30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišla mi "výzva" + scan dokumentů  (Přečteno 6020 krát)

tomas789

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« kdy: 11 Srpna 2016, 13:55:24 »

Ahoj lidi, je to pár dní, co mi přišla výzva k zaplacení výpalného, jen nastíním svůj případ:

1. mé auto jednoho hezkého dne stálo tam, kde sice mohlo, ale nemělo za předním oknem parkovací lístek (pravda, on asi ani nebyl zakoupený - nikde v autě jsem ho nenašel, ani zapadnutej třeba pod sedačkou ;) )
2. pak jsem šel takhle náhodou kolem, vidím své auto a s údivem hledím za stěrač, kde byl přilíplej "žluťásek"
3. protože jsem měl u sebe - čistě náhodou - náhradní klíče od auta, "žluťásek" putoval už nevím kam, asi do koše, nebo do kalhot a nebo snad později skončil jako náhrada za toaleťák (určitě jsem ho ale před použitím řádně promuchlal, aby byl jemnější... leta praxe z dob "za komára" :o) ), už nevím :)
4. čekání, co se bude dít
5. cca po 1,5 měsíci přišla "výzva" (přikládám scany), kterou jsem si vyzvedl tento týden
za 6. a to je velice důležitý bod... nalezl jsem tyto úžasné stránky a teď věřím, že mi někdo poradí jak dál postupovat?

Je pravda, že to můžu jít a zaplatit, ale když se nad tím vším tak zamyslím, nad celým tím systémem atd., tak už mě nebaví bejt poslušná ovečka, která jen cpe výpalný, aby to někdo další dostal na dávkách atd.

Děkuji moc za radu
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2016, 14:20:03 »

No, tak si prostuduj fórum a zkus přijít s vlastním nápadem :-D
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2016, 14:23:46 »

je třeba zjistit co mají ve spise, pokud opice udělala dvě fotky ze kterých není nic poznat tak je vyhráno :)
IP zaznamenána

tomas789

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2016, 14:37:24 »

No, tak si prostuduj fórum a zkus přijít s vlastním nápadem :-D

Tak dík za radu chlape, i to se dá považovat za konstruktivní, když jsem to dal do sekce "poradna" :o)
IP zaznamenána

tomas789

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2016, 14:40:50 »

je třeba zjistit co mají ve spise, pokud opice udělala dvě fotky ze kterých není nic poznat tak je vyhráno :)

Takže je obeslat, ať mě seznámí se spisem, ano? Nechci městapo nějak podceňovat, ale pochybuju, že by nezvládlo rozpoznatelně vyfotit moje auto s SPZtkou :-) Ale díky za reakci
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2016, 14:43:33 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2016, 14:46:29 »

Mi opice jako důkaz že parkuju na parkovišti s kotoučem bez kotouče vyfotila auto zepředu palubni desku , zezadu a značku, toť vše . Odvolání s tím, že hodiny byly viditelně na zadním sedadle se zatím nikdo nevypořádal. Takže tak, opravdu nepřeceňuj IQ městské opice určené k hlídání parkovišť
« Poslední změna: 11 Srpna 2016, 15:38:55 od mala.panda »
IP zaznamenána

tomas789

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2016, 14:53:40 »

Doporučuji začít zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=13.0.

Však jsem to četl i proklikal dál... :o). No nic, tak já to tady smáznu, ať to tu nevisí a uvidim. Dřív jsem šel k podání vysvětlení, řekl osoba blízká a bylo hotovo. Bylo mi porazeno, ať napíšu dopis, že odmítám vypovídat na základě článku 37 LZPS s dodatkem na nález ÚS, jenže mě nikdo nepředvolává a protože jsem v první fázi a tu druhou, co jsem se tady dočetl, hned překakují na třetí, tak nevím, zda ten dopis můžu aplikovat už teď?

To je fuk. Mějte se všichni fajn a ať se daří.
IP zaznamenána

tomas789

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2016, 14:56:47 »

Mi opice jako důkaz že parkuju na parkovišti s kotoučem bez kotouče vyfotila auto zepředu palubni desku , zezadu a značku, toť vše . Odvolání s tím, že hodiny byli viditelně na zadním sedadle se zatím nikdo nevypořádal. Takže tak, opravdu nepřeceňuj IQ městské opice určené k hlídání parkovišť

Wow, dobrý, tak tohle by mě nenapadlo :o) Chápu to tedy tak, že si se naprášil a pak šel podat vysvětlení s touto odpovědí? A není někde psáno, že parkovací lístek má být pouze za oknem? Za tenhle postřeh moc děkuji! :o) A ještě jedna věc... není pak důkazní břemeno na tobě, že si to měl na sedačce a oni si vyfotili pouze skla a značku?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2016, 15:40:30 »

Co já vím tak u ničeho není předepsáno nějaké speciální umístění, většinou to je viditelně ve vozidle . Že zaměstnávají slepé opice, za to já nemůžu. Jinak spadlo to přes turbo do sprdele ale i tam máš pořád možnost se bránit.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2016, 18:13:41 »

Omlouvám se, že do toho vstupuji.

Co já vím tak u ničeho není předepsáno nějaké speciální umístění.

Má tato cedule nějakou právní oporu?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi "výzva" + scan dokumentů
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2016, 11:29:42 »

Nesmíte to s tím právničením přehánět ...

Z definice IP 12 ve vyhlášce: Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení5)) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce. Pro úplnost ještě E 13: Vhodným nápisem nebo symbolem uvedeným na dodatkové tabulce je zpřesněn nebo omezen význam dopravní značky, pod kterou je dodatková tabulka umístěna.

Není tedy pochyb, že dodatková tabulka může určit, pro koho je parkoviště vyhrazeno. Patrně může určit nejen pro koho, ale i za jakých podmínek, což se pohodlně vejde do toho zpřesnění významu, nejsou-li ty podmínky nepřiměřené.

Nicméně jedna věc je, co říká značka a jiná, co je/není jejím porušením, které by naplnilo skutkovou podstatu nějakého přestupku, a ještě jiná je věc je, za jakých podmínek za to někdo odpovídá. Tím do hry vstoupí kategorie jako společenská škodlivost, zavinění, prokázání stavu bez důvodných pochybností ...
IP zaznamenána