30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto na úvěr vs. sleva  (Přečteno 8725 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Auto na úvěr vs. sleva
« kdy: 01 Dubna 2018, 13:35:58 »

Jsem v procesu nákupu dalšího auta do rodiny, mám připravenou cash, ale přemýšlím o jiné věci - při nákupu auta na úvěr je cena často o dost nižší (má to tak u jetých aut Škoda, VW, z bazarů AAA...). Neřešme jestli a kde kupovat, teoreticky - koupím “na úvěr”, za týden předčasně splatím, dle NOZ bez sankcí.

Zkusil to někdo?

Na D-fens v diskuzi jsem kdysi chytnul názor kolegy, že to využívá v Áčkách při vyjednávání o ceně - zaplatím v cash, ale srazte mi cenu, nebo beru na úvěr a za týden to splatím a nazdar.

Je to něco, co funguje?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2018, 13:51:49 »

AAA? Lidi jsou vážně nepoučitelný...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2018, 14:06:40 »

IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2018, 14:09:42 »

AAA? Lidi jsou vážně nepoučitelný...

NEbojte se o me, fakt ne.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2018, 14:35:25 »

Nebylo to spíše tu? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5879.msg64144#msg64144

Díky, to je přesně ono. Je možný, že už to v podmínkách ošetřeno bude. U VW teď mají 20 tis. dolů v rámci nějKé akce, tak to zvažuju.
IP zaznamenána

pgryc

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2018, 15:09:00 »

Teoreticky to fungovat může, v praxi bych čekal existenci nějakých "chytáků".

Z hlavy mě napadá:
1) předčasné splacení nebude zdarma, ale za 1 procento.
2) poplatek za uzavření úvěru (může se jmenovat i jinak) - běžně v řádu pár tisíc kc,
     u slušného autobazatu bychal čekal něco limitně se blížícímu slevě, u méně
     slušného ještě něco navíc.
3) auto na úvěr se zpravidla musi havarijně pojistit (zrušení/změna pojistky atd...)
4) poplatek ze strany autobazaru, že financuje úvěrem (doufám, že už nic takového
     neexistuje, v divokých dobách to některé bazary zkoušely).

Pokud si věříte, že vše co vám dají podepsat přečtěte a do důsledku dobře pochopíte, směle do toho.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2018, 15:18:50 »

A nebo si to pred podpisem vemte domu s tim ze si to prectete a nahodte to sem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2018, 19:52:01 »

No hlavně ten úvěr není bezúročný. Jedna vědec je ta, že tu částku zpravidla o hodně přeplatíte i když je tam ta sleva a druhá věc je, že v případě předčasného splacení k tomu dost často nějakou přirážku máte, ne-li celý ten úrok.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #8 kdy: 01 Dubna 2018, 20:50:12 »

Pracoval jsem v Áčkách, takže je to pouze trik, jak nalákat lidi, aby autobazar vydělal víc. Takový hezký příklad co si pamatuji, byla jedničková Fabie HTP, vykoupená za 40 tisíc. Autobazar ji nacenil na úvěr na 70 tisíc, v hotovosti na 90 tisíc. Člověk vzal úvěr a za asi dva roky zaplatí dohromady 150 tisíc.

Byl tam ještě započítaná pojistka Carlife a jejich tzv. administrativní poplatek asi 5 tisíc Kč.

Takže nezkoušejte takový vydrbávky a pokud to chcete řešit úvěrem, jděte do banky. A nebo nejlépe, zaplaťte cash a máte to vyřešené.

BTW. brát si úvěr na auto (ozbvlášt vysoké hodnoty) považuji osobně za nesmysl.

IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #9 kdy: 01 Dubna 2018, 20:58:40 »

Jsem v procesu nákupu dalšího auta do rodiny, mám připravenou cash, ale přemýšlím o jiné věci - při nákupu auta na úvěr je cena často o dost nižší (má to tak u jetých aut Škoda, VW, z bazarů AAA...). Neřešme jestli a kde kupovat, teoreticky - koupím “na úvěr”, za týden předčasně splatím, dle NOZ bez sankcí.

Zkusil to někdo?

Na D-fens v diskuzi jsem kdysi chytnul názor kolegy, že to využívá v Áčkách při vyjednávání o ceně - zaplatím v cash, ale srazte mi cenu, nebo beru na úvěr a za týden to splatím a nazdar.

Je to něco, co funguje?

Já to tak udělal. Kupoval jsem auto v AAA Praha, nikdy jsem neměl spolehlivější vůz. Srovnával jsem tam dva parametry:

1) Auto jsem si bral na úvěr, protože mělo sloužit k práci a bývalý zaměstnavatel mě učil, že vždycky je lepší na penězích raději sedět a utrácet cizí, když si dluh mohu dovolit.

2) Porovnal jsem cenu na úvěr a cenu v cashi a srovnával, o kolik přeplatím úvěrem cenu auta (proto je ta cena nižší, prodejce dostane provizi z úvěru, takže si na své stejně přijde) a kdy budu muset doplatit celé auto cash abych tím úvěrem kupní cenu nepřelezl, nebo ne o moc.

Tenkrát mi to vyšlo tak, že jsem si vzal auto na úvěr na 4.5 roku, ale za rok jsem ho celé doplatil. Vedlejší produkt pak bylo fakt levné havarijní pojištění. K úvěru ho totiž mít musíte, nebo platíte extra za to, že ho nemáte. Takže poskytovatel půjčky mi byl schopen sjednat havárku za 7 tisíc ročně, když nezávisle mi nejnižší částka vycházela na 42 tisíc ročně (mladý řidič). No a po doplacení mi tu havárku nechali :)

Udělal bych to klidně znova, ale nedoporučuju to na takové ty jebky za 100.000 po třetím majiteli, kterých jsou plné černé ovce. Prostě kupte si rozumně mladé/staré auto s motorem, kterému věříte (v mém případě benzinová V6).

Za doplacení úvěru předem jsem neplatil vůbec nic a splácel jsem jistinu, nikoliv celou splatnou částku úvěru. Také berte na vědomí, že jste pouze provozovatelem vozidla, ale majitelem je poskytovatel půjčky. Ten také drží VTP. Pokud VTP potřebujete, poskytovatel vám ho pošle poštou na ten jeden který úkon a pak mu jej musíte vrátit.
« Poslední změna: 01 Dubna 2018, 21:01:39 od mcsoap »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #10 kdy: 01 Dubna 2018, 21:03:28 »

AAA? Lidi jsou vážně nepoučitelný...

NEbojte se o me, fakt ne.

Proč bych se bál? Je mi to ukradený, jen Vás nechápu...
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #11 kdy: 01 Dubna 2018, 21:52:45 »

AAA? Lidi jsou vážně nepoučitelný...

NEbojte se o me, fakt ne.

Proč bych se bál? Je mi to ukradený, jen Vás nechápu...

Proč nechápete zájem o nákup rok starého auta přes Volkswagen Financial Services nebo Škoda plus? Pokud Vás to uklidní, tak áčka byla další z případů.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #12 kdy: 02 Dubna 2018, 20:08:45 »

april

Četl jsem to, jen znovu říkám, že když ty peníze na auto jsou, tak ať ho zaplatí a neřeší jak vydrbat s autobazarem.

mcsoap

A podrobnější podmínky nemáte? Ty by byly velmi zajímavé a z těch se lze dočíst mnohé
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #13 kdy: 02 Dubna 2018, 22:07:59 »

Jednoduché, nemusí nutně nakupovat u Áček nebo Esa. Je spousta jiných vozů, bazarů, dealerů...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Auto na úvěr vs. sleva
« Odpověď #14 kdy: 02 Dubna 2018, 22:53:50 »

A podrobnější podmínky nemáte? Ty by byly velmi zajímavé a z těch se lze dočíst mnohé

Bohužel nemám, papíry k tomu jsem vyhodil před nějakou dobou, už to bylo 5 let.
IP zaznamenána