Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí

(1/7) > >>

Benjemin815:
Zdravím, odmítl jsem zaplatit pokutu za nesvítící světlo SPZ, pravé zadní světlo. Dnes mi přišlo něco na pošlu z uřadu předpokladám že to bude toto, budu informovat dále.
Má hlavní otázka je, chtěl jsem tam zahrát něco na smysl nouzového dojetí z vyhlášky Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 jenže Zákon pro lidi mi ukazuje že vyhláška byla zrušena a nahrazena novou, v té jsem se nikde nedočetl zda se dá na nouzové dojetí stále hrát? Děkuji za odpověd.

ladin:
Co jste navykládal a napsal na místě policajtům? Vůbec nic? Nebo jste přiznal, že jste o nesvítící žárovce věděl?

Benjemin815:
Neřekl jsem nic, nic nesepisovali. Jen že s pokutou nesouhlasím. Ani se mě skoro na nic neptali.

johncreek:
Bývalo by bylo lepší (pro správní orgán hůře rozporovatelné), kdybyste už na místě (ideálně do záznamu) řekl, že jste před jízdou vůz kontroloval a že vše svítilo. To samé budete předpokládám tvrdit v řízení (což je správné řešení), je ale otázka, jestli to správní orgán neoznačí za účelové tvrzení a jak pak v takovém případě postupovat.

Ve váš prospěch hrají 2 věci. Jednak, nevěděl jste, že světlo nesvítí, protože se to muselo stát za jízdy - při kontrole před jízdou svítilo, tedy chybí zavinění. Dále je nutno poukazovat na materiální aspekt, protože když svítí druhé světlo nad RZ a navíc jsou dnes RZ reflexní, nedochází k omezení čitelnosti RZ.

Možná ještě někdo tento můj názor vyvrátí, ale já bych do toho nouzové dojetí netahal. Tím byste přiznával, že jste o stavu věděl a chtěl jste nouzově dojet. Vy jste o tom nevěděl, protože se to stalo za jízdy a nemůžete za takový stav nést odpovědnost.

ladin:
Přesně stejným směrem jsem mířil, v žádném případě nepřiznávat, že se o žárovce vědělo před jízdou. Před jízdou to bylo OK, to jste jim říkal, proto jste s přestupkem nesouhlasil, a co oni napíší později do oznámení, to je mimo Vaší moc. Naopak zmiňte, že na místě nic nesepisovali, takže jste se nemohl vyjádřit písemně. Předpokládám, že nahrávka není ani z jedné strany, že?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi