30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání  (Přečteno 14698 krát)

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Zdravím,

jsem tu nový, tak snad mi poradíte:). Hlídka mi naměřila překročení rychlosti nad 30 km/h a zastavili mne. Nic jsem nepodepsal a šel do správního řízení. Došlo rozhodnutí o uložení pokuty - podal jsem odpor. Dále postupoval dle návodu co jsem tu našel - podal jsem omluvu z ústního jednání a požádal o zaslání spisu poštou (poslal jsem vzor žádosti co jsem tu našel). Od magistrátu mi přišlo to v příloze tzn. nutnost doložit mou pracovní cestu + neuznaná žádost na zaslání spisu poštou. Já bych se tedy chtěl zeptat:
- co je adekvátí doložení zahraniční cesty? Bude stačit potvrzení od mého zaměstnavatele, že jsem tam musel a bylo to naplánované předem?
- mám ještě nějakou šanci, že by mne poslali spis poštou nebo tam budu muset zajet? Bydlím v Praze a toto jsou Teplice, takže cesta 100km tam + zpátky :(.

Děkuji moc za pomoc. Ještě jsem tu někde čet že je dobré, abych požádal, aby se případ řešil neveřejně, tak tedy tímto žádám :).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2016, 12:46:07 »

Nechte si vystavit od zaměstnavatele něco jako "Potvrzujeme, že pracovní cesta pana X v době od - do je nezbytná a byla naplánována již dne (datum před obdržením první výzvy).

Následně využijte neposkytnití spisu k podání podjatosti a pokuste se nechat případ přeložit do Vašeho bydliště (což asi neklapne)

K nahlédnutí do spisu pak můžete využít síť nahlížitelů: http://30kmh.cz/index.php?topic=2244.0



IP zaznamenána

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2016, 10:07:19 »

Díky za odpověď. Co se týče té námitky na podjatost, tak tu mám vznést proti oprávněné úřední osobně nebo vedoucí oddělení? A postup je tedy takový, že pošlu námitku a dokud o ní nerozhodnou nedostavím se k ústnímu jednání a oni mi musí navrhnout nový termín?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2016, 11:20:53 »

Minimálně vůči úředníkovi, kterej to vyřizuje. Pokud spácháte nějaký pěkný konstrukt ohledně příjmu peněz do rozpočtu, zejméan ve spojením s tím, jestli se někdo z tamní sebranky vykecával, jak ji to strašně nese, případně seženete platy a odměny úředníků, můžete namítnout podjatost všech úředních osob. Když to vezmete z gruntu a přihodíte i starostu a tajemníka, může jim to trochu zamotat hlavu, případně o tom bude muset rozhodnout kraj/primátor, protože nadřízenej je pak ten. A odvolačka pak směřuje na ministerstvo :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2016, 10:18:01 »

Tak mám pokračování... Příští týden mne čeká osobní jednání na úřadě a mezitím jsem si vyzvedl spis, který zde přikládám. Upřesnění události:
- změřila mne škoda octavia, která byla odstavena na krajnici na dvouproudé jednosměrné silnici přičemž částečně zasahovala do jízdího pruhu a byla označená výstražným trojúhelníkem (proto by mne ani nenapadlo, že by to mohli být maskovaný švestky, kdy tímto omezovali plynulost provozu - jejich foto ale bohužel nemám...)
- hlídka, která mne následně zastavila byla až u sjezdu tzn. několik km od místa měření
- na tomto úseku silnice se má zvyžovat s novelou nejvyšší dovolená rychlost na 110 km/h

Takže mne napadá:
- mohl bych to hrát na to, že v době měření jsem vozidlo neřídil? Měl jsem ve voze spolujezdce, takže jsem se mohli klidně v řízení vyměnit než jsem dojel k hlídce (z místa, kde mne hlídka zastavila není vidět celý úsek od místa měření)
- hraje plánované zvýšení rychlosti nějakou roli?
- ve spisu jsem si všim, že v úředním záznamu je uváděn radar 7CCD kdežto ověřovací list je na AD9C - je to nějak relevantní?
- dále vidím, že chybí návod
- ještě něco co by šlo rozporovat?

Díky za pomoc!
« Poslední změna: 28 Února 2016, 20:05:53 od asraam »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2016, 10:37:22 »

Určitě všechno, nicméně jako obvykle platí, nedávat jim to všechno hned na stříbrným podnose, protože to smetou ze stolu a pak se s tím těžko operuje. Opatrně to okrajově zmínit a až to očekávaně budou ignorovat a vydaj rozhodnutí, všechno jim to naservírovat do odvolání.

V každým případě už jen fakt, že ze dne na den se změnou pár slov v nějakým cáru papíru najednou zvýšila bezpečná rychlost z 90 na 110 automaticky odbourává materiální znak. Tady prostě nemají žádnou šanci to uhrát, protože se fakticky nezměnilo na vozovce, jejím okolí ani provozu vůbec nic, ale najednou je 110 naprosto v pořádku, zatímco před tím bylo 110 vražda-smrt-zabití? Hovno!  :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2016, 10:45:03 »

V každým případě už jen fakt, že ze dne na den se změnou pár slov v nějakým cáru papíru najednou zvýšila bezpečná rychlost z 90 na 110 automaticky odbourává materiální znak. Tady prostě nemají žádnou šanci to uhrát, protože se fakticky nezměnilo na vozovce, jejím okolí ani provozu vůbec nic, ale najednou je 110 naprosto v pořádku, zatímco před tím bylo 110 vražda-smrt-zabití? Hovno!  :D

Na dané silnici stále platí 90km/h. Doposud nebyla osazena značkou "Silnice pro motorová vozidla" a je otázkou, jestli vůbec někdy bude.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2016, 11:18:57 »

V tom případě leda ještě zjistit, jestli je záměr, jinak to v tomhle případě nebude aktuální. Ale určitě to bude kopec srandy v případech, kdy se z těch silnic v průběhu řízení udělají rychlostky se 110 :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #8 kdy: 16 Února 2016, 11:58:57 »

V každým případě už jen fakt, že ze dne na den se změnou pár slov v nějakým cáru papíru najednou zvýšila bezpečná rychlost z 90 na 110 automaticky odbourává materiální znak. Tady prostě nemají žádnou šanci to uhrát, protože se fakticky nezměnilo na vozovce, jejím okolí ani provozu vůbec nic, ale najednou je 110 naprosto v pořádku, zatímco před tím bylo 110 vražda-smrt-zabití? Hovno!  :D

Na dané silnici stále platí 90km/h. Doposud nebyla osazena značkou "Silnice pro motorová vozidla" a je otázkou, jestli vůbec někdy bude.

Ale záměr tam uričtě je a I/13 byla vytipovaná jako silnice, kde by se rychlost měla zvýšit:
http://www.rozhlas.cz/sever/expres/_zprava/chysta-se-zvyseni-rychlosti-na-nekterych-silnicich-ridici-nesmi-zapominat-na-bezpecnost--1572906

Konečné rozhodnutí je ale na kraji...
IP zaznamenána

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2016, 11:01:37 »

Jedeme dále - byl jsem na ústním jednání, vše proběhlo ok (v podstatě jsem jen úřednici nadiktoval své připominky, ona je zapsala, podepsal jsem a konec). Ten jsem dostal další výzvu na ústní jednání v pokračování řízení, na které jsou pozvání jako svědci Policie ČR. Je toto standardní postup? Jako hádat se s 2 úředníky a 2 cajty se mi úplně osobně nechce...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2016, 11:08:14 »

Tak se taky nemáte s nikým hádat. Cílem je dotlačit je k rozporům ve výpovědi a taky k potvrzení, že vás nemohli celou dobu vidět. Tím se můžete zbavit zásadního důkazu svědeckou výpovědí.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2016, 11:12:18 »

no já se spíš bojím, že budou trvdit, že jsem žádného spolujezde neměl - a toto já bohužel nebudu moci nijak dokázat. Vím, že spoujezdec mi svědčit nepůjde...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #12 kdy: 28 Února 2016, 11:34:41 »

Může sepsat svědeckou výpověď a tu dodat s úředně ověřeným podpisem. Stačí jen to, že tam seděl a má řidičák.

Od toho tam jste, abyste je správnejma otázkama a eventuelně konfrontaci s realitou (výhledové parametry, hlavně následně poté, co budete mít výpověď, např. shromážděním fotografických nebo kartografických materiálů) dotlačil k tomu, že jejich výpověď je nevěrohodná, resp. přímo že lžou až se jim od huby práší a následně nech orgán prokáže, že jste to opravdu byl.

Výslech zásadně po jednom, aby se nemohli ovlivňovat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #13 kdy: 28 Února 2016, 15:38:44 »

Hádám, že stáli na obvyklém místě pod přemostěním u Kladrub a sbírali to dole u betonárky...
https://mapy.cz/s/toI6
V tom případě je cestou jeden sjezd - zásadní chyba ho nevyužít. 8)
Potvrzuji, že z místa měření NENÍ vidět na místo odchytu.
Zvýšení rychlosti je schválené, jen ty značky chybí. >:(

PS:
Modrá Oktávka je u nás tak profláklá, že za cestu z Mostu do Bíliny se za ní táhnul vláček cca 15 aut. ;D
A to se snažili provokovat zrychlováním-zpomalováním.
IP zaznamenána

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - opětovné předvolání ústnímu jednání
« Odpověď #14 kdy: 28 Února 2016, 20:09:43 »

Hádám, že stáli na obvyklém místě pod přemostěním u Kladrub a sbírali to dole u betonárky...
https://mapy.cz/s/toI6
V tom případě je cestou jeden sjezd - zásadní chyba ho nevyužít. 8)
Potvrzuji, že z místa měření NENÍ vidět na místo odchytu.
Zvýšení rychlosti je schválené, jen ty značky chybí. >:(

PS:
Modrá Oktávka je u nás tak profláklá, že za cestu z Mostu do Bíliny se za ní táhnul vláček cca 15 aut. ;D
A to se snažili provokovat zrychlováním-zpomalováním.

Jj trefil jsi to naprosto přesně - akorát že sjezd jsem využil ale tam byly taky - šach mat :D. Mne prostě zmátnul ten výstražný trojúhelník - já jsem nad tím uvažoval že přibrzdím, ještě než jsem je minul, ale říkal jsem si že takovou prasárnu by policajti neudělali- chyba!...
IP zaznamenána