30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: Kouření v restauraci  (Přečteno 34862 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #75 kdy: 02 Června 2017, 19:13:14 »

Mimochodem hospody jsou take danove zvyhodneny stravenkami,...
Nemelte tady nesmysly. Stravenkami jsou dotováni zaměstnanci, to se nedá s přímými dotacemi MHD vůbec srovnávat.



IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #76 kdy: 02 Června 2017, 19:20:16 »

Technická: Co je akronym QED?
Ještírci vypnuli vyhledávače? https://cs.wikipedia.org/wiki/Q.E.D.

(URL opraveno, SMF je třeba donutit, aby do něj zahrnulo tečku na konci. credit -> pk202)
« Poslední změna: 02 Června 2017, 19:37:25 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #77 kdy: 02 Června 2017, 19:22:22 »

Už nemám dál čas se tomuto tématu tady věnovat. Bohužel ( i když to nikomu nepřeju), tak na zmrdy oslavující dnes zákaz kouření  brzo dojde v jiné oblasti. Tak jen bežte, připojte se k "antikuřáckým" hlídkám - kupředu k elpším zítřkům soudruzi (antikuřáci), zpátky ni krok.



BTW: Kdo to nepostřehl, tak já již více než deset let nekouřím a to že jsem přestal, považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.....nicméně učinil jsem je zcela svobodně a bez nátlaku !
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #78 kdy: 02 Června 2017, 19:26:48 »

Když už se tady řeší konkrétní svobody a kouření, tak se zeptám;)

Soused pode mnou kouří z okna, to mi jde do bytu, když mám otevřené okno. Mohu ho samozřejmě zavřít, ale pak mám doma vedro a nemám čerstvý vzduch. Zasahuje soused do mé svobody, nebo bych zasahoval já do jeho, kdybych ho požádal, aby od takového jednání upustil?

Nebo, jiný soused kouří na chodbě paneláku, když jde ven se psem (a asi i zpátky, je zo takový fajn starý dědula, co kouří pořád). Začne v bytě a kouří počas toho, jak sejde z 2 patra. Omezuje nás ostatní na svobodě, nebo bychom ho omezovali my, chtít, aby to nedělal?

Jinak, jsem nekuřák, až dost militantní (někdy), vadí mi to i zdravotně, ale buď nejdu, kde se kouří, nebo to prostě akceptuju. A jsem i tak proti zákazu kouření. A jsem i proti obrázkům na cigaretách, fuj, takový humus:)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #79 kdy: 02 Června 2017, 19:31:06 »

Nemelte tady nesmysly. Stravenkami jsou dotováni zaměstnanci, to se nedá s přímými dotacemi MHD vůbec srovnávat.
Zamestnanci jsou sice "dotovani" , ale utraceji je predevsim v restauracnich zarizenich, kdyby dotace ustaly, zamestnanci se zaridi jinak a 1/2 hospod zavre.
Stavenky nevydelavaji, ale umoznuji udrzet provoz.

PS: styl, kterym diskutuje se mi dost nelibi, predpokladam, ze jste chtel pouzit nejake slusnejsi osloveni, jako je napr:
"Ty vole asi se pletes..."
, ktere bez problemu toleruji, protoze se dokazi prizpusobit lidem jinych mentalnich kapacit/schopnosti.

Mimochodem, zakaz se mi nelibi a to jsem nekurak.
Sousedy jsem vzdy slusne pozadal, at kouri z konkretniho okna, ze vetram jinym a vyresilo se to v klidu, jen musite mit trochu stesti na sousedy a jit tomu naproti.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #80 kdy: 02 Června 2017, 19:44:18 »

Stavenky nevydelavaji, ale umoznuji udrzet provoz.
To musím dát přečíst zdejšímu hospodskému. Ten na mě vždy, když mu CPU za jídlo stravenky čumí, jak kdybych mu dával východoněmecké marky a nadává něco o 7% ztrátě.
On to zas jako takový benefit nevidí, asi moc kouká na čísla i nikdo mu to ještě nevysvětlil.
« Poslední změna: 02 Června 2017, 19:48:18 od papros »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #81 kdy: 02 Června 2017, 19:46:08 »

Nemelte tady nesmysly. Stravenkami jsou dotováni zaměstnanci, to se nedá s přímými dotacemi MHD vůbec srovnávat.
Zamestnanci jsou sice "dotovani" , ale utraceji je predevsim v restauracnich zarizenich, kdyby dotace ustaly, zamestnanci se zaridi jinak a 1/2 hospod zavre.
Stavenky nevydelavaji, ale umoznuji udrzet provoz.

Pokud jsem se Vás osobně dotkl - omlouvám se (myslím to zcela vážně a bez ironie), nicméně váš výrok za nesmysl/nepravdu i nadále považuji, pouze jsem se hloupě vyjádřil.

Vzhledem k tomu, že stravenkami dnes zaplatíte pomalu i cigára v trafice, si nemyslím, že by významná většina lidí na oběd do restaurace chodila pouze díky stravenkám. Kdo na oběd nechce či nemusí stravenky utratí stejně jakoby dostal o to větší výplatu. Samozřejmě určitě se najde nějaké nízké procento, které je tím motivováno k obědvání v restauraci, ale to se za dotaci považovat nedá.


A teď už opravdu přeji všem hezký, klidný a nezakouřený weekend.
« Poslední změna: 02 Června 2017, 19:48:19 od pk202 »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #82 kdy: 02 Června 2017, 20:07:25 »

Vydavatel stravenek to vykupuje za menší než nominální hodnotu, tak na tom vydělává. Dotovanej je ve výsledku von a částečně zaměstnavatel, možná lehce zaměstnanec.

Příjemce je v prdeli, prodělá v každým případě. Kdo se chce nažrat, tak jinam nepůjde, takže lidi co by tam bez stravenek přestali chodit jsou někde ve statistické chybě.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #83 kdy: 02 Června 2017, 20:14:54 »

pk202: urazen se necitim, ale nechtel bych pokracovat v uvedem duchu.
Zpenezit/smenit  se da vse cenina/komodita. V mem okoli jsem nakup neceho jineho nez potravin nezaznamenal, ale patrne zijeme kazdy v jinem akvarku.

Informace mam od nekolika majitelu restauraci(~10), kteri uspesne provozuji zivnost - nekteri mi dokonce mi i ukazovali ucty - stravenky jsou jistota.
Podnikaji +5 let a nejsou v dluzich (nekteri maji i VS), nemaji  povysenecke manyry, protoze si uvedomuji, kdo je zivi. Jasne ze podstatnym prijemcem jsou vydavatele cenin ~3%.
Restauraci nemam, tedy nedokazi posoudit lepe, vsichni se vyjadrili v obdobnem duchu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #84 kdy: 02 Června 2017, 20:17:30 »

Příjemce je v prdeli, prodělá v každým případě. Kdo se chce nažrat, tak jinam nepůjde, takže lidi co by tam bez stravenek přestali chodit jsou někde ve statistické chybě.
Ale kuš, příjemce především nic nenutí ty stravenky akceptovat. A hlavně, ti velcí si to zahrnou jako jeden z mnoha jiných parametrů do své ekonomické úvahy a ti malí, co počítají každou korunu, to řeší nikoliv oficiálním odkupem u vydavatele, ale vypuštěním stravenek dále do oběhu za nominální hodnotu (nakoupí si sami v Albertu, vyplatí v nich část neoficiální mzdy zaměstnancům atp.). Nehájím to, ale neřekl bych, že by v souboji o ten dotační koláč někdo ze čtveřice zaměstnavatel, zaměstnanec, příjemce, vydavatel tahal za vyloženě kratší či delší provaz.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #85 kdy: 02 Června 2017, 20:26:33 »

No jo, to je ale přesně ten důvod, proč to tak moc obchodů a hospod nebere. Díval jsem se kdysi na to v rámci jednoho projektu a základní podkup u malých byl někde kolem 10 %.

Jinak si nedovedu představit, kdo by to kupoval za nominál, mimo ten nákup v potravinách. Výhoda pro zaměstnance je právě ta, že jim to zaměstnavatel dá za hodnotu menší, než je nominál, jinak si to nikdo soudnej nevezme. V takovým případě je na tom ovšem výdejce stejně, jako když to vrátí vydatelské firmě rovnou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #86 kdy: 02 Června 2017, 20:43:38 »

V objemu, ve kterém ty stravenky protečou malou hospodou, to je v těch potravinách (za nominál) rozpustitelné, ať už samotným hospodským a jeho rodinou, nebo těmi zaměstnanci. A pokud tam zaměstnanci oficiálně pracují za minimální mzdu (nebo ještě hůř na nějakou dohodu či úplně načerno) a nad rámec toho část odměny dostávají mimo, tak jim je úplně jedno, jestli je to ve stravenkách nebo cash (ze stejného důvodu, stejně ty potraviny chodí kupovat).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #87 kdy: 02 Června 2017, 21:02:22 »

Stravenky ovšem berou z řetězců jen ty (IMHO) na hovno, takže to člověka docela omezuje, a když je na výběr, tak si normální člověk veme cash, se kterým nakoupí kdekoli xokoli místo čehosi, co ho váže na počet řetězců na prstech jedné ruky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #88 kdy: 02 Června 2017, 21:15:53 »

Vyjednávací pozice těch, jimž jsou tímto způsobem stravenky distribuovány, je zhruba tak silná, že rovnovážný kurs generovaný „trhem“ bude, jestli tedy ne parita, tak zhruba 0,99 nominálu.

Osobně si o tom myslím něco ve smyslu dog eat dog, kdyby stravenkáři tlačili na pilu moc, tak jim to nikdo nebude akceptovat a hospody a zaměstnavatelé si např. přes nějaká svá profesní sdružení či ještě v menším měřítku lokálně vytvoří jiný systém. Není na to potřeba ani změna zákona, pro konzumaci toho daňového zvýhodnění není nutné rozdávat zrovna stravenky, jen to musí jít prokazatelně na daný účel.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #89 kdy: 02 Června 2017, 21:19:05 »

Jj, jako že hospody a bary nemají lidi a berou každou lopatu, takže když jim bude majitel strkat takovej toaleťák, tak se seberou a půjdou dělat o ulici dál. Máte recht.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7