30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: bonus/malus pov. ručenní  (Přečteno 5388 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #15 kdy: 22 Ledna 2021, 09:57:17 »

Tak mi přišlo info z pojišťovny.

Celková doba trvání pojištění (včetně předcházejících pojištění) ke dni: 22.01.2021
Celková doba pojištění: 427 měsíců
Celkový počet škod : 0
Rok PU: -
Počet nepřekrývajících se měsíců: 128

Ta poslední kolonka je zajímavá. Jestli jí dobře chápu, tak překrývající se měsíce budou zřejmě to, že mám více aut pojištěné současně.
Ale různé auta mám na sebe psané dejme tomu minimálně 16 let. Což by odpovídalo tomu, že minulý rok srovnávač viděl přes 200 měsíců.

Zkusím oslovit ČP. Mám největší podezření na ní, že mi v tom udělala hokej.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2021, 10:00:17 »

Až do r. 2016 mi ty údaje v databázi celkem seděly. Ale když jsem řešil novou pojistku v létě, nestačil jsem se divit. Některé srovnávače mi vyhodily pouze zlomek nastřádaných měsíců, jako bych byl nějaký nováček. Jiné mi naopak vyhodily podstatně víc než ve skutečnosti mám, přes 400 měsíců, což je nesmysl. A asi to bude oficiální údaj, protože se stejným číslem pracovaly i všechny pojišťovny, které jsem obeslal. Vypadá to, že se mi každý měsíc počítá 2x, protože mám dvě auta.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #17 kdy: 22 Ledna 2021, 10:30:21 »

Doporucuji pouzit "ziveho sjednavace POV". Ten dokaze spoustu techto problemu eliminovat/napravit. Mam mimoradne dobre zkusenosti s povinne-ruceni.com/srovnator.cz (oboji je PFP Liberec). Tam dokonce jako jedni z mala pochopili a respektuji mou averzi k nevyzadanym/zbytecnym telefonatum a jsou ochotni vse resit emailem.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #18 kdy: 22 Ledna 2021, 11:06:54 »

Nevím co řešíte POV není daň a tak nemá stanovenou sazbu zákonem. Prostě už několik let po sobě roste průměrná cena oprav hrazených z POV. A pojišťovny to ze svého dotovat nebudou.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #19 kdy: 22 Ledna 2021, 11:08:19 »

Pánové, maximální slevu dostanete, pokud máte bonus mezi 100 - 120 měsíců, mít více jak 120 měsíců vypadá hezky, ale vliv už to na pojistné následně nemá.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #20 kdy: 22 Ledna 2021, 11:25:00 »

Ale zas na druhou stranu je dobré mít nějaký ten polštář pro případ, že by manželka udělala rychle za sebou několik pojistných událostí. :-)))
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #21 kdy: 22 Ledna 2021, 11:44:14 »

Ale zas na druhou stranu je dobré mít nějaký ten polštář pro případ, že by manželka udělala rychle za sebou několik pojistných událostí. :-)))

S tím souhlasím :-D
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #22 kdy: 22 Ledna 2021, 12:15:54 »

Tak díky l_oupi mám výpis z čkp.

Tam je vidět že mám 217 měsíců. Ale pojišťovna reportuje 128. I srovnávač po dotazu do databáze čkp reportuje 128.

Jdu napsat do čkp co tam mají za bordel.

EDIT: Odpověď z ČKP. Jejich databáze je neveřejná. Pouze zabezpečují provoz databáze a nic zjišťovat nebudou. Mám se obrátit na pojišťovnu.



« Poslední změna: 22 Ledna 2021, 15:35:06 od cocomoon »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #23 kdy: 23 Ledna 2021, 02:27:05 »

Nevím co řešíte POV není daň a tak nemá stanovenou sazbu zákonem. Prostě už několik let po sobě roste průměrná cena oprav hrazených z POV. A pojišťovny to ze svého dotovat nebudou.

To je naprosto v poradku, ale at to plati ti, kteri ty skody zpusobuji. Taky moc nechapu ty sankce za to jak vykonny motor mam. Ze vykonne auta bouraji casteji, no to urcite neni pravda. A radsi se ani nezminuju o diktovani si smluvnich servisu v pripade opravy.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #24 kdy: 28 Ledna 2021, 16:26:20 »

Takže ještě info z pojišťovny, kdyby to někoho zajímalo.
Citace
Celková doba pojištění a celkový počet škod jsou údaje, které zahrnují všechna pojištění  včetně překrývajících se.

Pro potřeby udělení slevy za bezeškodný průběh si každá pojišťovna stanoví svůj vlastní algoritmus. V AXA počítáme takto:

 

Každý měsíc nepřekrývajícího se pojištění v posledních 10 letech započítáváme 1 měsícem, za každou škodu v posledních 10 letech odečítáme 36 měsíců.

Pojištění a škody starší jak 10 let započítáváme 1/12.

Měsíce se počítají po jednotlivých letech.

 

Ve Vašem případě tedy:

(7+4+8+12+12+12+12+6+0+12+12)/12 =  8 měsíců

120 měsíců za období 2011 – 2020

 

Celkem tedy 128 měsíců bezeškodné doby.

 
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #25 kdy: 02 Února 2021, 13:27:39 »

To bych je tedy poslal pěkně do pr... Protože zkrátí starší povinná ručení na 1/12 a uloží to do DB. Další pojištovna udělá třeba to samé a jsme na 1/144 starých pojištění a k čemu mi je, že 20 let nemám škodní událost... Ať si dělají interní kalkulace jak uznají za vhodné, ale ať tím neku*ví rozhodné databáze.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #26 kdy: 02 Února 2021, 14:24:20 »

Tak uplatněním vlastního algoritmu nepřepisují faktické údaje u ČKP.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:bonus/malus pov. ručenní
« Odpověď #27 kdy: 02 Února 2021, 21:54:42 »

to pozná nejlépe zadání do nějakého porovnávače
ideálně s dispozicí podobného vozidla s bezškodním průběhem a jeho RZ
mě třeba ČKP odmítla revidovat škodní událost s vyjádřením, že když SO neurčil viníka, tak jsme viníky oba
IP zaznamenána