30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 216647 krát)

qeebee

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #120 kdy: 30 Září 2014, 19:24:41 »

Zorganizujeme sraz účastníků 30km, sejdeme s v Židlích a napácháme pár set přestupků ježděním sem a tam, pak je rozsekáme :)

To jsem mel presne na mysli.

OK, šel bych do toho, byť to mám do té prdele asi 300 km. Podmínkou je, že mě bude zastupovat, nebo aspoň mentorovat Concorde.   ;)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #121 kdy: 30 Září 2014, 20:42:30 »

Nemam to extra daleko, ze bych provetral moto?  :P
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #122 kdy: 05 Listopadu 2014, 17:45:37 »

Tematicky to sem nepatří, ale jde o naše oblíbené Židle, tak jen taková malá vsuvka.

Přišel od nich papír, že zastavili řízení o správním deliktu podle § 76 odst. 1 písm. f) přestupkového zákona (prekluze).

To jsou ale debilové, co?

Jen pro zajímavost - provozovateli udělili pokutu příkazem, načež podal odpor. Po odporu následovalo sdělení o zahájení SprDel a předvolání. V tu chvíli se jim na šňůře udělal uzel.

11.8.2014 jsem jim za provozovatele doručil čtyřboj 1) Oznámení zvolení zmocněnce, 2) Vzdání se práva účasti na ústním jednání, 3) Námitka podjatosti 4) Žádost o poskytnutí informace.
Námitka podjatosti byla zamítnuta bleskově - 20.8.2014.
Pak měli dva a půl měsíce času na vydání rozhodnutí - a neudělali už nic.

Podporuje to mou teorii, že v Židlích poté, co párkrát tvrdě narazili, rezignovali na řešení potížistů a kasírují jen ty, co cálují ochotně a bez keců. Když už to dotáhli až do fáze příkazu a SprDele, tak to vyrozumění o seznámení se spisem a vydání rozhodnutí (okopírování příkazu) by je už nezabilo. Ne - vysrali se na to. Proč ztrácet čas, který lze využít k rozesílání výzev  :)
« Poslední změna: 05 Listopadu 2014, 17:49:56 od jkraus222 »
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #123 kdy: 05 Listopadu 2014, 20:03:20 »

Jestli se můžu zeptat , jakým blábolem vám zamítli námitku, podržel je nadřízenej nebo vymsleli nějakej blábol? Jinak nepochybně máte pravdu, nač zabíjet čas s jedním potížistou, když můžou rozeslat třeba 30 výzev s 50% bonitou.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #124 kdy: 05 Listopadu 2014, 21:37:53 »

Popravdě, i ta podjatost, co jim posílám, je blábol  :) Ona když objektivně podjatost neexistuje, tak ji nejde nijak vyargumentovat. A mně ani nejde o to, aby uznali, že je úředník podjatý, ale o tahání času, než nadřízený orgán o té podjatosti rozhodne  8)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #125 kdy: 06 Listopadu 2014, 07:41:05 »

Tak ono blábol neblábol, sami si jo do systému integrovali, tak at si ji užijou na plný koule.  ;D
A když to natáhne čas, tak proč ne. Vím, že to sem nepatří, ale vždycky když čtu že někdo vyhrál, tak mě letí hlavou, jak asi vypadal ksicht ouřady, kterej se s tím musel poprat. A obzvlášt, když dostane na stůl lidovou slovesnost od Concorda  ;D nebo argumentačně neprůstřelnej matroš. Na sociálce sou z toho třeba tak vykolejený, že ani neodepisujou a rovnou dělaj co maj.  ;D
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #126 kdy: 06 Listopadu 2014, 08:51:50 »

Tématika námitky podjatosti by vydala prakticky na vlastní vlákno. Moje zkušenosti jsou, že při podání obecné námitky podjatosti používají správní orgány čistě copy paste přístup, s tím, že mi ocitují ustanovení správního řádu a pár dalších slintů na téma objektivního rozhodování. Ovšem v okamžiku, kdy se podaří díky okolnostem případu najít slabé místo (zpravidla nějaký krok úředníka, který nepostupuje jak by měl), se situace mění. Prakticky jakákoli rozumná argumentace orgán paralyzuje. Většinou se točím na následujících bodech: dodržování lhůt při pozvání k ústnímu jednání (lhůta 5 dnů od doručení pozvání), snaha sfouknout seznámení se spisem před vydáním rozhodnutí společně s ústním jednáním apod.

V mém posledním případě se úřad pokusil o poslední zmiňovaný bod, po námitce podjatosti je to od července bez reakce, prekluze v prosinci, zatím se úřadu ještě nepodařilo provést ústní jednání.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #127 kdy: 06 Listopadu 2014, 09:15:47 »

Zrovna dneska mi přišlo zamítnutí námitky podjatosti od KrÚ Středočeského kraje (už po měsíci, nějak rychle!) a jejich hlavní argument spočívá (kromě citací zákona) v tom, že pokud by uznali námitku podjatosti tohoto konkrétního úřadu, museli by uznat podjatost každého úřadu. A proto námitku podjatosti zamítají. Logicky to sice kulhá na obě nohy, ale cíl to splnilo, prekluze nastane za 10 dní, čili game over.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #128 kdy: 06 Listopadu 2014, 09:51:55 »

... jejich hlavní argument spočívá (kromě citací zákona) v tom, že pokud by uznali námitku podjatosti tohoto konkrétního úřadu, museli by uznat podjatost každého úřadu. ...

A přitom by stačilo tak málo - aby veškeré pokuty vybrané městapem a obecními úřady nebyly příjmem obce, ale příjmem státního rozpočtu. :)
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #129 kdy: 06 Listopadu 2014, 12:21:38 »

rmk - souhlasím. Ale to bych pak předpokládal značné ochabnutí aktivity správních orgánů, protože by tam chyběla motivace a tlak přímých nadřízených  ;)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #130 kdy: 06 Listopadu 2014, 15:09:14 »

přesně to jsem na jedné obci říkal, pitomcům. Když mi říkali, že všechny obce to mají jako příjem a kam jinam by to mělo jít.
říkám jim - dejte pokuty na invalidy, na charitu, na dětské domovy.... kamkoli jinam, než do kapsy obce.

A vidělo by se, jak moc jim jde o dopravní situaci a nebo o  čtvrtletní prémie plus desátky firmám prodávající kamery.

čuměli jak vyorané myši a já je v tom nechal
IP zaznamenána
Concorde

Mirek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Židlochovice, lvl 2
« Odpověď #131 kdy: 20 Listopadu 2014, 12:50:23 »

V Židlochovicích se poučili z krizového vývoje a výbor přijal opatření. Moc si s tím přiznám se nevím rady.

Po klasické výzvě k zaplacení nebo udání, provozovatel udal mého "kamaráda" z Mnichova, včetně data narození, toho času přechodně u mě. Úřad mu doručil FIKCÍ předvolání, kterého se pochopitelně neúčastnil.

A teď změna:

Národní výbor vydal Příkaz o Vině provozovatele. ....Správní orgán aniž zahájil řízení o přestupku, věc odložil, neboť nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující zahájit řízení proti určité osobě.....
Je doloženo a prokázáno(!), že se provozovatel se dopustil správního deliktu, protože nezajistil.....

Samo plus pokuta plus náhrada škody atd.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #132 kdy: 20 Listopadu 2014, 13:23:12 »

A to opatření má spočívat v čem - že do šablony vložili slova "je doloženo a prokázáno"?  ;D

Zažádejte o kopi spisu - ideálně ihned, ať jim běží lhůta http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Podejte odpor - poslední den lhůty. http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0

Až něco přijde, dejte vědět do soukromé zprávy.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #133 kdy: 20 Listopadu 2014, 13:36:40 »

Tohle vypadá, že v židlích někdo dostal strach, aby nepřišli o kšefty, tak vymejšlej kraviny. Jsem velice zvědavej na další vývoj. Sou jak obtížnej hmyz  ;D
IP zaznamenána

Mirek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #134 kdy: 20 Listopadu 2014, 13:45:39 »

Doložili a prokázali na základě:
1, radarový záznam
2. výpis registrace vozidla
3. Ověřovacím listem
4. Schválením úseku měření rychlosti
5. Výzvou
6. sdělením údajů o osobě řidiče
7. Předvoláním
8. Záznamem o odložení věci
A následuje protiprávní jednání provozovatele, správní delikt....protože provozovatel nezajistil aby nebyl při užití vozidla byly dodržovány....
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14