30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12

Autor Téma: pomoc  (Přečteno 19420 krát)

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #60 kdy: 26 Srpna 2021, 13:52:20 »

vážený hh, děkuji za odpověd, takto nepochybně argumentují oni správní orgánové, ovšem v rozporu se správním řádem, který jednoznačně trvá na zásadě de lege, tedy zcela v souladu ze zákony, nikoliv se je nějak domýšlet, je to obrácení argumentace v neprospěch delikfenta, což jest samo o sobě protizakonné, totok. tedy domýšlení obsahu podání platí pro podání od občanského plebsu, který se posuzuje takto, žádné správní rozhodnutí nemůže byt tak trochu podle zákona, anobrž zcela podle zákona,
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #61 kdy: 26 Srpna 2021, 14:04:01 »

A teď mluvíte o té nicotnosti, nebo o formulaci zákazu?

Ano, správní řád i celý výkon veřejné moci je postaven na principu legality, ale nezákonnost nerovná se nicotnost. Konečně z vás vypadnul konkrétní dotaz, totiž zda výzva k úhradě určené částky je nicotná z důvodu, že v ní je chybně použit termín "povolená rychlost". Odpověď jste dostal, není. To stanovisko i jeho vysvětlení je zcela objektivní, není do toho nijak promítnuto, co si osobně o tomto kanálu na plnění obecní kasy myslím.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #62 kdy: 26 Srpna 2021, 23:08:33 »

přátelé - tedy vy skalní - obdivuji Vás !
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #63 kdy: 27 Srpna 2021, 08:20:43 »

ad hh: nuž dobře,ale co s tím, uřední pologramota, beroucí kolem 60tis platu, není schopný v cca mnoha milionech případu vyplodit rozhodnutí v souladu se zákony, ono bagatelizování oněch pojmů , řekněme, je tristní, neb např rozdíl mezi vraždou , tedy až doživotí, a zabitím, někdy podmínka, je značný, v případě řidičů, to může znamenat ekonomický kolaps až na samé dno,tedy pro ztrátu řidičáku pro profíka, ale třeba i pro drobného řemeslníka a pod, čili já tvrdím, že pokud uředník nepoužívá správné termíny a pojmy, tak jednoznačně nerozumí problematice , a tím je jasné, že jeho rozhodnutí je nekopemtentní, řekněme a nazvěme to podjatost,
druhak: zatím jsem jen nastínil uřednickou zločinnou podjatost v pojmech, ovšem problematika měření rychlosti jest podstatně složitější a zasahuje do mnoha oborů, muže jen předznamenat, že ono radarové měření probíha zcela v rozporu ze zákony,a jako takové jsou fšechna rozhodnutí v tomto nezakonná a to v každém bodě,
jen pro dokumentaci toho, že nemlatím prázdnou slámu: měřený objekt a i subjekt o měření musí vědět, ...ano, v mnoha případech je upozorněn řídič na měření, ovšem je tu bod b, kdy musí být splněna další podmínka, a ta není nikdy splněna, tu tady nebudu prezentovat, ,,,,v rámci svatého džihádu proti pirátům silnic pošlapání nějakého zákona nevadí , přece konají uředníci dobro, Ha ha ha , skrytý dohled. prezentovaný polycajty je z tohoto hlediska protizákonný, ale vesele se provádí,
třeťak:teprve , nedej bože, až u soudu uslyšíte, že jste již osumkrát překročil zákon překročením rychlosti, každému to bude jedno, že jste byl změřen protizákonně, a odsuzuje se k osmi letům jako deliqvent, s tím že pojištovna zkrátí plnění o 3mega,které zaplatíte vy, pak si najednou jistě vzpomenete na tohoto tady mně trola, který vyžaduje jen to, aby uřady dodržovaly zákon,
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #64 kdy: 27 Srpna 2021, 08:37:06 »

a d mike: mně jde o věcné argumenty, ne o dětinské nahlašování helmuta nebo bangu nabo rychetského, misto abyste , např, burcovali veřejnost proti tomu poblitému hovnu s vředama , kterým začala za výskání totalitářů totalita,tedy objektivní zodpovědnost bla bla bla, která se pak zvrtne na objektivní z. za vypouštění CO buhvíco, a tedy vnucení elektronesmyslu, a pravděpodobně skončí objektivní zodpovědností za branami např.Osvětimi, bo jste zodpovědny za to, že jste žid rom slovan inteligent buzerant heterák buržuj vysoký nízký blbý invalida důchodce, libovolně doplnte,
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #65 kdy: 27 Srpna 2021, 11:43:44 »

Jen tak pro info - 90% úředních retardérů pracujících v dopravně správní buzeraci fakt nemá plat 60 tisíc, byli by rádi, kdyby měli polovinu. Samozřejmě záleží na místě, vzdělání a pozici, ale "výzvaři" mají sotva 25k. I to je moc, ale vy máte rád exaktnost, tak ať jsme přesní.

IZS & hh > fascinuje mě, že při vaší odbornosti máte chuť takto krmit trolla, kterému zjevně nejde o sebevzdělávání a poznávání v horším případě je to fakt autentický tatar, co věří tomu, co říká, v lepším případě sem prostě přišel trollit a bavit se nad tím, jak se mu tu lidé něco snaží vysvětlit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #66 kdy: 27 Srpna 2021, 12:13:38 »

johncreek: Už jsem to někomu psal do SZ - letošní trolí sezóna je mimořádně slabá, tak jsem si dovolil jednoho nakrmit, protože vypadal zajímavě. A taky že jo, nebo vy jste snad věděl a nepotřeboval dovysvětlit např. jak je to s vedením proudu kondenzátorem? Nebojte, nedopustíme, aby se to vymklo, a rozhodně se ani nestane z krmení trolů standard.
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #67 kdy: 27 Srpna 2021, 12:31:00 »

ad johnc.ano spletl jsem se, ne že berou , ale stojí minimálně 60tis kaček
ad ostatní? čili jste skálopevně  přesvědčeni, že měření ramerem probíhá v souladu . pro zjednodušení, ze vším? pokud se sejdou tři kladné odpovědi na totok pak nemám co dodat a nic dodávat nebudu
ad kondenzátory? uroven technického vzdělání prakticky dosáhla dna žumpy, tvrzení že kond vede střídavý proud je ze stejného ranku jako tvrzení že někdo byl změřen automatickým prostředkem bez obsluhy, ten , který použije tyto výroky zcela neví o čem mluví
a tady polopaticky doc. Dvořák z MFF UK, k těm kondům,https://kdf.mff.cuni.cz/vyuka/Fyzika2elmag/ElMag_10_StridaveProudyI_ver_0a.pdf
a tady pro nedotčené matematikou:https://kof.zcu.cz/st/sm/remisdipl/pracovni%20listy/proud%20s%20kapacitou/stridavy%20obvod%20s%20kapacitou-pracovni%20list.pdf
ad měření rychlosti: jedině měření stanovemým přístrojem ne bo způsobem může zakládat sankce, co jsou to stanovené měřící přístroje praví zákon, způsob měření taktéž stanoví zákon, ani jedno ani druhé polycyje ani obce nedodržují, už jenom definice metru je neznámý pojem pro ty pologramoty, tedy tvrzení, že hlavice radaru byla nastavena na 20m, softverem v tom radaru , je v rozporu s tím, co jsem uvedl výše, ani tvrzení, že vzdálenost byla určena pásmem, většinou nejlevnější z lidlu, je zcela v rozporu naprosto se vším, a výsměchem občanům,,,,,,to jen na okraj, hlavní důvod protizákonného měření spočíva v něčem jiném, a nelze jej s pochopitelných důvodů publikovat,ale pro zajímavost si představte, že stojíte před nějakým tím obecním radarem a že váš otec vyrábí prsteny na samosu hned vám dojde to s tím metrem
« Poslední změna: 27 Srpna 2021, 13:20:34 od jungvoj »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #68 kdy: 27 Srpna 2021, 18:27:02 »

ad kondenzátor: Ten matroš, co linkujete, je zcela v souladu se standardní terminologií, tedy že za procházející proud nějakou součástkou se považuje to, že do ní z jedné strany náboj vstupuje a z druhé vystupuje. Není nutné, aby konkrétní elektrony či jiní nositelé náboje prošly fyzicky skrz. Konkrétně ve zdroji Dvořák se píše na str. 5 A jak vůbec může kondenzátorem procházet proud, byť střídavý? A kousek dál je věta Stejnosměrný proud ovšem  kondenzátorem neprojde., kde je ale skrz poznámku pod čarou zdůrazněno, že to platí o stacionárním stejnosměrném proudu, tedy že konstantní stejnosměrný proud nemůže kondenzátorem probíhat dlouhodobě (protože by napětí a nahromaděný náboj rostly nade všechny meze - u ideálního kondenzátoru, ten reálný by to samozřejmě v konečném čase prorazilo). Tedy to, co teče kondenzátorem třeba při přechodových jevech, se zjevně taky považuje za průchod proudu, jinak by nebylo třeba zdůrazňovat, že to tvrzení o nevedení stejnosměrného proudu platí jen pro stejnosměrný proud stacionární.
« Poslední změna: 27 Srpna 2021, 18:44:58 od hh »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #69 kdy: 27 Srpna 2021, 21:31:23 »

Kam nám zmizel původní (resp. úvodní) příspěvek? :O
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #70 kdy: 27 Srpna 2021, 21:43:33 »

Kam nám zmizel původní (resp. úvodní) příspěvek? :O

Již hned první den kdy jungvoj toto téma založil, tak později prvních svých 10 (?) příspěvků smazal a jen očíslovkoval... Následně už komunikuje opět "normálně".
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #71 kdy: 27 Srpna 2021, 21:53:32 »

ad hh, vidíte, a tak to není, neboť,,,Elektrický proud je uspořádaný pohyb nosičů elektrického náboje. Stejnojmenná fyzikální veličina, obvykle označovaná I, a její jednotka je ampér, vyjadřuje množství elektrického náboje prošlého za jednotku času daným průřezem, v kovovych vodičích jsou to elektrony, v plynech a kapalinách je to trochu jinak,,,,převzato z vikipedie, a protože idealní kondenzátor má idealní dielektrikum, tedy jest dokonalým nevodičem, tak výrok o průchodu střídavého proudu kondenzátorem odporuje definici el.proudu,,,,terminologii v technice je nutné dodržovat neb kilo není gram ačkoliv existuje kilogram,
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #72 kdy: 27 Srpna 2021, 23:52:17 »

To je značne za vlasy pritiahnutá interpretácia.

Ten kondenzátor si treba predstaviť ako čiernu skrinku, do ktorej vedú dva drôty. A prúd znamená, že nejaký náboj tečie po tých drôtoch do skrinky a zo skrinky. Aké čary sa prevádzajú vnútri, nie je podstatné (ako už bolo povedané, nie je treba, aby konkrétny elektrón niekam doputoval, to je podstatou striedavého prúdu, že chudák elektrón behá tam a naspäť po dosť krátkej dráhe, a predsa je to prúd).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #73 kdy: 28 Srpna 2021, 00:21:22 »

jungvoj: Jistě, tedy tvrdíte, že v těch matfyzáckých skriptech, která sám linkujete, to mají celé špatně (správně je to asi pouze ve vaší hlavě).

str. 3: Podívejme se, jak se chovají rezistor, kondenzátor a cívka, když je připojíme ke zdroji střídavého
napětí. Půjde nám o to, jaký těmito součástkami poteče proud.


str. 5: kondenzátor s vyšší kapacitou propouští střídavý proud ochotněji

str. 11: V tomto fázorovém diagramu se fázové posuny napětí vůči proudu na rezistoru, kondenzátoru a cívce zobrazují jednoduše: [...] V tomto typu fázorových diagramů budeme v dalších částech kapitoly zobrazovat proud a napětí i na kombinacích prvků R, C a L.

str. 15: Kondenzátorem samozřejmě prochází jen proud střídavý.

str. 21: Proud je v rezistoru, kondenzátoru i cívce stejný (protože jsou zapojeny v sérii)

Mám pokračovat? Zkuste najít nějaký jiný matroš z důvěryhodného zdroje, kde budou v souladu s vaším chápáním slov důsledně psát např. "proud procházející vodičem připojeným k pólu kondenzátoru", ale nikdy se tam nevyskytne "proud v/na kondenzátoru", "proud procházející kondenzátorem", "kondenzátorem teče proud" atp.

grg: S blackboxem jsem to zkoušel už včera, ale pana vystudovaného metrologa to příliš nezaujalo. Co kdyby uvnitř byla pečená zmrzlina?!

[...]v posled :neberte to jako chfástání , ale má někdo zde vzdělání v metrologi a pracoval v tomto? bo se mi to jaxi v životě přihodilo, že já ano, tedy jak kuchaři zní debilně výrok upekl zmrzlinu, tak mi zní debilně překročil rychlost
« Poslední změna: 28 Srpna 2021, 02:53:38 od hh »
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #74 kdy: 28 Srpna 2021, 06:52:10 »

ad hh: nechcá zacházet do detajlu,ale vysvětlete , např rezonanční obvod, pomocí procházejícího proudu kondem, ale i vysvětlení rozběhového kondu takto není možné, protože by v tomto případě byl vlastně kondenzátor odporem, a odpor je jinak popsána vodivost,na rozdíl od cívky, která vlastně není indukčností vykazující odpor, ale naopak odporem vykazujíci indukčnost, no, a už vůbec takto nelze popsat komplexní dvojbran, např nezatížený integrační článek
druhak k pojmům,za debilitu českého uměle vytvořeného jazyka, starého s bídou tak sto let, nemůžu, a už vůbec ne za omyly laické veřejnosti, např: kamenný most jest ze kamene, kovové zábradlí je z kovu , benzínový motor jest z benzínu, motor má výkon, dle mně leda tak hovno, titul krále jest král, pak je jasné, že povolená nebo dovolená jest jedno, pak ti ouřadové využijí neznalosti plebsu, k jeho okradení, spíše oloupení
třeťak: a tady se dostáváme zpátky k problematice dopravy, připomenu že definice proudu je součástí českých zákonů,a tedy pologramotové vysvětlují doplerovský efekt tak, že podle rychlosti se mění frekfence radaru , ty jo, to jest naprosto genyalní, bo asi  ten měřený pilot v letadle, nyní komunistický narušitel z ruska, vyskočí z toho letadla, potočí gombíkama na to generátoru toho radaru, a pak se vyšplhá na laně zpátky do kopkitu, a tady je ten styčný bod kondy radar pilot řidič negramota na uřadě policajt který si věří že jest genyalní bo za třiměsiční kurz obsáhl vědomost všehomíra od balistiky chemie právničiny matematiky filozofie politiky stal se lepším než inženýři přes konstrukci aut pohledem na výfuk stali se doktory atd atd a pak projde i ta debilita byl změřen automatizovaným prostředkem bez obsluhy kdy ten  co to napíše by mněl automaticky dostat půl roku nepodmíněně a to nejméně z povinností nahradit škodu tím způsobenou
« Poslední změna: 28 Srpna 2021, 07:15:07 od jungvoj »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12