30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz předjíždění  (Přečteno 1989 krát)

emil007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Zákaz předjíždění
« kdy: 24 Května 2021, 13:18:28 »

Před měsícem jsem byl vyzván k označení řidiče za přestupek z 2.5.2020 nerespektování Zákazu předjíždění + předjíždění bezpřestředně před přechodem pro chodce a vodorovné dopravní značení V13 Šikmé rovnoběžné čáry a V5 Příčné čáry souvislé na základě postoupeného spisu PČR v místě úsekového radaru. Jako řidiče jsem označil sebe. Nyní mi přišlo předvolání k ústnímu jednání k výše uvedenému přestupku.
Mohu požádat o radu jak se mám vyjádřit, abych dostal co nejnižší trest. Eventuálně mohu změnit výpověď o identifikaci řidiče?
Nevím z čeho vycházejí, mohu se však domnívat, že ze záznamu kamery předjížděného vozu?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2021, 13:46:43 »

Ja si myslim, ze jste si ted vzpomnel, ze jste vlastne neridil vy. Klidne jim to poslete pisemne. Pokud se udajny prestupek stal 2. 5. 2020, (znalejsi jiste potvrdi ci opravi) uz neni co resit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2021, 14:06:24 »

lol, jak píšete, nejspíš vás někdo nabonzoval dashcamem, teeeoreticky možná nějaká kamera ve městě a aktivní měšťák u kamerového systému? :D

Zbytečná chyba v tomto případě bylo již samotné označení sebe sama, u tohoto přestupku nemohou sankciovat provozovatele, takže kdybyste odmítl cokoliv sdělit, máte vyřešeno. Ale máte štěstí, proběhlo-li přiznání mimo správní řízení (což principialně muselo), nemohou ho použít jako důkaz. Tudíž stačí se znovu nepřiznat a ideálně jim i explicitně sdělit, že vy jste to neřídil a jste z toho venku.

O žádném nízkém trestu ani neuvažujte, nebude žádný.

V praxi můžete na ústní jednání zajít a nahlédnutím do spisu zjistit všechny informace o tom, kdo a jak vás nabonzoval. K ÚJ a nahlížení do spisu taky můžete užít zmocněnce. Z mého čistě právně diletantského úsudku bych nedoporučoval na UJ chodit osobně, protože byste mohl být na záznamu úředníkem rozpoznán a problém by byl na světě. Na Vašem místě bych se vyjádřil písemně, nebo užil zmocněnce.
« Poslední změna: 24 Května 2021, 14:10:23 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2021, 14:19:03 »

Pro jistotu sem nahrajte, co vám dorazilo.
Předběžně bych ale souhlasně s kolegy shrnul vaše postavení tak, že písemným vyjádřením, kde si vzpomenete, že jste neřídil, by to měl být game over.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2021, 14:37:39 »

Já bych dokonce řekl, že lze i předvolání k ÚJ úplně ignorovat. Ale jen za předpokladu, že jste něco v popisu situace nepopletl nebo nezapomněl.
IP zaznamenána

emil007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2021, 15:02:38 »

Stačí napsat, že jsem to vozidlo neřídil nebo musím označit někoho, kdo ho řídil? Dokumenty nahraju.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2021, 15:10:26 »

Ze nekdo vozidlo ridil je jasne (vozidlo se pohybovalo). Jako domnely ridic vite jen to, ze jste vozidlo neridil vy. Jako provozovatel jste povinen vedet kdo. Ale uz nejste povinen to sdelovat uradu.
IP zaznamenána

emil007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2021, 15:44:45 »

Výzva :
http://imgway.cz/s/2tKE
http://imgway.cz/s/2tKF

Oznámení o zahájení řízení o přestupku a nařízení ústního jednání :
http://imgway.cz/s/2tKG
http://imgway.cz/s/2tKH
http://imgway.cz/s/2tKI
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2021, 15:45:58 »

Myslím, že v současné fázi je bezpředmětné sdělovat kdo to ve skutečnosti řídil (či nad tím vůbec přemýšlet) a i sdělovat úřadu "Nepovím vám, kdo to řídil!".

Už jste pověděl, nyní jste obviněný vy (bez dalších nahraných materiálů těžko soudit, ale předpokládám, že s vámi buď bylo zahájeno správní řízení, nebo se bude zahajovat na základě Vašeho podání vysvětlení; ale pokud jste byl skutečně pozván na ústní jednání (jak píšete) a vaše sebe-udání bylo akceptováno jako podání vysvětlení, tak už to SŘ být musí). Já osobně bych si neodpustil Číkusovinu ve smyslu "Doufám, že je správní orgán obeznámen s § 137 (4) SprŘ. a proto očekávám brzké zastavení řízení pro důkazní nouzi." :D

Jeli tomu skutečně tak, tak jste již v pozici obviněného a místo sdělování kdo jiný řídil (nebo odmítání sdělení osoby řidiče s odkazem na LZPS) stačí prosté "Nebyl jsem řidičem daného vozidla v době, kdy mělo dojít k přestupku.", či něco v tomto duchu.

EDIT: OK, psal jsem to dřív, než jste postl dokumenty. Čili správní řízení běží, vy jste obviněný, ale oni nemají důkaz. Na ústní jednání bych se jim vykašlal a zaslal bych jim vyjádření s tím, že jste neřídil.
« Poslední změna: 24 Května 2021, 15:55:33 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

emil007

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz předjíždění
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2021, 17:10:09 »

Díky moc za cenné rady

Napsal jsem tedy datovkou :

Dobrý den, vzhledem ke skutečnosti, že se daná událost stala před rokem a vlastním více osobních vozů, jsem
si vzpomněl, že jsem Vámi zmíněné vozidlo neřídil.
S pozdravem
emil007
IP zaznamenána