30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání  (Přečteno 14697 krát)

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2016, 20:49:27 »

Zdravím, tak proběhlo další ústní jednání se svědky. Nemohl jsem se na něj osobně dostavit tak jsem poslal zástupce, kterému jsem předpřipravil otázky. Výpovědi svédků (policajtů v příloze). Dostal jsem týden lhůtu na doplnění. Mám se k tomu ještě nějak vyjadřovat nebo počkat a vše napsat až do odvolání? Upřímně stejně nevím, co na tom moc napadnout...

Díky
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #16 kdy: 02 Dubna 2016, 22:55:26 »

Zvýšení rychlosti je schválené, jen ty značky chybí. >:(
Není schválené, teprve se dělá projektová dokumentace, která určí, jestli se bude vůbec zvyšovat rychlost na této silnici.
IP zaznamenána

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #17 kdy: 04 Května 2016, 21:54:13 »

Tak po výslechu svědků jsme k němu napsal vyjádření (nejde mi to sem nahrát, tak ke stažení zde: http://uloz.to/x5FQwxi7/vyslech-svedku-vyjadreni-red-pdf) načež mi přišlo rozhodnutí (http://uloz.to/xBZo6UAr/untitled-002-pdf) - ase nepřekvapivě zamítavé... Ignorovali spoustu mých připomínek a některé mé námitky zcela překroutili (asi nejvíce se mi libí ta část, kde tvrdí že mnou zvolený postup je taktika mnoha přestupkářů, kteří se o ní dozvěděli na internetu :))).

Takže ted mne čeká odvolání - k tomu bych se chtěl zeptat: Jak podrobné by mělo být? Budu mít pak možnost se u nadřazeného úřadu k tomu vyjádřit osobně? Na co bych neměl v odvolání obecně zapomenout?

díky moc za všechny rady ;)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #18 kdy: 05 Května 2016, 14:49:02 »

Osobně bych hlavně jasně popsal hlavní body, v kterých vidíte rozpor. Těch je v odůvodnění rozhodnutí jak máku, na fóru také určitě najdete i nějaká další odvolání, u kterých se můžete inspirovat, například zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1604.msg13160#msg13160 Podrobnost je na vás, buď zvolíte taktiku dvacetistránkového elaborátu a nebo výstižného krátkého. Já jsem pro druhou možnost, ale záleží na vás. O možnosti osobního vyjádření se k odvolání nevím, ve zvyku to podle mě nebývá, třeba mě zkušenější opraví. Na závěr bych odvolání hodil sem a třeba ještě někoho něco napadne. Pokud vás tlačí čas, tak prozatím na konci lhůty podejte blanketní odvolání, které následně doplníte o důvody.

Ta část, kde tvrdí, že je to taktika mnoha přestupců, je strašně úsměvná. Zatímco výběr pokut a ignorace připomínek asi není taktika všech úřadů...
« Poslední změna: 05 Května 2016, 17:50:12 od Caroprd111 »
IP zaznamenána