveň tvrdíte, že teď vám právník (stejný nebo jiný?) neradí pokračovat ve sporu, tak to řešení asi mělo nějaké mouchy.

O co je vlastně ten spor, jaký je základ částky, kterou chce dodavatel energií zaplatit? Pokud cena elektřiny, kterou tam nový obyvatel bytu odebíral po vašem odstěhování, tak asi nemá smysl se kočkovat s dodavatelem, ale vyrovnat si to mezi sebou (klidně po zlém, pokud umíte prokázat, např. nějakým předávacím protokolem, kdy jste se fakticky odstěhoval a kolik bylo na elektroměru, nebude problém důkazní břemeno unést). Pokud šlo o smlouvu na dobu určitou a byla tam nějaká sankce za předčasné ukončení a tu teď dodavatel chce, tak jste si měl tu smlouvu pořádně přečíst. Pokud tvrdíte, že je to "kostrbaté", tak opět, bez znalosti detailů těžko soudit, ale čistě z toho, že vám někdo, kdo ty detaily viděl, nedoporučuje ve sporu pokračovat, odhaduju, že až tak sporné to nebude. Neznám regulativu do detailu, ale AFAIK neexistuje nic, co by nutilo umožnit předčasnou výpověď smlouvy na dobu určitou bez sankce jen na základě změny vztahu zákazníka k odběrnému místu. Obvykle je ale v těch smlouvách možnost buď pokračovat ve smlouvě na jiném odběrném místě, nebo stávající smlouvu převést na nového zákazníka, a v obou těchto případech pak není uplatněna sankce za předčasné ukončení. Ale to předpokládá to řešit ve chvíli, kdy to je relevantní ...
« Poslední změna: 09 Července 2023, 22:43:28 od hh »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 641
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2023, 23:52:38 »

"Zaniklo-li zákazníkovi odebírajícímu elektřinu z hladiny nízkého napětí nebo s roční spotřebou plynu do 630 MWh vlastnické nebo užívací právo k odběrnému místu, je oprávněn bez postihu vypovědět závazek ze smlouvy o dodávce elektřiny nebo plynu nebo závazek ze smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny nebo plynu. Výpovědní doba činí 15 dnů a počíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení oznámení výpovědi závazku ze smlouvy držiteli licence."
Zák. 458/2000 Sb., par. 11e.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 641
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #7 kdy: 09 Července 2023, 23:55:34 »

Jinak z toho popisu vůbec není jasné, o co jde. Míněno z hlediska práva.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #8 kdy: 10 Července 2023, 00:47:35 »

Eric: Vida! Však píšu, že tuhle regulativu neznám, a tohle je koukám relativně čerstvá novinka podle velké novely 362/2021 Sb. Ale jestli ta věc je teď u soudu, tak klidně žalovaná pohledávka, ať už je její základ jakýkoliv, mohla vzniknout i před 1.1.2022. A zároveň to, že možná pan P. mohl smlouvu bez sankce vypovědět, mu nemusí být moc platné, pokud to neudělal vůbec nebo blbě (např. doručoval jinak, než je pro dispozice se smlouvou ujednáno ve VOP, nebo z toho nebylo vůbec patrné, že jde o výpověď z důvodu pozbytí užívacího práva k odběrnému místu).
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 641
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #9 kdy: 10 Července 2023, 01:19:58 »

To bohužel bez příslušných dokumentů nezjistíme.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #10 kdy: 10 Července 2023, 15:01:22 »

Já myslim, že tohle už je celkem jedno, v zásadě jsem to nechal k soudu doplout cíleně s tím, že jsem doufal, že jim dá přes prsty, vzhledem k tomu, že dělají něco, co ostatní nedělají. Místo toho, aby jednali proklientsky a v momentě, kdy jim přišla žádost o "krádež" odběrného místa, mohli zavolat nebo napsat wtf a řešit to, jak to řeší ostatní poskytovatelé. Místo toho rovnou napsali fakturu a i při pokusech o vysvětlení to rovnou poslali k soudu, protože smlouva a nezájem.
Jestli je zájem, budu informovat, jak jsem dopadl :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #11 kdy: 10 Července 2023, 17:14:53 »

[...] v momentě, kdy jim přišla žádost o "krádež" odběrného místa, mohli zavolat nebo napsat wtf a řešit to [...]
Obávám se, že proklientský přístup nezahrnuje automaticky služby psychiatrické léčebny. Když přijdu do baru a zahájím objednávku hláškou "nechceš přes hubu?", tak nejčastější reakce sice asi bude otázka, jestli jsem v pořádku a nepotřebuju pomoct (něco jako to vaše "wtf nebo zavolat"), ale neřekl bych, že tam, kde místo toho přes hubu dostanu, by nebyli dostatečně proklientští.

Ve sporu tatar v. korporátní mrdka fakt nevím, jakou si zvolit stranu, asi bych si spíš jen objednal kávičku.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2023, 16:52:46 »

hh: sorry, ale doufal jsem, že ten nadnesenej tón je z toho zřejmej .. je snad doufám jasný, že jsem to v podobným duchu neposlal oficiálně, takže jestli má někdo zájem, klidně sem tu dvoustránkovou slohovku postnu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #13 kdy: 03 Srpna 2023, 21:52:54 »

Ve sporu tatar v. korporátní mrdka fakt nevím, jakou si zvolit stranu, asi bych si spíš jen objednal kávičku.

 ;D ;D

Kdysi to podobně zkoušel Centropol. Odstěhování (včetně změny trvalého bydliště) nebral jako závažný důvod k ukončení smlouvy. Dokonce zkoušel, ať se nové místo bydliště přehlásí k nim. Jinak smlouva platí.

Stačilo pár asertivních emailů a do kopie ERU, zda je toto jednání v pořádku. A šlo to i bez sankce 15k.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2023, 00:00:18 »

Dobrej tip, do soudu sedm týdnů, tak si s nima asi pár mejlů vyměním.
IP zaznamenána