30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Princip omezené důvěry  (Přečteno 11961 krát)

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2017, 01:10:01 »

Nevidím na tom principu nic nelogického ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2017, 01:29:41 »

Co konkrétně Vám hlava nebere? Je tam spousta věcí k nechápání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2017, 21:16:55 »

Citace
řidič při provozu na pozemních komunikacích může spoléhat na to, že ostatní účastníci budou dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikacích, pokud z konkrétních okolností nevyplývá opak

Ano, například v případě, kdy mě policie staví abych předložil povinnou výbavu ke kontrole.  :x
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2017, 23:44:47 »

Citace
řidič při provozu na pozemních komunikacích může spoléhat na to, že ostatní účastníci budou dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikacích, pokud z konkrétních okolností nevyplývá opak

Ano, například v případě, kdy mě policie staví abych předložil povinnou výbavu ke kontrole.  :x

Spíš jde o to, že když vjíždím v obci z vedlejší na hlavní tak nepředpokládám že tam najednou potkám vola co jede 130 po hlavní a nepředvídá můj omezený rozhled, už 2x jsem takhle skoro nedal přednost motorkáři ... ale to bych musel mít v každý křižovatce člověka ... fízl pak samozřejmě přijede a řeší nedání přednosti. Btw, povinná výbava není úplně špatná věc a opravdu se hodí, fízlí buzerace je věc jiná, zvlášť když tu výbavu předkládáte 3x za večer.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2017, 08:13:54 »

... Btw, povinná výbava není úplně špatná věc a opravdu se hodí, ...

Tady to je na dioskuzi, co z toho je skutečně nutné a co je jen nesmyslný požadavek. Podobně jako v jiných zemích je limit alkoholu alkoholu třeba 0,5 promila, a lidé tam v porovnání s ČR neumírají houfně na chlast, tak napž. ve Velké Británii není povinná lékárnička ani trojúhelník, ani reflexní vesta - jak můžou ti Britové vůbec přežít???  :-\
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2017, 09:12:03 »


Tady to je na dioskuzi, co z toho je skutečně nutné a co je jen nesmyslný požadavek. Podobně jako v jiných zemích je limit alkoholu alkoholu třeba 0,5 promila, a lidé tam v porovnání s ČR neumírají houfně na chlast, tak napž. ve Velké Británii není povinná lékárnička ani trojúhelník, ani reflexní vesta - jak můžou ti Britové vůbec přežít???  :-\

Já párkrát boural i v noci, i jsem jako první dojel k nehodě s vážným zraněním (opět v noci) .... a do povinné výbavy jsem přidal kvalitní LED svítilnu a náhradní baterie, bez toho jsem v noci nerad na silnici. Už ste někdy boural v noci? Ty vesty, trojúhelník a občas i ta lékárnička dává smysl, třeba když je u nehody zranění. A tu LED svítilnu taky doporučuji (ta na mobilu je fakt k hovnu).

Edit: ohledně toho alkoholu nevím, na to názor nemám a je mi to celkem jedno.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 09:15:51 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2017, 09:26:52 »

....občas i ta lékárnička dává smysl, třeba když je u nehody zranění.

Každý záchranář, nebo ten kdo o tom něco ví Vám řekne že automobilová lékárnička je totálně k hownu. Dají se s ní ošetřit ptákoviny typu odřené koleno - což je nic co by nepočkalo do příjezdu sanitky.
Snad jedině to škrtidlo - ale to se dá nahradit kdečím co u sebe máte.
Nejdůležitější je asi ten mobil, kterým zavoláte na dispečing a tam vám podle stavu zraněného budou odborně radit co máte dělat do příjezdu sanitky....a věřte že náplast z lékárničky potřebovat nebudete ......
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2017, 09:29:12 »

Člověče, tam ta náplast ani není. Že by to k něčemu bylo, když to projde, rozebrat domů nebo nechat na chalupě. Ale tam není ani ta blbá náplast  :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2017, 09:45:08 »

....občas i ta lékárnička dává smysl, třeba když je u nehody zranění.

Každý záchranář, nebo ten kdo o tom něco ví Vám řekne že automobilová lékárnička je totálně k hownu. Dají se s ní ošetřit ptákoviny typu odřené koleno - což je nic co by nepočkalo do příjezdu sanitky.
Snad jedině to škrtidlo - ale to se dá nahradit kdečím co u sebe máte.
Nejdůležitější je asi ten mobil, kterým zavoláte na dispečing a tam vám podle stavu zraněného budou odborně radit co máte dělat do příjezdu sanitky....a věřte že náplast z lékárničky potřebovat nebudete ......

Ty náplasti jsem vyplejtval na cizí dítě co spadlo na parkovišti a celkem mi pak chyběly když jsem se pořezal o sklo abych se dostal k zaklíněný holce, zasral jsem si sedačku a volant od vlasní krve. Škrtidla jsem dokoupil navíc, to je pravda. Nůž mám v kapse furt takže nůžky jsou taky k ničemu a obvazy jsou dle mě v pohodě (v případě lehčího zranění). Ano, téměř vše (k čemu je určená lékárnička) kromě akutního krvácení, počká do příjezdu záchranky. Každopádně obvázat po nehodě řeznou ránu někomu je pro mě to nejmenší.

Ale od národa, kdy dementi nevylezou ani z auta protože se má starat dispečing nebo záchranka nebo kdokoliv jinej od toho moc čekat nelze (viz top příspěvky v diskusi). Bych blil.
http://praha.idnes.cz/zraneny-cestar-vydrzel-v-nabouranem-aute-pres-noc-fsp-/praha-zpravy.aspx?c=A170201_092832_praha-zpravy_rsr
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2017, 12:09:34 »

...Já párkrát boural i v noci, i jsem jako první dojel k nehodě s vážným zraněním (opět v noci) .... a do povinné výbavy jsem přidal kvalitní LED svítilnu a náhradní baterie, bez toho jsem v noci nerad na silnici. Už ste někdy boural v noci?

Ty vesty, trojúhelník a občas i ta lékárnička dává smysl, třeba když je u nehody zranění. A tu LED svítilnu taky doporučuji (ta na mobilu je fakt k hovnu).

No, proto je potřeba si ujasnit pojmy vhodný/užitečný na jedné straně a povinný na straně druhé.
Pak pitomec přijde s nápadem, že je nutné vozit s sebou diazepam, inzulin a adrenalin, co kdybychom po cestě potkali dítě s febrilními křečemi, diabetika v kómatu nebo někoho se zástavou srdce, že. A dlaší pitomci mu to schválí - i kdyby to mělo jediný život zachránit...

Proč vlastně není povinná lékárnička pro chodce? Každý člověk chodí, obvykle častěji než řídí a pravděpodobnost, že narazí na někoho, kdo potřebuje první pomoc (nebo dítě s odřeným kolenem, které potřebuje obvázat) je ještě větší. Zasviním si oblečení vlastní krví? Proč nemít povinně u chodecké lékárničky náplasti konkrétních velikostí v konkrétním počtu? Takže v lékárničce, kterou by musel mít každý, kdo vyjde ven, by musel mít škrtidlo, obvazy (neprošlé!!! - bude kontrolováno a pokutováno), náplasti, desinfekci, injekci inzulinu a adrenalinu, sterilní roušku, etc. I kdyby to mělo jediný život zachránit... A co KPZ - špendlík, zápalky, nůž, svítilna...

A ještě domů každý povinně lékárničku. Podle počtu obyvatel v bytě/domě počet lékárniček, na každé 4 ovčany nejméně jedna. Pod pokutou 50.000 Kč. To by bylo, holoto, abycho vás neochránili i proti vaší vůli....
 :x
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 12:48:43 od PVS »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #11 kdy: 25 Dubna 2017, 12:35:53 »

Tohle je ovsem uplne mimo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #12 kdy: 25 Dubna 2017, 13:04:20 »

To není úplně mimo. To přesně popisuje fungování společnosti a státních úřadů, kdy za každou píčovinou a nesmyslnou buzerací je "dobrý úmysl", obvykle ještě salámovou metodou. To, že např. v Anglii lékárničky povinné nejsou, a lidé tam hromadně neumírají na zanedbanou první pomoc, svědčí o tom hlavním: v praxi jsou pouze nadbytečná zátěž.
To, že nějaký kokot (tohle není útok ad hominem) je sám přesvědčený, že obvaz je užitečný, ještě neznamená, že má právo nutit všechny ostatní jej taky u sebe neustále nosit. Pod pokutou a navíc zmrd ještě kontroluje, zdali ho náhodou nemáme prošlý (sterilně zabalený z výroby, sic!). Úplně pomíjím fakt, že sterilní obvaz je zbytečný, protože je nutné zastavit krvácení, v ráně už stejně infekce je a doktoři stejně kvůli tomu píchají antibiotikum...

Ale to je jen příklad lékárničky. Kdo z vás viděl blondýnu u cesty zvedat auto na hever (teď se někdo ozve, že viděl jednu...)... žárovky... dříve rezerva...


A tak bychom mohli rozšířit diskuzi např. na povinnou předškolní docházku: kvůli cigošům a podobným asociálům, tedy asi 3% populace se nesmyslně buzeruje těch 97% normálních lidí. A to až do tak absurdních rozměrů, že váš stát připouští pouze čistě domácí "výuku" (kontrolovaná) a full-time návštěvu MŠ, nic mezitím neexistuje. Tzn. oficiálně jsou bílé děti nemocné a po cigoších, kvůli kterým se toto dobroúmyslné opatření zavádělo, se plnění v praxi nedá stejně prakticky vymoci...
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 14:06:01 od PVS »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #13 kdy: 25 Dubna 2017, 13:36:19 »

Motto mého příspěvku:  "Hovno" řekl Švejk, aby se nenápadně vmísil do hovoru.
Vozím s sebou jak hasičák, tak úplnou rezervu (nemusím, mám povinný pouze nesmysl na opravu pneumatiky). Obojí jsem užitečně užil, hasičák při začínajícím požáru cizího auta, rezervu pro svoji potřebu. Nenapadlo by mne však kohokoli nutit, aby to vozil s sebou také.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 13:43:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2017, 14:08:45 »

Rezerva se hodi, zvlast kdyz tvori deformacni zonu vozidla.... rozhodne zvysuje tuhost
viz https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni-doprava/Schvalovani-vozidel/Stanoviska-vyrobcu

Hasicak <4Kg hasici latky je spise na efekt, ale zalezi na duvodu zahoreni - v pripade spatneho umisteni/upevneni ve vozidle spis nekoho zabije.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin