30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání - viník dopravní nehody  (Přečteno 4350 krát)

tonechces23

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Odvolání - viník dopravní nehody
« kdy: 02 Listopadu 2017, 12:24:49 »

Zdravím. Dnes ráno jsem byl u dopravní nehody a byl jsem označen za viníka.
Ve zkratce. Odbočoval sem přes dva pruhy. Ve vnitřním pruhu zastavilo vozidlo a pouštělo mně-> najel jsem do vnitřního pruhu, kdy ve vnějším se přiřítila Vw Caddy-> zadupl jsem to (už jsem byl malinko ve vnějším pruhu) a on (caddy)vzal lehce auto, které stálo na výjezdu z místa, kam sem odbočoval (stál asi 20 cm do silnice, ale to je asi jedno). Vše jsem podepsal a vzal vinu na sebe.

Až po shlédnutí kamerového záznamu jsem zjistil, že vozidlo, které mě pouštělo zastavilo přesně v místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy a za ním stálo ještě jedno auto. Tzn. Caddy, které jsem "nedal" přednost jela přes autobusovou zastávku a přes zebru a podjela přitom dvě auta -> proto jsem ho zaregistroval až na poslední chvilku.

Dotaz, než se vydám na PČR: Je nějaká možnost odvolání?  :)
Podepsal jsem to, protože jsem byl vyklepanej a prostě jsem si nevšiml, že s tou caddy to tam vypálil tímhle způsobem.
Děkuji za každou radu :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:35:21 »

Jde vám o pokutu od PČR a 4 body za nedání přednosti, nebo odpovědnost za škodu (resp. o dopady na vaše pojistné na POV)? S tím prvním se nedá dělat skoro nic, pokud jste to dostal blokem (aka příkaz na místě), ale můžete zkusit dát podnět k přezkumu. S pojištěním se to řešit dá, stačí odpovědnost neuznat, až se na vás vaše pojišťovna obrátí, a pak to řešit v součinnosti s ní.
IP zaznamenána

tonechces23

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:50:45 »

Ano, dostal jsem to na místě. Tak nějak už počítám s tím, že s tím nic nenadělám, bohužel. Šlo mi právě spíš o tu pokutu a body.
Pokud jde o to pojištění, když neuznám vinu, tak to pro mně bude akorát znamenat dohady a běhání pokud to správně chápu? Nějaká vina tam na mojí straně asi bude vždy ne? Pokud by to znamenalo další starosti navíc, tak se na to asi vykašlu.
S tím, že mi to pak o něco navýší počítám.  :)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:08:55 »

Rekl bych, ze to neuznani viny u pojistovny neprojde, protoze se zajiste budou informovat u policie jak to bylo...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:21:10 »

Podstata bloku je v tom, že přestupce souhlasí se skutkovým stavem, jak je v tom bloku popsán. Tedy pokud je tam napsané, že jste nedal přednost, a pod tím váš podpis, není už moc jak zkoumat, jak to bylo. Blok lze zrušit v přezkumném řízení, ale to by mělo sloužit výhradně k řešení zákonnosti, tj. pokud by např. byl ten přestupek špatně kvalifikován, uložena pokuta mimo zákonný rámec, vystavil blok někdo, kdo k tomu není oprávněn atp. Nicméně v Kocourkově nikdy nevíte, jak myslitel na krajském ředitelství PČR, který případný podnět dostane na stůl, chápe principy přezkumného řízení, takže když mu tam něco s odkazem na pořízené video pošlete, není úplně vyoučené, že blok zruší (i když pravděpodobnost není velká). Totéž můžete zkusit s body, podat námitku podle § 123f vašemu úřadu - teoreticky by to také nemělo mít šanci na úspěch (aniž by byl předtím zrušen blok), ale zkusit se to dá.

Ad pojišťovna - neviděl jsem ten záznam, ale pokud z něj plyne, že jste nic neporušil a vozidlo Caddy jste nemohl vidět včas, tak není důvod pro jakoukoliv (byť částečnou) odpovědnost. Otázka samozřejmě je, nakolik tato vaše interpretace odpovídá realitě. Každopádně starost je to primárně pro pojišťovnu, vy jen řeknete, že odpovědnost neuznáváte a dodáte co máte, pak se uvidí (pojišťovna si to sama vyhodnotí, zda zaplatit, nebo riskovat případný soud). Faktem ale je, že vám to může být skoro jedno, zejména pokud pojišťovny ve vlivu na bonus/malus a výpočet pojistného nerozlišují, zda jste něco způsobil z 10% či 100% a kolik se plnilo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:23:32 »

Rekl bych, ze to neuznani viny u pojistovny neprojde, protoze se zajiste budou informovat u policie jak to bylo...
Ať se informují kde chtějí, třeba na vrátnici. Budou-li ale argumentovat tím blokem jako nezvratným podkladem o odpovědnosti řidiče, tak to v případném sporu o hrazení škody není nikterak formálně závazné. Je-li slušné video, bude mít při posouzení rozhodně větší význam, než nějaký ve stresu podepsaný blok.
IP zaznamenána

tonechces23

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - viník dopravní nehody
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2017, 18:16:17 »

Moc děkuju za rady!
Byl jsem na PČR a prý se pro mně tak jako tak nic nezmění, prostě jsem nedal přednost. Maximálně jemu dají pokutu za přestupek...
IP zaznamenána