30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklista na kole strčil do holčičky. Hrozil mu rok vězení, dostal pokutu 1 euro  (Přečteno 6247 krát)

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

No tyvole! Tohle udelat memu diteti, tak bych nikde zadnou stiznost nedaval, a chlapek by se plazil domu po brise.

A na toho soudce nemam slusneho slova. Nevim jestli holandske pravo uziva statut precedensu, ale tenhle rozsudek vypada spis jako povzbuzeni, aby to priste udelal zas. Za utok na dite odsoudit na pokutu 1€? No nekopni si!
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Nemyslím si ale, že to udělal schválně. Měl co dělat, aby se vyhnul, nebude schválně riskovat pád z kola.
« Poslední změna: 06 Března 2021, 19:17:07 od alo.is »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Vec nazoru. Ja myslim ze to schvalne bylo. O cem smysl diskutovat nema je to, ze skusil utect, a nepresvedcil se zda-li neni dite zranene a nepotrebuje pomoc!

Uz jen za utek z mista nehody bych poslal cloveka brucet! To je obrovska svinarna. Kolikrat staci zastavit krvaceni, nebo povytahnout zapadlej jazyk, a clovek muze zit. A misto toho nakej parchant jednoduse utece...
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Za to mel dostat holi do spic parchant jeden. Samozrejme ze to bylo schvalne, nebo je tady snad nekdo kdo vystrkuje koleno behem jizdy na kole do strany? Jen kdyz chci nekoho srazit. Panu soudci by taky neskodilo odkopnout jednu kolenem do kebule aby se mu rozsvitilo...
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

No nevím, zkuste si sami někdy takhle při jízdě na kole strčit do někoho kolenem a uvidite, že spadnete a to se ani nemusíte při tom ještě někomu vyhýbat. Jízdní kolo je velmi vratké. Já chtěl takhle jednou odkopnout psa, co na mně dorážel a nešlo to, musel jsem zastavit.
« Poslední změna: 06 Března 2021, 20:50:19 od alo.is »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Kolik asi tak vazi dospelej clovek s kolem, a kolik takove male dite? Srovnej si ty hmotnosti, pridej fakt ze cyklista ten naraz cekal a to dite ne, a pak pochopis proc naraz kolenem srazil dite k zemi a cyklistem ani nezakejval...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Prehral jsem to asi 20x a ja furt nevidim jestli cyklista mel v umyslu opravdu dite jen nakopnout, nebo ho chtel jen drzet dal od kola a nejak se mu to uplne nepovedlo (kdyby udelalo dite krok vedle a cyklista se s ditetem rozplacnul nebo se mu namotalo do kola - ruka v kole nebo retezu nic moc - tak na tom snehu budou nasledky horsi), nejak to asi neodhadl a dopadlo to jak to dopadlo. Navic kdyz vidim kolik mel cyklista mista tak mozna nejake "podklouznuti" i cekal a dal tam radsi koleno. Cyklista nejsem, takze nevim. Kazdopadne jel krokem, houkal a dle clanku na sebe i slovne upozornil. Ja bych to v tomto pripade tak cerne nevidel, i kdyz to z videa vypada efektivne. Nema nekdo odkaz na nejaky clanek kde se k tomu vyjadruje i cyklista?

Ja jsem asi ten posledni kdo by chtel cyklisty obhajovat, ale proti tomu jak se bezne chovaji agresivne, slehaji kolama o zem a ukopavaji zrcatka je tohle celkem legrace.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil

Ten umysl mu z videa asi nikdo neprokaze. Udelal blbe, ze odjel no.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Tak hlavně pokud vidím malé dítě, tak kolem něj nikdy nepojetu takto bezohledně okolo. Malé dítě může udělat cokoliv a z nenadání se někam rozběhnout. Zastavit pro něj nebyl sebemenší problém.
Video jsem si taky několikrát pustil a podle mě to byl čistý úmysl. Kdyby chytal balanc, tak tam bude těch pohybů víc, né jen vystrčení kolene.
Se divím totmu tátovy, že ho kolem nechal jen tak projet. Mě by se zatmělo a z toho kola bych ho sundal jak by jel okolo.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil

A nemel SPD, ktere se snazil vycvaknout?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

...
Se divím totmu tátovy, že ho kolem nechal jen tak projet. Mě by se zatmělo a z toho kola bych ho sundal jak by jel okolo.

To bych bral jako logický důvod, proč ujel pryč. Mohl se obávat pomsty rodičů.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Cyklo.... vyjel ze zatacky, ale ani ho nanapadlo ze by pribrzdil nebo zvolnil kdyz videl lidi a mel na to dostatek casu, slapal jak dement dal s tim ze hulakal na pesi. Ja bych ho z toho kolecka pote co by mi odkopnul dceru nebo vnucku sundal taky. Nejvic mne stve ze ti bezmozci nemaji ani naznak nejake ohleduplnosti a neni nic co by je dokazalo umravnit.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Cože? Na videu je jasně vidět, že jí objížděl skoro krokem a to je kolo hodně vratké při tak pomalé rychlosti. Navic tam byl snih.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil

Zcela jednoznačný úmysl. Kdyby to bylo "omylem" tak první instinkt každého omylu je OMLUVIT se, zejména když dospělý srazí dítě. Jel naprosto v klidu dál, ani se neohlídl. Zcela jasný důkaz psychopatického chování "dosáhl jsem čeho jsem chtěl, následky pro ostatní jsou mi u zadele".
IP zaznamenána