Poradna > Potřebuji poradit - alkohol, drogy

Alkohol v dechu 0,32 a 0,34

(1/6) > >>

cosedadelat:
Dobrý den, potřebuji poradit. Celou situaci jsem si nenahrál, že nadýchám jsem tušil, že jsem pil jsem se víceméně přiznal. Jde mi o to jak mám teď postupovat abych věc co nejrychleji urychlil a co mě čeká.

Zastavili mne, otázka pil jste něco před jízdou a jestli jsem ochoten podrobit se dechové zkoušce. Odpověď: jedu z akce tak někdy v noci jsem pil, před jízdou ne a že budu dýchat, co mi zbývá.
První 0,32 a po pěti minutách 0,34. Fízlové, že pro ně to stačí, ŘP mi nevrátí ať jím to podepíšu. Podepsal jsem jeden lístek z toho měřáku (0,32) a druhy lístek z měřáku a papír už ne.
Zarazilo mne že na druhý pokus mám větší číslo. Navrhnul jsem že pojedeme na krev, fízlové že je to zbytečné a že to bude drahé a pro mne horší. Když mne odrazovali tak jsem usoudil že udělám opak. Jeli jsme na krev, bylo to ale kousek a v ordinaci mne vzali hned.

Zhruba po 17 dnech od zadržení mi přišlo do datovky, že si ŘP můžu vyzvednout u nás na úřadě. To mne překvapilo, poslali mi jej skoro domů.

Pak se nic nedělo až 24.8 zpráva v datovce. Kde se píše že krev  0,26g/kg a "Po odečtení možné tolerance koncentrace alkoholu v dechu ve výši 0,24 promile, tak, jak vyplývá z vydaného dokumentu Českého metrologického institutu Praha, vedeného pod č.j. 144-MP-C008-08, mu tedy byla jako hodnota alkoholu v dechu prokázáno 0,08 promile alkoholu v dechu.

Takže vycházejí z dechu a krev je jedno ? Nikde se tam nepíše, že to bylo na mou žádost. Dále tam píši: Uvedený přestupek byl obviněným spáchán přinejmenším ve formě nedbalosti nevědomé

Mám 8 dní na odpor a na konci dokumentu se píše: Po nabytí právní moci : na vědomí EKŘ což nevím co znamená.

Pokuta 2.500 a od nabytí moci odevzdat řidičák do 5 dnů a doba co jsem ho neměl (cca 17dnů) se mi  do trestu již počítá.

Teď nevím kdy jej mám odevzdat a jestli mi přijde ještě nějaký papír a jak pak postupovat abych ho dostal nejrychleji zpět ?
A co krev ta byla na mojí žádost, to mi přijde nějaká faktura ?
Čekají mne nějaké psycho testy ?

Doufám že to není moc zmatené, pokud bude potřeba nějaké další info tak doplním.

Děkuji

edit: ještě mi dávali líznout, to bylo negativní.

Fogyn:
(Berte s rezervou a pripadne pockejte na pozvrzeni zkusenejsim arbitrem) Osobne bych zasel nahlednout do spisu, hledal papir z nemocnice a na zaklade toho se pak rozhodoval co dal. Mate to hranicni, takze je dost dobre mozne, ze krev vysla negativni (do 0,2 nepisou hodnotu, ale JEN negativni). Pokid tam takovy papir bude tak s klidem odpor a bojovat, protoze krev je rozhodujici a "nic na vas nemaji". Pokud ovsem papir z nemocnice nebude, nebo na nem bude "pozitivni", pripadne hodnoty, uz je to asi jiny pribeh a rozhodne pockejte na rady zkusenejsich.

pk202:
Hlavně chybí za Vaší strany datum kdy k údajnému přestupku došlo (kvůli datumu prekluze) a co je ta "zpráva v datovce".
Pokud to je to příkaz rozhodně byc podal odpor. U takto hraničních hodnot se dá bojovat.

cosedadelat:
K přestupku došlo 3.7,  včetně dechové zkoušky, odběru krve a zabavení řidičáku.
První zpráva v datovce byla 14.7 že si mám vyzvednout řidičák, ten byl vyzvednut 20.7

Následně další zpráva v datovce byla 24.8 že krev byla 0,26g/kg a že mám zaplatit pokutu 2.5K a odevzdat řidičak po nabytí právní moci, na podaní odporu mám 8 dní, což mi vyprší asi ve čtvrtek 1.9.

johncreek:
Pokud chcete hrát/oddalovat, tak ve čtvrtek podejte odpor emailem a za 5 dní potvrďte datovkou.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi