30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] správní řízení - ujíždění  (Přečteno 21442 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #15 kdy: 03 Března 2016, 11:20:05 »

Opravdu máš pocit, že když je necháš prasit průběh SO (Sloučení podání vysvětlení, seznámení se spisem a vydání rozhodnutí do jednoho vrzu tak aby sprostý podezřelý prakticky neměl možnost obrany) a když je budeš prosit, že dosáhneš menšího trestu ?

Spolupracováním se SO možná dosáhne nižšího trestu.. ale hlavně po tom co zatím předváděl mám pocit že když se pustí do boje se SO tak výsledkem bude ještě horší trest.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #16 kdy: 03 Března 2016, 11:31:55 »

Tak. Tady jedině naklusat na úřad, oznámit že jsem debil co to podělal, ujížděl jsem vlastně ani nevím proč a omluva na to není. Jsem rád že se nikomu nic nestalo a pokud bych mohl navrhovat, tak větší pokutu a kratší zákaz řízení než obráceně.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2016, 12:21:08 »

Ja tam tolik přitěžujících okolností, že bych i při spolupráci počítal spíše při horní hranici.

Za nejzávažnější přestupek, tedy to předjíždění hrozí 5k až 10k a zákaz od 6m do 12m. Další dva přestupky 2500 - 5000 a oblíbený sběrný odst. 1 písm. k) za 1500-2500. Tedy bych čekal těch 10 000 a roční zákaz. Ale spoluprací by se dalo docílit většího úspěchu při žádání o vrácení řidičáku po půlce.
« Poslední změna: 03 Března 2016, 12:38:36 od Tacecek »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2016, 13:40:07 »

ad. spolupráce s SO/PACH/OUŘADOVĚ VŠECH KATEGORÍ:  v tomto případě mám tu zkušenost, že pokud spolupracujete a poslechnete jejich sliby a mazání medu kolem huby, tak nakonec vždycky stejně dostanete flastr na horní hranici. Voni jsou placený od pokuty a ne od lítosti. No a když se vovce necuká, tak proč ji neoholit o to více.

Nicméně doufat lze v ledacos......
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2016, 13:51:20 »

Záleží na přístupu, zvolené strategii a konkrétním orgánu, nelze paušalizovat a skutečně to není tak, že to vždy je horní hranice. Taky záleží na případu a u tohoto se nedá očekávat nějaká nízká sankce už na první pohled, tady má orgán celkem nahráno do karet.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2016, 14:18:36 »

Však proto píšu žádat o vyšší pokutu a kratší zákaz s tím, že se nebudu cukat. Naopak u dlouhého zákazu zkusím zabojovat. Ouřada na to může slyšet, protože z pokuty má prachy, ale ze zákazu nic.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2016, 14:33:24 »

ad. spolupráce s SO/PACH/OUŘADOVĚ VŠECH KATEGORÍ:  v tomto případě mám tu zkušenost, že pokud spolupracujete a poslechnete jejich sliby a mazání medu kolem huby, tak nakonec vždycky stejně dostanete flastr na horní hranici. Voni jsou placený od pokuty a ne od lítosti. No a když se vovce necuká, tak proč ji neoholit o to více.

Nicméně doufat lze v ledacos......

Víc je tu vidět opačný přístup.. i když je v rozhodnutí víc přitěžujících okolností než polehčujících tak trest je na spodní hranici.. ale s tím se tady počítat nedá.
IP zaznamenána

tom4200

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #22 kdy: 03 Března 2016, 20:44:17 »

Jak to tedy dopadlo?

Na videu byly všechny přestupky velmi dobře vidět, tudíž zde nemělo cenu něco prodlužovat. Slečna mě však jinak shledala za velmi milého a vyšla mi vstříc - 7k pokuta a 8 měsíců řidičský průkaz.

Jinak ještě jednou díky za Vaše názory a rady.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #23 kdy: 03 Března 2016, 22:41:14 »

Ok, přesunuji do uzavřených.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #24 kdy: 18 Března 2016, 21:42:56 »

Mohu se zeptat za jaký přestupek byl tento trest udělen?

Bylo skutečně prokázáno nepovolené předjíždění? Samotná plná čára (ani dvojitá) není zákazem předjíždění a zatáčka také ne. Nedání přednosti se také dost těžko prokazuje pokud nedojde k nehodě. Takže to bylo vlastně jen za tu červenou?

Přijde mi, že už to samotné předvolání psala osoba rozumu mdlého. Řekl bych, že stálo za to zabojovat více.
IP zaznamenána