30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce  (Přečteno 6187 krát)

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil

Ministr chystá nový sazebník
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2016, 09:48:26 »

Je to moc malý.

To si všimli brzo, každej normální člověk to vidí od začátku.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2016, 10:19:58 »

Aha, tak to je jenom žvatlání novinářskýho debila, kterej o tom ví totální hovno a přesto mu to nebrání psát do novin, kde míchá přestupky se SPRDELem dohromady. Už jsem myslel, že se podívají do Německa, kde jsou pokuty výrazně menší a v přepočtu na mzdu nicotný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2016, 10:24:53 »

Aha, tak to je jenom žvatlání novinářskýho debila, kterej o tom ví totální hovno a přesto mu to nebrání psát do novin, kde míchá přestupky se SPRDELem dohromady. Už jsem myslel, že se podívají do Německa, kde jsou pokuty výrazně menší a v přepočtu na mzdu nicotný.
Zrovna jsem chtěl napsat to stejné :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2016, 15:04:53 »

Citace
Za část průtahů ale mohou sami řidiči. Pozoruhodný úhel pohledu na přestupky nabídl Milan Janča z odboru dopravy Městského úřady Klatovy. Tam evidují kolem tisícovky přestupků ročně.
„V současné době nesouhlasí s přestupkem 60 procent lidí, což pak kompletní vyřešení prodlužuje,“sdělil Janča. Jinými slovy, jen menšina v Klatovech uzná chybu bez řečí a zaplatí.
Deset procent lidí se podle Janči dokonce odvolá k nadřízenému úřadu.

Ta drzost.. lidi si dovolují nesouhlasit s obžalobou! A někteří.. považte.. dávají odvolání!
Místo aby na úřadě padli na kolena před pánem velkomožným a prosili o slitování a pak vysolili pokutu s tuzérem pro úředníka.

Ale 60 procent nesouhlasí a jen 10 dává odvolání.. a když už nesouhlasí tak odvoláním nemají co ztratit.. vidím ještě hodně prostoru pro naší osvětu.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2016, 18:32:23 »

Ale 60 procent nesouhlasí a jen 10 dává odvolání.. a když už nesouhlasí tak odvoláním nemají co ztratit.. vidím ještě hodně prostoru pro naší osvětu.

Není na druhou stranu už 60 procent nesouhlasů (i kdyby pak nakrásně vyměkli) velmi pozitivní číslo? (nedivil bych se tedy, kdyby si to chlapec v rámci dramatizace a náročnosti svýho poslání maličko nadsadil).
Myslím hlavně v kontextu toho, na jakou odezvu veřejnosti narážíme v našem okolí a nebo ve všech diskusích pod články s dopravní tématikou?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2016, 16:45:02 »

Jo to je pozitivní.
Když se víc těch nespokojených bude bránit tak se úřadům pokutičkový byznys položí..
I když to jsou jen Klatovy a jinde to může být úplně jinak.


Myslím hlavně v kontextu toho, na jakou odezvu veřejnosti narážíme v našem okolí a nebo ve všech diskusích pod články s dopravní tématikou?

Tak protože to jsou čísla těch obviněných. Většině to začne vadit až když dostanou pokutu zrovna oni. Dokud dostává někdo jiný tak to neřeší nebo se ještě radují.
Zastánci boje proti pyrátům jsou hlavně z těch na které v poslední době pokutička nevyšla.
A ti největší mudrlanti o dodržování pravidel provozu nemívají ani auto ani řidičák.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2016, 01:12:59 »

Zastánci boje proti pyrátům jsou hlavně z těch na které v poslední době pokutička nevyšla.

Tak to se velmi mýlíš.  Mnoho je tak pitomejch, že se chovají "chlapsky" a platěj. Jednoho vyfotil radar, ke kterýmu jsem tady někde viděl smlouvy, které prokazovaly nezákonnost (fakticky měřili STBáci z CzechRadaru). Tak mu to říkám a nabízím pomoc. No a co myslíte - bavíme se asi po měsíci a povídá, tak jsem jim poslal to pětikilo (myslel tím odpustek) pozdě a vrátili mi to, ale vyzrál jsem na ně - šel jsem tam a už to za pětikilo nebylo a chtěli dva litry...tak jsem se udal a zaplatil jsem...nevěřícně na něj čumim a říkám, ale to máš za body, proč si to tedy za stejný prachy nenechal dojít na sprdel...a on na to - no přece se nebudu zapírat a to by prej trvalo eště měsíc a já to chtěl mít za sebou....jo a ta paní co mi to poradila byla hrozně milá....

Upřímně jsem se šel málem poblít z toho s čím se to kamarádím...... 

A aby tomu nebylo dost, tak za cca čtrnáct dní říká...tak jsem měl dneska smůlu - telefonuju a jedu bez pásů a najdnou policajt...ale byl hodnej...pokecali jsme a dal mi jenom pětikilo bez bodů - za pásy a telefonování to je dobrý ne ? a já říkám co bylo na bloku - a on no pásy a telefonování - já řákám no tak to musí být za body -a on na to  ale ten policajt říkal, že oni body nedávají - to jedině obecní úřad.............. no já na to - hochu ty budeš za chvíli chodit pěšky - a on na to ....aha...no...nee to já už si dám aspoň pozor :)

No nepraštili byste ho ?
« Poslední změna: 20 Ledna 2016, 01:14:45 od pk202 »
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2016, 08:34:07 »

Pomoci lze komukoli. Má to však jednu jedinou podmínku. Musí o pomoc stát. Nelze pomáhat komukoli proti jeho vůli.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2016, 09:09:32 »

No nepraštili byste ho ?
Ne, Darwin se o něj postará. Upřímně, když je někdo takhle blbej, tak bůhví, jak se chová na silnici. Fakt mi nebude líto, jestli se nakonec sám na chvíli odklidí.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #11 kdy: 20 Ledna 2016, 09:43:13 »

...
No nepraštili byste ho ?

Jistě a ještě na člověka kouká jako na lumpa, který nemá koule se přiznat a postavit se tomu, že udělal "chybu" :-D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #12 kdy: 20 Ledna 2016, 09:54:52 »

No nepraštili byste ho ?
Ne, Darwin se o něj postará. Upřímně, když je někdo takhle blbej, tak bůhví, jak se chová na silnici. Fakt mi nebude líto, jestli se nakonec sám na chvíli odklidí.

Mam osobni zkusenost, ze IQ pod 90 neznamena jistotu, jen IQ nezodpovida, za vase preziti.
Strach, lakota, snaha neriskovat a dalsi vlastnosti dokazi osobu od darwina uchranit - znam nemalo takovych pripadu.

Nehlede na to, ze darwin musi zafungovat do spozeni potomstva, bohuzel ani toto nefunguje.
Pokud verite, ze IQ se dedi. Osobne to spise vnimam, ze mozek je neuronova sit urcitych vlastnosti(ta je dana vyrobou a omezujici faktor pro programovani), ktera se behem casu programuje(vychova, zkusenosti) - lepsi vzdelani od rodicu, ale z debila A.E. neudelate.

Take znam spoustu lidi, kteri jsou napriklad velmi naivni i pres znacne IQ a dosazene vzdelani, diky nedostatku zivotnich zkusenosti, cesticku jim proslapli rodice.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #13 kdy: 20 Ledna 2016, 09:58:43 »

Zastánci boje proti pyrátům jsou hlavně z těch na které v poslední době pokutička nevyšla.

Tak to se velmi mýlíš.  Mnoho je tak pitomejch, že se chovají "chlapsky" a platěj.

No to jo.. tak když 60 procent nesouhlasí tak tam pořád je těch druhých 40.
Ale z těch co v poslední době žádnou pokutu nedostali nebo dokonce vůbec neřídí auto tak kolik bude nesouhlasit s tím že někdo dostal pokutu za nesmyslný přestupek? Určitě ne 60 procent.

Zastánci názorů že by se ve městě mělo jezdit maximálně 30 a podobně většinou auto řídit neumějí.


A aby tomu nebylo dost, tak za cca čtrnáct dní říká...tak jsem měl dneska smůlu - telefonuju a jedu bez pásů a najdnou policajt...ale byl hodnej...pokecali jsme a dal mi jenom pětikilo bez bodů - za pásy a telefonování to je dobrý ne ?

Ten je tak slušnej až z toho bude mít zákaz řízení za chvíli  ;D

Ale zas.. někteří sice na sobě nechají dříví štípat, ale když to tak bude pokračovat tak se jednou ucho utrhne.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MF Dnes - Neférové pokuty, tresty za rychlost se liší i o tisíce
« Odpověď #14 kdy: 20 Ledna 2016, 17:58:16 »

Mam osobni zkusenost, ze IQ pod 90 neznamena jistotu, jen IQ nezodpovida, za vase preziti.
Strach, lakota, snaha neriskovat a dalsi vlastnosti dokazi osobu od darwina uchranit - znam nemalo takovych pripadu.
Nemyslel sem že se zrakví, ale stačí, aby jezdil jak idiot a překážel ostatním. Když se vlastní blbostí vyboduje, tak na chvíli o jednoho míň.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky