30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze  (Přečteno 28185 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #30 kdy: 15 Dubna 2015, 10:28:46 »

Adresa toho odboru na magistrátu. Opište to z něčeho co poslali.
A je to i v hlavičce odvolání.

Jméno úředníka tam radši nepište.
Když adresu napíšete jméno/úřad/ulice/město tak se to může splést s dopisem pro bezdomovce.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #31 kdy: 15 Dubna 2015, 14:22:30 »

Presne tak, to se stalo me. Pokud vylozene chcete jmeno, musi byt az pod magistratem a pracovistem, postaci jsou divni a jednou to doruci, podruhe ne..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #32 kdy: 15 Dubna 2015, 15:46:42 »

No a vadilo by to? ;) On své splnil, chyba by byla na jejich straně.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #33 kdy: 15 Dubna 2015, 16:20:48 »

Ne tak uplne. On spatne adresoval.. Asi neni moc dobry to pokouset, hlavne treba v odvolani..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #34 kdy: 15 Dubna 2015, 16:47:20 »

Ano posílám odvolání.... Chci to poslat správně... Do prekluze chybí chvilka tak proč pokoušet zbytečně úředního šimla...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #35 kdy: 01 Května 2015, 00:48:41 »

Ne tak uplne. On spatne adresoval.. Asi neni moc dobry to pokouset, hlavne treba v odvolani..

Ale dyť v adrese bylo vše podstatné. Je snad někde stanoveno, že jméno musí být až po označení orgánu (firmy)? To je přece neschopnost doručovatele. Když mi někdo píše a dá jméno a až pak firmu, tak doručovatel přijde k adrese a tam nevidí jméno, ale pouze firmu a stejně to umí doručit. Takže tedya je to chyba doručovatele a stejný výsledek, jako když bych napsal nejdříve úřad, úsek, jméno atd. a následně by to doručovatel hodil do koše.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #36 kdy: 01 Května 2015, 09:48:26 »

Při komunikaci s úřadem tam jméno nemá co dělat. Jedině kdybychom chtěli napsat konkrétnímu úředníkovi, že je třeba kokot. Jednáme se správním orgánem a nikoli s konkrétním člověkem. Když budeme nejprve psát jméno, tak se opravdu může stát, že to nebude doručeno, protože osoba v místě nebydlí. Zejména u odvolání to rozhodně nedoporučuji.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #37 kdy: 01 Května 2015, 10:08:49 »

U nás v práci má pošta taky problém to doručit když je prvně jméno a až potom firma.

A teď k původnímu téma. Odeslal jsem poštou odvolání kam jsem omylem zapoměl dát poslední stranu s podpisem. Včera jsem si přečetl zprávu, že magistrát rozhodl a tím svoje předchozí rozhodnutí zrušil... Je tento postup v pořádku nebo se proti němu také hodí napsat odvolání ať se trochu zaměstná kraj....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #38 kdy: 01 Května 2015, 12:58:12 »

Foxik:
Napadat formality vlastního uznaného odvolání by bylo složité.
A není to potřeba.. Rozhodnutí je zrušené a to je důležité. V odvolání byly návrhy na další dokazování tak ať se snaží.

A když to ani teď nevzdají a vydají další rozhodnutí "vinen" tak se napíše další odvolání  ;)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #39 kdy: 01 Května 2015, 14:33:51 »

To byla jenom tako zbloudilá myšlenka... Jinak přikládám rozhodnutí jak bude pokračovaní zase napíšu...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #40 kdy: 01 Května 2015, 19:19:43 »

No já v tom vidím novou taktiku proti tomu, že u odvolacích orgánů si to pěkně poleží a stejně se to velmi pravděpodobně vrátí. Může to být i metodické doporučení, aby úřad před tím, než to formálně pošle dál, tak aby sám přezkoumal, zda jsou odvolací důvody relevantní a neobtěžoval tak vyšší vrchnost. Pokud mám pravdu, tak se tento postup začne zhusta opakovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #41 kdy: 01 Května 2015, 19:33:27 »

Byly v tom odvolání uvedeny nějaké návrhy? Jde o to, jestli vůbec mohli uplatnit § 87.

Jinak já bych se proti tomu rozhodnutí rozhodně odvolal, za 2,5 měsíce je prekluze přestupku a odvolačka už to rozhodnutím rovnou zastaví, protože odpovědnost za přestupek zanikne. Současně to odvolání bez poslední strany s podpisem vůbec neměli posuzovat a měli poslat výzvu k doplnění. Naštěstí to pěkně posrali a určitě bych toho využil. 
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #42 kdy: 01 Května 2015, 19:41:51 »

Odvolání které úřad dostal je dole. Tohle byla předposlední verze. Byla tam opravená adresa
« Poslední změna: 01 Května 2015, 19:46:12 od Foxik »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #43 kdy: 02 Května 2015, 01:09:26 »

Chybí tam strana 7 s návrhem. Já tam např. podle případu mezi návrhy píšu, aby správní orgán řízení zastavil, protože skutek, o němž se vede řízení, se nestal nebo není přestupkem. Pak by museli řízení takto zastavit, protože musí plně vyhovět odvolání.   
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #44 kdy: 02 Května 2015, 08:42:06 »

ten návrh na té 7 straně je... Jenom jsem tu stranu zapoměl přiložit do dopisu ;) čekal jsem výzvu k doplnění a úřad místo toho rozhodl že ruší svoje předchozí rozhodnutí...
IP zaznamenána